29. 2. 2008 | Jitka Čechová

Mladá Boleslav prvním semifinalistou!

ČF4, pátek 29. 2. 2008
Havl. Brod - Ml. Boleslav HBR - MBL
M l. B o l. -– Vzdor aktivitě Mladé Boleslavi se jako první prosadili domácí, když po bezbrankové první třetině vstřelil gól ve 23. minutě Šulc. Vedení si Havlíčkův Brod užíval deset minut, poté přišlo vyrovnání z hole Nikoly Gajovského. Středočeši napínavé utkání otočili střelou Milana Mikulíka a vzápětí odskočili už o dvě branky díky Richardu Královi. Studená sprcha přišla dvě minuty před koncem prostřední dvacetiminutovky, kdy bylo po sporné situaci hlavním sudím odpískáno trestné střílení, které Němec proměnil a šestnáct vteřin nato Rebel vyrovnal ranou Šulce. Boleslav si své čtvrté vítězství pojistila v 51. minutě, kdy na konečných 4:3 upravil Pavel Šebesta. Středočeši si tak jako první vybojovali vstupenku do semifinále.
Havl. Brod: Suchan – Borůvka, Pavlík, Procházka, Sodlán, Šulc, Vyhlídal – Borovanský, Čermák, Dušátko, Hodek, Holec, Jelínek P., Kraučuk, Kubeš, Malát, Němec, Ondráček, Třetina, Varga
Ml. Boleslav: Chábera – Bauer, Lukáč, Macháček, Mazanec, Mocek, Schnabel, Výborný, Kolafa - Gombár, Král, Nouza - Šebesta, Boháč, Fiedler – Handlovský, Sýkora, Gajovský – Rumpel, Mikulík, Eiselt
Branky a nahrávky: 23. Šulc (Vyhlídal), 48. Němec – trest. střílení, 48. Šulc (Čermák, Holec) – 33. Gajovský, 39. Mikulík (Eiselt), 43. Král (Gombár, Mazanec), 51. Šebesta (Boháč). Rozhodčí: Hribík, Minář - Dřínovský, Čech. Vyloučení: 8:14. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2200. Střely na branku: 35:43.

Boleslavští předvedli velice dobrou, byť bezbrankovou, první třetinu. Zatímco v předešlém utkání na ledě Rebelu měli hlavně s rozjezdem menší problémy, tentokrát se startem nezaváhali. Už první mladoboleslavská formace dokázala domácímu gólmanovi pořádně zatopit. Za brankou se totiž ocitl Gombár, přihrál na Krále a ten se již jen snažil prošťouchnout puk mezi Suchanovými betony a brankovou tyčkou.

Rebel se na puk dostal a Středočechy ohrozil až ve třetí minutě, kdy pálil z poměrně velké vzdálenosti Holec a Chábera tak neměl s jeho střelou žádné větší problémy. Velkou šanci na první branku utkání měl krátce na to Nouza, který pálil přímo z prostoru před bránou, ale trefil jen horní tyčku. Boleslavští také bez problému uhájili oslabení, kdy Rebel sice jednou stranu nahodil kotouč do útočného pásma, druhou ale zase pěkně vyputoval ven.

Utkání opět hodně ovlivňovaly rozhodnutí sudích ohledně provinilých hráčů. Po jednom takovém se do samostatného nájezdu dostal Lukáč vracející se z trestné lavice, Suchan ale v jeho případě zapracoval naprosto bezchybně a touš mu vypíchl. Branková konstrukce se ten večer ukázala být zakletá pro Nouzu, jež jí označkoval během pár minut už podruhé. To když Suchan snažící se o rozehrávku za bránou zakopl a upadl. Boleslavský pětadvacetiletý útočník tak pálil do úplně prázdné klece.

Hned na začátku druhé dvacetiminutovky si Rebel střihl 43 sekund dlouhou dvojnásobnou přesilovku. Tu se sice Středočechům povedlo ubránit, po návratu jednoho z hříšníků ale Brod zvládl využít i obyčejnou početní výhodu. Střelou od modré se prosadil Jakub Šulc. Domácí tým po poměrně nepovedené první třetině ožil, pozadu ale nezůstávali ani Boleslavští.

Hra nabrala opět na znatelnějším tempu, Suchana se snažili ohrožovat Sýkora s Handlovským, na Cháberu zase své kličky zkoušel Hodek. Uběhlo ještě pár minut, než se na led dostal Nikola Gajovský, který v pravý okamžik zachytil soupeřovu rozehrávku a čistým průstřelem vyrovnal na 1:1. Boleslav si poté situaci opět trochu sama zkomplikovala dvěma po sobě jdoucími vyloučeními, Havlíčkův Brod ale občas až zbytečně moc kombinoval.

Za plného počtu hráčů na ledě zkoušel své štěstí a v neposlední řadě také um Šebesta. Suchanovi nahozený puk vypadl a zkoušel jej ještě dorážet Mocek, to už na něj ale dotírala domácí obrana. Do konce prostředního dějství se nicméně ještě Mladoboleslavským podařilo skóre otočit. Stalo se tak po střele Milana Mikulíka, který se dostal k odraženému puku.

Počet gólů v jednotlivých částech utkání narůstal symetrickou řadou a v té poslední jich tedy padlo nejvíce. Středočeši jej sice začínali v oslabení, sotva byli ale na ledě v plném počtu, radovali se z dalšího gólu. Richard Král si Suchana chladným způsobem položil a poté klidně zakončil. Pohlednou akci předvedl rovněž Sýkora, který se hnal na bránu, naznačil přihrávku na svého spoluhráče, ale poté sám vystřelil. Brankář Rebelu jeho úmysl bohužel včas odhalil.

Nepříjemná situace pro svěřence trenéra Kaňkovského nastala ve 48. minutě, kdy se u Cháberovy svatyně strhla mela, po níž bylo nařízeno trestné střílení. Vojtěch Němec v tomto případě nezaváhal a snížil. V tuto chvíli prožíval Rebel svou nejlepší minutu utkání, protože o šestnáct sekund později využil skuliny v boleslavské obraně a vyrovnal Jakub Šulc.

Středočeši nicméně nezamrzli a dlouho nepůsobili ani nijak zaskočeně. Klid a rozvaha je tak poslali o tři minuty později opět do vedení, kdy si poslední branku utkání připsal Pavel Šebesta. Zbývajících deset minut ale přinesly nejedno drama. Rebel dával jasně najevo, že by se do města automobilů ještě rád podíval. Největší šanci na vyrovnání si asi připsal Hodek, kterému dost napomohl samotný Chábera, když mu vypadl puk a havlíčkobrodský útočník jej tak mohl dorážet. Na hráčích v bíločervených dresech ale už začínalo být patrné vyčerpání, a tak nedokázali zužitkovat ani hru v šesti proti třem. Závěr utkání si totiž Středočeši zbytečně zkomplikovali dvěma vyloučeními.

Mladá Boleslav se tak po tomto utkání stala prvním účastníkem semifinálových soubojů. Svého čtvrtfinálového soupeře totiž jako jediná dokázala porazit 4:0 na utkání, byť to mnohokrát bylo hodně těsné.