11. 8. 2022 | Tomáš Taybner

Na úvod přípravy Bruslaři prohráli, Slavia rozhodla dvě minuty před koncem

přát. 1, čtvrtek 11. 8. 2022
Ml. Boleslav - Slavia MBL - SLA
M l. B o l. – Mladoboleslavský A tým nastoupil ve čtvrtek 11. srpna k prvnímu přípravnému utkání. Do ŠKOENERGO Arény zavítala prvoligová Slavia Praha. Hostující hráči do zápasu nastupovali s drobnou výhodou, neboť už své první utkání měli za sebou. Od startu bylo k vidění hodně nepřesností, ale také slibně se vyvíjejících šancí. Do vedení se už ve 4. minutě dostali domácí, kdy se prosadil Alex Lintuniemi. Bruslaři pak ještě v první periodě přestáli pětiminutovou přesilovku Slavie, která následovala po faulu debutanta Beránka. Ve druhé části byli aktivnější hosté, kteří si dlouho lámali zuby na bezchybném Stuchlíkovi. I přesto byli Pražané odměněni za svou aktivitu, když ve 31. minutě z dorážky vyrovnal Michal Poletín. Hosté na startu poslední periody odskočili gólem Jana Kerna, Bruslaři vyrovnali po přesné střele Matyáše Kantnera, jenže poslední slovo měli opět hosté z Prahy. V 58. minutě totiž rozhodl Robin Všetečka, jenž bekhendovým blafákem překonal Stuchlíka a spustil tak radost Sešívaných. Bruslaři si budou moci napravit chuť již v úterý 16. srpna, kdy na svém ledě hostí Liberec.
Ml. Boleslav: Stuchlík – Jeřábek, Hanousek, Lintuniemi, Jasečko, Křepelka, Stříteský, Moravec T. – Šmerha, Kotala, Kantner – Beránek, Bičevskis "A", Kousal "C" – Simon, Závora, Půček – Polák
Slavia: Pittr – Hejda, Szathmáry, Žovinec, Matyáš, Klikorka "C", Barák, Duda – Poletín, Žejdl, Strnad, Všetečka, Kern, Houška "A", Šíma, Pšenička, Brož, Petrov, Labuzík, Turek
Branky a nahrávky: 4. Lintuniemi (Kousal, Beránek), 53. Kantner (Šmerha, Lintuniemi) – 31. Poletín (Žejdl), 45. Kern (Všetečka), 58. Všetečka (Houška). Rozhodčí: Jechoutek, Micka – Klouček, Šimánek. Vyloučení: 0:2, navíc Beránek (MBL) a Šíma (SLA) 5 min. OT. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 317. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3.

Oba celky nastoupily do utkání s nasazením a snahou odehrát jej aktivně. Do první dobré šance se ve 3. minutě dostával Pavel Kousal, jehož střela z pravého kruhu mířila jen nad Pittrovu branku. Na druhé straně zkoušel Stuchlíkovu pozornost Simon Szathmáry, který však domácího brankáře střelou od modré čáry nepřekvapil. Na sklonku 4. minuty se Bruslaři dostali do útočného pásma a po krátké kombinaci se ujali vedení. Prvním letošním střelcem se stal Fin Alex Lintuniemi, jenž z levého kruhu mířil přesně k tyči Pittrovy klece. O chvíli později se mohl poprvé v zeleno-černém prosadit Tomáš Šmerha, který se objevil osamocený ve slotu. Svou střelu však mezi tři tyče nevtěsnal. V čase 6:15 dohrál Martin Beránek u mantinelu jednoho z hostujících beků a rozhodčí ho za jeho tvrdý zákrok odměnili trestem do konce utkání. Pětiminutové oslabení domácí hráči přestáli díky své obětavosti a také díky zákrokům Marka Stuchlíka, který Slávistům nedovolil vyrovnat. Po návratu Vojtěcha Poláka, jenž odpykával Beránkův trest, se hra opět vyrovnala a Bruslaři si začali vytvářet další šance. V jedné z nich se ocitl Jan Závora, jenž z levého kruhu marně hledal skulinku v Pittrově postoji. V 17. minutě byl vyloučen Dušan Žovinec a přesilovku si vyzkoušeli i domácí hráči. Pražanům se dařilo bořit útoky Bruslařů a uklízet kotouče z vlastního pásma. Michal Pittr musel zasahovat pouze proti střele Matyáše Kantnera, který to zkusil z vrcholku pravého kruhu. Gólman Slavie byl však připraven a pokus vytáhlého útočníka zneškodnil. Nic dalšího už se v první dvacetiminutovce nestalo a tak si Boleslavští do kabin odnesli jednobrankový náskok.

