2. 12. 2011 | Lukáš Chuchválek

Junioři si o den později připisují výhru i nad dalším slezským celkem

22., pátek 2. 12. 2011
Ml. Boleslav - Třinec MBL - TRI
M l. B o l. - Den po vítězném utkání s Vítkovicemi si boleslavští junioři zahráli s druhým slezským klubem v soutěži. Tím je Oceláři Třinec. I přes únavu, jaká ve dvou zápasech den po sobě může hrozit, si výběr trenéra Potěšila nevedl vůbec zle. Bojovností a neústupností dokázali soupeře přehrát 3:1. Zásluhu na tom měl se dvěma trefami skvěle rozjetý Žiga Pešut, který se připravuje na reprezentaci, a Viliam Daráš. Za hosty se trefil pouze Jakub Teper.
Ml. Boleslav: Mahdal - Pánek, Kulhánek, Kurka, Kulich, Vrba F., Soukup - Knap, Marek, Brandejský, Pešut, Jankovský, Protivný, Rys, Daráš, Koudela, Piskoř
Třinec: Chvostek - Běhal, Repe, Burzala, Bezuška, Hurtík, Teper - Ižacký, Franek, Kasperlík, Bumbál, Diviš, Kapica, Matuš, Číhal, Bajtek, Pargáč, Hegyi, Kajaba
Branky a nahrávky: 7. Pešut (Soukup, Koudela), 34. Daráš (Piskoř, Brandejský), 48. Žiga (Soukup, Koudela) - 28. Teper (Matuš). Rozhodčí: Hribik - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 5:5, navíc Bajtek (TRI) 10 min osobní trest. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 56. Střely na branku: 35:26.

Úvod zápasu patřil spíše domácím bruslařům, kteří si vypracovali více šancí, než slezský soupeř. K první brance utkání pomohlo v 5. minutě vyloučení Ondřeje Burzala, které osm vteřin před jeho návratem na led potrestal nekompromisně Žiga Pešut. Třinečtí se snažili rychle odpovědět a málem se jim to povedlo, když se puk v 11. minutě kutálel směrem za brankovou čáru. Hráči Ocelářů se už chtěli radovat, jenže brankář Michal Mahdal veselí rázně utnul, když hokejkou na poslední chvíli situaci zachránil. Zbytek třetiny potom zdobila zejména bojovnost a neochota ani jednoho celku ustoupit. Nová posila domácích Dominik Piskoř se v jeden moment dostal do brejku, který však neproměnil. Mladá Boleslav díky lepšímu výkonu vedla po dvaceti minutách zaslouženě 1:0.

Ve druhé třetině přibyly k bojovnosti i pěkné a časté výstřely na oba brankáře, i když prvních pár minut patřilo spíše Boleslavským. Třinci chybělo zejména tempo a klid, ale ten jim byl dopřán při přesilové hře, když se trefil za Mahdalova záda Jakub Teper. Vyrovnání přineslo zvýšenou aktivitu hostů a útočnou hru nahoru-dolů. Povedenými střelami se prezentovali za Boleslav Matěj Soukup a za Třinec Tomáš Franek. Pak ve 34. minutě přišel zlom, když se hostujícímu brankáři Danielu Chvostkovi nepovedlo zkrotit puk, který mu vypadl za záda a zastavil se na brankové čáře. Dva obránci Třince v křeči nedokázali dostat kotouč pryč a Viliam Daráš toho využil. Od té chvíle byly vidět parádní akce a střely, v nichž vynikl Mahdal i Chvostek, i množství soubojů a přetlačování u mantinelů o kontrolu nad pukem. K vyrovnání byl nejblíže patrně slovenský útočník Peter Bezuška. Chybělo mu pár centimetrů, aby se trefil do levého růžku.

Do poslední části vstoupila mužstva méně aktivně, než v předešlých dvou dvacetiminutovkách, spíše se hrálo bojovně, ale hrstka přihlížejících nemusela dlouho zoufat. V 48. minutě Mladá Boleslav opět využila přesilovou hru. Matěj Soukup v závaru před bránou napálil tyč a puk se odrazil někam vedle ležícího Chvostka. Do sítě ho pak uklidil dnes výtečný Žiga Pešut. Zvýšení domácích na 3:1 vybičovalo Třinecké ke zlepšenému bruslení i k útočení. Přestože šli po inkasované brance zase do čtyř, hrálo se převážně v boleslavském obranném pásmu. Ale obránci domácích neměli s oslabeným soupeřem zas tolik práce. Bruslaři mohli klidně navýšit skóre, kdyby trefili poloprázdnou bránu při podobném závaru jako u třetího gólu.

Při další přesilovce Boleslavi paradoxně byl více nebezpečný Třinec, ale jejich největší šance přišla v 57. minutě, když se k trestoměřičům odebíral za zbytečný faul Filip Vrba. To totiž hned po vhazování nastřelili tyč. Hosté útočili s takovou vervou, že si vynutili půlminutovou přesilovku proti třem hráčům v poli. A po poradě s trenéry sáhli hoši v červeném ke hře bez brankáře, takže byl k vidění málo vídaný souboj šesti hráčů proti pouhým třem. Boleslavští takto silný nápor bez úhony přečkali a někteří hráči Třince z toho byli vyvedeni z míry natolik, že svým vyloučením sebrali týmu naději na zvrat. Výsledek si pak už Boleslav pohlídala.

Tomáš Potěšil, trenér BK Mladá Boleslav: Pro nás to byl velice těžký zápas, protože jsme včera odehráli náročný zápas s Vítkovicemi, který měl výbornou úroveň. Protože hrajeme na tři útoky, poněvadž víc lidí nemáme, tak byla únava znát, takže hra nebyla tak agresivní jako včera, ale kluci si výhru dnes ubojovali a bojovností a nasazením si ji zasloužili. Kvůli nemocím jsme nemohli moc trénovat, takže je momentálně trochu problém s kondicí, ale do Vánoc počkejme. Po dlouhé době se k nám zase přiklonilo štěstí.