16. 10. 2009 | Aleš Procházka

Junioři po vyrovnané bitvě zdolali Slavii 2:1

15., pátek 16. 10. 2009
Ml. Boleslav - Slavia MBL - SLA
M l. B o l. - V kulisách závodu rally probíhajícího okolo mladoboleslavského stadionu sehráli junioři BK Mladá Boleslav duel s pražskou Slavii. Zápas plný šancí ozdobila nemohoucnost útočníků na obou stranách, spálených gólových šancí bylo nepočítaně. Za Slavii nastoupil brankář Dominik Furch, jenž loni chytal finále extraligy proti Karlovým Varům, ale domácí gólman Martin Hrubý mu byl více než zdatným konkurentem. K vítězství mladoboleslavské hráče nasměroval v první třetině Marek Loskot, hosté zápas zdramatizovali čtyři minuty před koncem, aby o konečné výhře Bruslařského klubu rozhodl svým druhým gólem Marek Loskot.
Ml. Boleslav: Hrubý - Švaříček, Houser, Vrba, Mikuláštík, Soukup, Sedláček, Arazím, Martínek - Krejčík, Sajdl, Hájek, Jiránek, Belay, Loskot, Kadlčík, Antončík, Rys, Protivný, Lenc
Slavia: Furch - Beránek, Jeník, Barák, Šíma, Krejčí, Švidra, Němec, Krejčík - Vylíčil, Hertl, Palaščák, Doležal, Mavrojanidis, Zohorna, Koubek, Jaškin, Hadrava, Hafenrichter, Žejdl, Klhůfek
Branky a nahrávky: 14. Loskot (Belay), 59. Loskot (Belay, Antončík) - 56. Žejdl (Doležal, Hertl). Rozhodčí: Wagner - Hejl, Žídek. Vyloučení: 11:8. Využití: Bez využití. Diváci: 79.

Po úvodním oboustranném oťukávání přišla první zajímavá situace, která rozehřála necelých osmdesát diváků v hledišti. Za vražení na hrazení byl vyloučen slávistický útočník Doležal, Boleslavští ale s přesilovku nenaložili dobře a celé dvě minuty se jim nedařilo usadit se v pásmu soupeře. Hosté úvodní polovině první dvacetiminutovky dominovali. V šesté minutě byl vyloučen domácí Sedláček, z velké převahy ale Pražané nic nevytěžili, naopak červenobílí obránci chybovali a Furch si musel poradit s dotírajícím Sajdlem. V závěru přesilovky měl nejvýraznější šanci Palaščák, jenž se snažil v brankovišti protlačit kotouč za Hrubého. V osmé minutě Slavia přečíslila boleslavskou obranu, Klhůfek však nadvakrát trefil jen betony boleslavského brankáře. Za okamžik zahrozili domácí, puk po střele Vrby nebezpečně skočil před Furchem.

Jinak ale tlačila Slavia, tvrdě pálil Hadrava a Hafenrichter dorážel, Hrubý si ale s oběma pokusy poradil. Ještě jednou kombinovali Hadrava s Hafenrichter, prvně jmenovaný našel zpoza branky Hafenrichtera, který nedal. Největší šanci hostů v první třetině měl ve dvanácté minutě Jan Koubek. Klhůfek se prokličkoval až k brance, přihrál Koubkovi a ten mířil do skulinky mezi betony Hrubého, ten naštěstí pro Boleslav stihl včas sklapnout betony a zlikvidovat slávistickému útočníkovi obrovskou šanci. Ještě jednou se mohli Pražané dostat do vedení, žejdl dostal přihrávku přes celé hřiště a řítil se sám na brankáře, v poslední chvíli mu ale kotouč sklouzl z hole. Po vyloučení Hájka pak hostující Zohorna položil obránce a přihrál volnému Mavrojanidisovi, ten ale vůbec nezakončil. Ve 14. minutě domácí sérii neproměněných šancí hostí potrestali – při hře čtyř proti čtyřem Belay zachytil kotouč na modré čáře a našel volného Marka Loskota, jenž si roztáhl Furcha a po ledě poslal puk do sítě. Minutu před koncem prvního dějství fauloval Loskot, Slavia měla výhodu a v ní nebezpečně nahazoval Hafenrichter, v samotné přesilovce si Slavia vynutila velký tlak, ale Boleslavští se ubránili a početní výhodu sešívaných rozdělila přestávka.

