4. 10. 2006 | David Matula

KLH CHOMUTOV – BK MB 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)

8., středa 4. 10. 2006
Chomutov - Ml. Boleslav CHM - MBL
Středeční program prvoligové soutěže hokejistů nabídl reprízu čtvrtfinále play-off z uplynulé sezony. A stejně jako v mistrovském ročníku 2005/2006 byli úspěšnější mladoboleslavští hokejisté. V dramatickém utkání zvítězili 2:1 a získali tak velmi cenné vítězství. Skóre hosté otevřeli v první třetině, kdy měly i další příležitosti, proměnit je však nedokázali. Hosté ve druhé části stačili vyrovnat, ale poslední slovo v utkání měl boleslavský útočník Jan Fadrný. Jeho trefa přinesla Mladé Boleslavi tři body.
Chomutov: Horčička - Bombic, Malinský, Řezníček, Nosek, Trefný, Revay, Březina, Černý - Boušek, Šíp, Malát - Kostourek, Charousek, Jíra - Chyba, Mikšovic, Tauš - Gellner, Heinisch, Havlůj. Trenér: Vladimír Kýhos.
Ml. Boleslav: Šindelář - Kolda, Bauer, Výborný, Všetečka, Drábek, Ťupa - Jeslínek, Sýkora, Beck - Nouza, Fadrný, Gombár - Paroulek, Hlouch, L. Krupka - M. Krupka, Koláček, Kadlec. Trenéři: Jan Neliba a Petr Haken.
Branky a nahrávky: 23. Charousek (Kostourek, Jíra) - 12. Gombár (Výborný, Všetečka), 57. Fadrný. Rozhodčí: Bolina - Mašek, Vitík. Vyloučení: 10:10. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1480.

Úvod dnešního duelu obstaralo poděkování dlouholeté chomutovské ikoně Kamilovi Koláčkovi. Za vedení klubu děkovali marketingový manažer David Dinda a generální manažer Milan Vacke. Z jejich rukou převzal populární „koleso“ repliku historického dresu Chomutova a dárkový koš. Mezi gratulanty byl i fanclub KLH, zastoupený předsedou Michalem Kávou, který předal cenu za nejlepšího hráče Chomutova desetiletí.

Poté se již šlo na samotný zápas. Jako první se ukázali hosté, ale ani sjíždějící dvojice Hlouch a Lukáš Krupka branku netrefila. Boleslavští poté dostali výhodu početní převahy, ale nic si nevytvořili. Zahrozili však o chvilku později, když domácí obrana zapomněla na Nouzu a ten pohotovým švihem rozezvučel levou tyč. V osmé minutě dostali výhodu přesilovky i domácí a nejvážnější šancí bylo nahození Bouška a následná dorážka Šípa, ale Šindelář v leže odolal. V polovině utkání nejprve chytil velkou šanci Jeslínka Horčička, když položenou lapačkou kryl střelu do prázdné branky. O chvilku později ale již hosté šli do vedení. V přesilové hře si najel mezi obránce Jiří Gombár a střelou mezi betony překonal domácí jedničku - 0:1. Poté se hra odehrávala spíše ve středním pásmu a nouze nebyla o tvrdé střety. Po jednom z nich zůstal na ledě ležet otřesený Sýkora. V závěru první třetiny měli domácí velkou šanci srovnat, ale krásnou nabídku Jíry v početní výhodě, neusměrnil za Šindeláře Trefný. Hostující brankář se blýskl zákrokem, o kterém ani nevěděl a dalo by se říct, že jej spíš kotouč trefil. Mladá Boleslav tak vyhrála první třetinu 0:1.

Do druhého dějství vstoupili domácí o poznání aktivněji. Hned ve třetí minutě bylo srovnáno, když se v končící přesilové hře prosadil druhý domácí útok. Jíra poslal kotouč Kostourkovi do jízdy a ten našel před brankou osamoceného Jiřího Charouska, který do odkryté branky srovnal na 1:1. Poté několikrát nepříjemně zahrozili hosté jmenovitě Fadrný s Beckem, ale jejich pokusy úspěch neslavily. V druhé části se hrálo tak jako celý zápas ve středním pásmu, ale s více příležitostmi na straně chomutovských. Ani velmi slibné příležitosti Charouska, Kostourka a Bouška však k překonání skvělého Šindeláře nevedly. Ten měl při některých příležitostech i kousek štěstí nebo mu jako při pokusu Malinského, který mířil do odkryté branky, pomohl obránce. Chomutovští tak díky zlepšené hře a větší agresivitě ve druhé třetině srovnali a byli blízko vedoucí branky.

