19. 8. 2021 | Vojtěch Honzík, Zdena Bobková

Odveta s Plzní dopadla na výbornou, výhru režírovali nováčci

přát. 3, čtvrtek 19. 8. 2021
Plzeň - Ml. Boleslav PLZ - MBL
P l z e ň – Bruslaři s Plzní předvedli velice vyrovnaný zápas, úvod duelu se ale vydařil lépe domácím. Západočeši se prosadili v polovině první třetiny v rámci dvojnásobné přesilovky. Do druhé části ale přišli jiní Bruslaři, kteří trestali nedisciplinovanost domácích dvěma přesilovkovými góly. V závěru druhé třetiny hráli sice Středočeši opět ve dvojnásobném oslabení, ale tlak Škodovky tentokrát ustáli. Ve třetí třetině už si své vedení pohlídali a přidali navrch tři branky. Úspěšnou odvetu režírovali nováčci v týmu, Miloš Kelemen si připsal úvodní gól a Pavel Pýcha se blýskl čtyřmi kanadskými body (2+2).
Plzeň: Pavlát – Budík, Kindl (C), Graňák (A), Jiříček, V. Lang, Kaňák, Hamšík – Bulíř, Mertl, M. Lang, Kantner, Kodýtek (A), Schleiss, Blomstrand, Musil, Strnad, Malát, Přikryl, Marcel
Ml. Boleslav: Růžička – Jánošík (A), Šidlík, Pýcha, Pláněk (C), Bernad, Moravec, Vacík – Lunter, Zbořil, Šťastný, Kelemen, Najman, Kousal, Kotala, Flynn, Dufek, Eberle, Bičevskis, Stránský (A)
Branky a nahrávky: 12. Kodýtek (Musil, Mertl) – 28. Kelemen (Pýcha, Zbořil), 33. Zbořil (Pýcha), 41. Najman, 42. Pýcha (Zbořil), 56. Pýcha (Flynn). Rozhodčí: Pešina, Pražák – Zíka, Malý. Vyloučení: 7:7. Využití: 1:3. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 1:0, 1:5.

Zápas z velké části ovlivnila častá vyloučení a přesilové hry. Tu první měli v zápase Bruslaři. V první velké šanci se tak ocitl Zbořil, ale Pavlát udržel puk ve výstroji. V páté minutě utkání to individuálně zkoušel David Šťastný, který se šikovně protáhl kolem tří hráčů, bránu však netrefil. V polovině první periody se Plzni naskytla šance v podobě přesilovky pět na tři. Tu proměnil z dorážky po asistenci Musila Petr Kodýtek. Z rychlých protiútoků si to poté hnali směrem ke svatyni Růžičky nejdříve Martin Lang a poté Matyáš Kantner. Ani jeden pokus plzeňských útočníků úspěšný nebyl.

Druhé dějství začala Mladá Boleslav dvěma přesilovkami. V té první nejvíce hrozil z levého kruhu svižnou střelou Pláněk, ale Škodovka odolala. Druhou však Středočeši využili. Nahození Pýchy si našel Miloš Kelemen a svou tečí nedal Pavlátovi šanci. Boleslav si následně vypracovala další početní výhodu. Ke střele z pravého kruhu se dostal Adam Zbořil. Jeho skrytá střela zapadla až do sítě a Bruslaři byli rázem ve vedení. Poté to vzal na sebe při přečíslení Pavel Kousal, mířil ale nad. Jedinečná příležitost na vyrovnání pro Západočechy přišla necelé tři minuty před koncem druhé části. Druhou dvojnásobnou početní výhodu ale domácí nevyužili.

Hosté otevřeli třetí třetinu stejně aktivně jako končili tu druhou. Po necelé minutě se až před Pavláta prosmýkl Ondřej Najman a zasunul puk za jeho záda. O chvíli později už to bylo 1:4. Pavel Pýcha prostřelil od modré čáry vše, co mu stálo v cestě a Bruslaři se mohli radovat. Indiáni zásluhou Martina Langa sahali po snížení, jeho branka však nebyla z důvodu hry vysokou holí uznána. Gólová radost ale o chvíli později propukla na straně druhé. Pavel Pýcha dostal ideálně nabito na levou stranu od Oskara Flynna a vymetl Pavlátovu šibenici. Plzeň se už na větší nápor v závěru utkání nevzmohla a Bruslaři tak odvetu s plzeňskou Škodovkou zvládli na výbornou a zvítězili 5:1.

Miloš Říha (HC Škoda Plzeň): „Hodnotí se mi to těžko. V minulých zápasech jsme mohli být spokojení, dnes ne. A to prakticky s ničím. V první třetině nám ještě nechyběl pohyb, využili jsme přesilovou hru, ale pak se vše znatelně zhoršilo. Něco jsme si k tomu říkali, avšak již na začátku duelu nám náhle vypadl další útočník, což nám v plánech také způsobilo nepořádek. Vymlouvat se na to však nedá, nejsme spokojeni s hrou a prakticky s ničím, co jsme dnes předvedli.“

Pavel Patera (BK Mladá Boleslav): „První třetina od nás nebyla dobrá, haprovala nám disciplína. Pak jsme ale začali hrát to, co chceme. Jsem rád, že jsme dobře sehráli početní výhody, pak již ten obraz hry byl úplně jiný.“