Ve druhé třetině pokračoval ohňostroj šancí na obou stranách. V první minutě Protivný obral o puk obránce a jel sám na branku, ale tísněn zadákem Slavie na Furcha nevyzrál. Vzápětí na druhé straně Jaškin před Hrubým mířil do protipohybu brankáře, ale puk odkrytou branku minul. V páté minutě Rys zavezl puk do pásma, ten se k němu nečekaně odrazil, ale boleslavský útočník sám před brankářem minul. Následně dostal slávistický střelec Hertl přihrávku mezi kruhy a nikým nebráněn šanci trestuhodně zahodil. V sedmé minutě byl vyloučen Protivný za držení a Hrubý se v oslabení vyznamenal proti ráně Krejčího a dvěma dalším dorážkám. Nebezpečně vypadala situace z osmé minuty, kdy se kotouč po střele slávistického obránce odrazil do boční sítě. Poté Zohorna vyškolil boleslavského obránce a natlačil se až před branku, ani on ale recept na Hrubého nenašel. Mladoboleslavský Lukáš Krejčík (shoda příjmení se slávistickým obráncem Jakubem Krejčíkem) pak pálil zpoza kruhů mimo, načež přišel závar před Furchem, který kryl střely soupeře vsedě. V šestnácté minutě putoval na trestnou lavici Jindřich Barák ze Slavie, čarovat ale musel Hrubý, který lapil střelu Žejdla. V devatenácté minutě zachytil Krejčík přihrávku přes celé střední pásmo, nájezd ale zahodil.

Třetí část začala vyloučením Doležela a šancí domácího Lence, který tečoval puk přímo před Furchem. Ve 44. minutě šel na trestnou Loskot a Slavia v přesilovce sahala po vyrovnání. Hertl už blafákem překonal Hrubého, ale pak nedokázal trefit prázdnou klec! O dvě minuty později krosčekoval Jaškin a dostal 2+2 minuty, ve druhé půlce jeho trestu zasypali domácí Furcha sprškou střel. Dvakrát za sebou ho zaměstnal Antončík, Sajdlova dělovka od modré rozezněla brankovou konstrukci, Soukup nadvakrát od modré čáry minul. V 51. minutě fauloval Protivný a po chvíli Rys trefil holí do obličeje Zohornu. Boleslavští hráli minutu a devět sekund oslabení tří proti pěti a na ledě jim nastaly horké chvilky – oslabení ale i přes několik velkých šancí hostů přečekali bez úhony a v pětapadesáté minutě v protiútoku Sajdl s Lencem přečíslili soupeře, Sajdl vytáhl kotouč až k brance, nahrál Lencovi, přihrávka ale byla moc dlouhá a útočník se dostal do příliš velkého úhlu. V 56. minutě rozjásal sešívané Lukáš Žejdl, který zakončil spolupráci Doležala s Hertlem a vyrovnal. Závěr třetiny byl poměrně zběsilý, obě strany se snažily zvrátit zápas na svoji stranu a zároveň neudělat chybu. V 59. minutě Boleslavští dostali soupeře pod tlak a výsledkem byl parádní gól Marka Loskota, který rozhodl o výhře domácích za pět minut dvanáct. Pražané se pochopitelně snažili ještě vyrovnat, půl minuty před koncem si vzali time out a posléze se pokusil o změnu skóre bez brankáře, avšak bezvýsledně. V posledních vteřinách byly vyloučeni za vzájemnou strkanici Rys s Hertlem, nic už se na ledě ale nestalo a domácí junioři uhájili cenné vítězství.