Třetí třetina spíše připomínala tu první, co se týče nasazení obou týmu. Boleslavští opět ovládli úvod závěrečného dějství. Výsledkem byla více jak minutu trvající přesilová hra 5 na 3. V ní se zaskvěl skvělým zákrokem Luboš Horčička, když nejprve kryl tvrdý pokus Výbornýho od modré a následnou pohotovou dorážku Becka z bezprostřední blízkosti. Proti této střele vytáhla domácí jednička skvělý a rychlý skluz. Po přečkání této nepříjemné chvíle zvedli opět hlavy domácí. Šindelář se nestačil v některých momentech otáčet doprava či doleva, ale krušné chvíle ve svém brankovišti přečkal. Poradil si i s pokusem Zděňka Tauše, který vypíchl kotouč na modré čáře a uháněl z úhlu na Šindeláře. Vystřelil dobře pod brankářovu vyrážečku, ten pokus kryl, avšak mu neposedný kotouč vypadl, naštěstí pro Boleslav jej včas stačil zalehnout. V době narůstajícího tlaku Chomutova, přišla chyba v rozehrávce doté doby výtečného Trefnýho, který namazal Janu Fadrnému a ten střelou přes obránce podruhé v zápase překvapil Luboše Horčičku mezi jeho chrániče – 1:2. Do konce utkání chyběly tři minuty a bílomodří vrhly všechny síly do útoku, ale marně. Zkušený soupeř si výsledek pohlídal a domácí nepustil ani do sebemenšího tlaku, těm nepohla ani třicetivteřinová powerplay. Chomutov tak poprvé na svém ledě padl a prohrál s ambiciózní Mladou Boleslaví 1:2.

Vladimír Kýhos, (trenér KLH Chomutov): "Dnešnímu utkání by více slušela remíza. Nezačali jsme sice dobře, byli jsme příliš zakřiknutí, jako bychom čekali, co s námi soupeř vyvede. Pak se průběh hry srovnal a podle mého názoru jsme odvedli dobrý výkon. Šance, které jsme si vypracovali jsme ale bohužel neproměnili, ale stejné to bylo i na druhé straně. Co se týká rozhodčího tak myslím, že podal dobrý výkon a ani my ani Boleslav si na něj nemůže stěžovat. Neuznali nám sice jeden gól kvůli ofsajdu, který, jak jsme se později ukázalo z videozáznamu, nebyl. Ale je to rozhodnutí rozhodčího a těžko s tím můžeme něco dělat. Nakonec jsme prohráli smolným gólem v závěru po naší hrubé chybě. Škoda, je to pro nás smůla. Tím spíše, že jsme před tím ubránili více než minutovou přesilovku soupeře 5 na 3."

Petr Haken, (trenér BK Mladá Boleslav): "Odehráli jsme po všech stránkách kvalitní utkání. Byl to těžký zápas. My byli, domnívám se, v první třetině lepším týmem. Zaslouženě jsme tuto část vyhráli a navíc těch branek jsme mohli přidat víc, než pouze jeden. Do vedení jsme šli po nádherné akci, kdy Výborný našel Gombára mezi chomutovskými obránci a ten svůj nájezd proměnil. Bohužel hned úvodu druhé části náš tým v oslabení inkasoval na 1:1. Tento gól nás přeci jen malinko utlumil. Chomutov poté zvýšil aktivitu a zatlačil nás do našeho pásma. V téhle fázi nás podržel brankář Šindelář. Třetí třetina určitě byla vyrovnaná. Na obou stranách byly k vidění šance. Štěstí ale tentokrát stálo na naší straně. Fadrný v závěru překvapil Horčičku od modré čáry střelou přes obránce. Vedení už jsme si pohlídali a jsme za něj pochopitelně rádi. Výhra na chomutovském ledě má samozřejmě svou cenu."