6. 11. 2011 | Jitka Čechová

Mladá Boleslav sahala po třech bodech, po propadu ve třetí třetině nemá nic

20., neděle 6. 11. 2011
Litvínov - Ml. Boleslav LIT - MBL
L i t v í n o v - Mohli mít všechno. Mohli získat tři body, mohli se dotáhnout na předposlední Karlovy Vary, mohli jít do tréninků v rámci desetidenního reprezentačního volna s mnohem lepším pocitem a klidnějším vědomím. Jenže nemají nic. Mladoboleslavští hokejisté ještě na začátku třetí třetiny vedli nad Litvínovem 3:1, postupně se trefovali David Výborný, Roman Tomas a Zdeněk Bahenský. Jenže pak Litvínov vyrovnal a během 41 sekund skóre dokonce otočil.
Litvínov: Volke - Jareš, Kubát, Stříteský, Černošek, Pojkar, Brejčák - Kubinčák, V. Hübl, Lukeš - Gerhát, Hanzl, Ručinský - Frolík, Jenáček, Trávníček - Majdan, Hujsa, Maxa
Ml. Boleslav: Valent - Chaloupka, Rýgl, Mozík, Drábek, Žabka, Beňovič - Balaštík, D. Výborný, Mikulík - Cetkovský, Bahenský, Tomas - Svačina, Vrbata, Goertzen - Jiránek, Stieler, Demel
Branky a nahrávky: 15. Lukeš (Hübl, Kubinčák), 47. Ručinský (Trávníček), 54. Hübl (Jareš), 55. Jenáček (Frolík) - 17. Výborný (Chaloupka, Rýgl), 34. Tomas (Vrbata), 40. Bahenský (Tomas, Drábek). Rozhodčí: Blecha, Homola - Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 4245. Střely na branku: 44:24.

První třetina se nesla v duchu mnoha vyloučení. Na straně domácích putovali za katr hned čtyři hráči, Boleslav to stihla třikrát. Určitou zajímavostí přitom je, že si rozhodčí hned od začátku nebral servítky a na trestnou lavici posílal hráče téměř v párech. Bruslaři se tak hned v úvodu utkání neubránili nutnosti bránit jen ve třech. A sotva tuto zkoušku přestáli, prošli si jí i Litvínovští. Celkově vůbec největší šanci si zatím připsal boleslavský Svačina, který trefil tyč Volkeho svatyně.

Další vyloučení, tentokrát kapitána Výborného, už ale jinak poměrně aktivní Boleslavští neustáli. Přímo před Valenta dostal přihrávku zpoza branky František Lukeš. Jenže VERVA hazardovala až příliš. Šla totiž do tří podruhé. David Výborný poslal puk švihem nad Volkeho rameno přesně do horního rohu branky. Po zbytek úvodního dějství zůstala aktivnějším týmem Mladá Boleslav.

A aktivitu a dobrou střeleckou mušku si přenesla i do další dvacetiminutovky. I když nejdřív ze všeho musel vytáhnout parádní zákrok boleslavský brankář Valent, kdy mu puk lízl lapačku, díky čemuž nabral směru zcela nežádoucího pro litvínovského střelce. Ve vlastním oslabení se pak na Volkeho vydal Mikulík, který značně poplašil nejen domácího brankáře, ale i obránce Hanzla, který za svůj nedovolený zákrok vyfasoval dvě minuty.

A pak už to přišlo. Roman Tomas dostal přihrávku do jízdy, obhodil si litvínovského obránce a přesnou střelou poslal Boleslav do vedení. Středočechům sice trochu zatrnulo, když se ten samý hráč musel po rozsudku sudího vydat na trestnou lavici, na fauly z toho ale ve finále vyšli opět hůře domácí. Šli totiž opět do tří. Zdeněk Bahenský se sice trefil až za klasické přesilovkové situace pěti proti čtyřem, kdo z řad Boleslavi by se ale o to v ten moment staral.

Boleslav se začala od 41. minuty intenzivně věnovat obraně. A začala na to spíš doplácet, než aby se jí to vyplácelo. Sérii několika šancí Litvínova završil produktivní nálet Martina Ručinského na Valenta. Bruslaři jej nedokázali pohlídat a litvínovský kapitán se jim tak doslova dostal do zad. Brankář Středočechů neměl šanci. Tlak domácího celku ještě umocnil faul Drábka. Paradoxně si ale pak právě tento hráč připsal největší šanci, když se po návratu z trestné lavice sám vydal na Volkeho. Ten schoval puk v lapačce.

A pro Bruslaře bylo jenom hůř. V čase 53:22 se před brankou Boleslavských nejlépe a nejrychleji zorientoval Viktor Hübl a dotlačil puk za bezmocně ležícího Valenta, takže bylo najednou vyrovnáno. Načež středočeský klub dostal další ránu. Po pouhých 41 vteřinách totiž skóre obrátil Martin Jenáček. I on těžil především z důrazu na brankovišti. Mladé Boleslavi se to zkrátka vymklo z ruky a i když se ještě v závěru zasloužila o pár dramatizujících okamžiků, zvlášť poté, co odvolala Valenta z brány, ke změně to už nevedlo.

Jiří Kučera (Litvínov): "První dvě třetiny jsme hráli katastrofálně, vypadalo to z naší strany spíš jako pouťák. Nebruslili jsme, nedohrávali hráče, nechávali soupeři spoustu prostoru a také výsledek odpovídal. Až ve třetí třetině jsme hráli to, co jsme chtěli hrát. Vyrovnali jsme, měli tlak a i rozhodli. Jsme rádi za tři body!"

Vlado Hiadlovský (Mladá Boleslav): "Krutá prohra. Už po několikáté jsme prohráli o gól, zase jsme za pár minut ztratili celý zápas, a přitom jsme vedli 3:1. Je to vážně škoda..."