Hned z kraje druhé periody do přečíslení uháněli Tomáš Šmerha a Matyáš Kantner, přihrávku prvního jmenovaného však zastavil jeden z hostujících obránců. Na druhé straně chtěl přečíslení Slavie zakončovat Robin Všetečka, kterého však na poslední chvíli odzbrojil Maris Bičevskis. Ve 23. minutě se před Markem Stuchlíkem objevili Jaroslav Brož a Petr Šíma, kteří na několikrát domácího brankáře nedokázali překonat. Podobnou situaci řešil gólman Bruslařů i o pár minut později, kdy ho ohrožovala dvojice Lukáš Strnad, Michal Poletín. Ve 28. minutě Jakub Matyáš rozjel Tomáše Pšeničku, jenž ujel domácí obraně a své sólo zakončoval bekhendovým blafákem. Marek Stuchlík byl však neoblomný a kličku nespolkl navíc si pak poradil i s dorážkou Petra Šímy, kterého o gól okradl svou lapačkou. Další samostatný únik nedokázal proměnit Robin Všetečka, jenž svou střelou minul branku. Aktivita hostů přinesla své ovoce v čase 30:11, kdy zkušený Michal Poletín dorazil do branky odražený pokus Lukáše Žejdla. Po delší době pak musel zasahovat i Michal Pittr, jenž vyrážečkou vytáhl pokus Pavla Kousala. Ve 36. minutě Bruslaři zavřeli hosty v jejich pásmu a výsledkem byla střela Tomáše Hanouska z levého kruhu. Domácí bek si klepl o přihrávku a prudkým příklepem prozkoušel Michala Pitrra, jenž si však stihl včas povyjet a zmenšit tak volný prostor před svou svatyní. Po druhé třetině se tak oba celky rozjely do kabin za smírného stavu 1:1.

Start třetí části byl plný nepřesností. K vidění byla řada zakázaných uvolnění a ofsajdů. Poté se hra uklidnila a přišel i gól. Dali ho hosté, přesněji Jan Kern, který těžil z krásné přihrávky Robina Všetečky. Ten s pukem zajel až za branku, odkud ho poslal zpět před domácí svatyni. Bruslaři se snažili odpovědět v přesilovce, jenže si nevytvořili takřka žádnou šanci. Ve 49. minutě našel Tomáš Šmerha volného Jakuba Kotalu, jenž však tváří v tvář Pittrovi minul hostující klec. O pár chvil později Alex Lintuniemi chytře nastřeloval kotouč do slotu, kde jej tečoval připravený Vojtěch Polák. V čase 50:25 skončil zápas pro Petra Šímu, který si vykoledoval trest do konce utkání za nešetrný zákrok v rohu hřiště. Bruslaři přesilovkovou pětiminutovku rozjeli aktivně a snažili se zasypat Michala Pittra střelami. V čase 52:34 se ujala ta od Matyáše Kantnera, jenž přesně pálil po pasu Tomáše Šmerhy z pravého kruhu. Boleslavští tlačili i po zbytek hry v početní převaze, ale na druhý přesilovkový úspěch čekali marně. V 58. minutě pak Pavel Kousal prudkou přihrávkou našel u pravé tyčky volného Tomáše Šmerhu, jenž však branku minul a tak přišel trest. Vladislav Houška rozjel na levé straně kluziště Robina Všetečku, který ujel obráncům a překonal Marka Stuchlíka bekhendovým blafákem. Následně mohl domácím přitížit Lukáš Žejdl, jehož pokus ze slotu Marek Stuchlík dokázal zastavit. Bruslaři si vzali oddechový čas, zkusili hru bez brankáře, ale výsledkem byla jen dělovka Matěje Stříteského, kterou Michal Pittr vyrazil. Víc už domácí nestihli, protože se čas naplnil.

Petr Haken, BK Mladá Boleslav: Bylo to naše první přátelské utkání. Výsledkově se nám sice nepodařilo, z toho se dá ale těžko něco usuzovat. Šli jsme do něj z plného tréninku, se spoustou mladých hráčů, které chceme vidět v akci. Budeme pokračovat v tom, co jsme si nastavili a věřím, že už v příštím utkání proti Liberci bude znát progres.

Jiří Veber, HC Slavia Praha: Výborný zápas. Mám teď srovnání se Spartou, v Boleslavi jsme zažili úplně jiné nasazení. Za Spartu hráli zkušení borci, za Boleslavi hlavně velcí bruslaři. Sice jsme chtěli hrát rychlý hokej, proti domácím jsme ale i tak museli znatelně přidat. Za což jsem rád. Samozřejmě jsme viděli nějaké chyby, ale byly tam i dobré pasáže. Velkou podporou byl i náš gólman.