15. 3. 2016 | Lukáš Foff, Daniel Langer, Lukáš Foff

Oslabení Bruslaři vyválčili první bod, v prodloužení rozhodl Trončinský!

ČF2, úterý 15. 3. 2016
Hr. Králové - Ml. Boleslav MHK - MBL
H r. K r á l o v é - Fantazie! O Výborného a Urbana oslabení Středočeši se oproti úvodnímu střetnutí série výrazně semkli a prezentovali se zlepšeným výkonem na všech frontách. Skóre otevřel už po šestnácti vteřinách Klepiš a předznamenal tak úspěšný večer pro boleslavské barvy. Hradec sice předvedl neméně působivé tažení a hned dvakrát dokázal vyrovnat, v prodloužení ale celé utkání rozsekl přesnou bombou od modré Marek Trončinský! Po úchvatném utkání, kterému nechybělo snad vůbec nic, tak budou veselejší hokejisté z města automobilů. Série se za vyrovnaného stavu 1:1 přesouvá do Mladé Boleslavi.
Hr. Králové: Kacetl – Pláněk, Vydarený "C", K. Pilař, Plášil, Čáp, Frühauf, Dietz – Bednář, Mertl, Dej – Honejsek, Ihnačák, Červený – Kudrna, Kukumberg, Šimánek – Miškář, Vantuch, Courchaine.
Ml. Boleslav: Rittich – Voráček, Robar, Holub, Trončinský, Kučný, Ovčačík, Rýgl – Pacovský, Klepiš, Klimenta "C" – Lenc, Musil, Hyka – Pabiška, Bárta, Jarůšek – Kubica, Hruška, Ďurač.
Branky a nahrávky: 33. Ihnačák (Courchaine, Červený), 41. Pláněk (Šimánek, Kukumberg), 58. Dej (Dietz, Bednář) – 1. Klepiš (Pacovský, Voráček), 11. Jarůšek (Pacovský), 43. Pacovský (Rýgl, Klimenta), 62. Trončinský (Lenc). Rozhodčí: Fraňo, Pavlovič – Bláha, Špůr. Vyloučení: 7:9, navíc Vantuch (MHK) a Lenc (MBL) 10 min. za hrubost. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 6 031. Střely na branku: 40:24. Zblokované střely: 5:11. Hity: 22:30. Vhazování: 56:24. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3, 3:3 - 3:4.

Nabuzená FORTUNA aréna doufala v podobný začátek, který předvedl Mountfield v prvním čtvrtfinálovém zápase, ale bylo to právě naopak. Po šestnácti vteřinách ujel všem Jakub Klepiš, hodil si puk na bekhend a zavěsil do víka – 0:1. Hradec mohl udeřit v následné přesilovce, ale Šimánek kotouč promáchl.

To na druhé straně přesilovka gólem skončila. Téměř celé dvě minuty domácí odolávali, ale šest vteřin před koncem Frühaufova trestu se kotouč odrazil do ideální pozice mezi kruhy před Richarda Jarůška, jenž se do něj opřel plnou silou a puk zastavila až síť za Kacetlem, která také měla co dělat – 0:2. Hradec byl v tu chvíli opařen a přehráván Bruslaři.

Šance na snížení prováhali Kukumberg a Jiří Šimánek, který opět v dobré pozici nezasáhl kotouč přesně. Těsně před koncem třetiny Vantuch v souboji sekl Ritticha a Lenc se s ním pustil do bitky, čehož však záhy litoval, protože Lukáš Vantuch bohatě zúročil centimetry a kilogramy a Lence po několika tvrdých úderech skolil. Skóre první třetiny se ale nezměnilo, a tak se o přestávce dýchalo lépe Mladé Boleslavi.

Druhé dějství začalo taktéž velmi zhurta. Mladá Boleslav měla k dispozici dokonce trestné střílení, které však Michal Bárta nevyřešil nejlépe. Na druhé straně se zajímavou šancí prezentoval bek Martin Pláněk, ale ani on nepřekonal Davida Ritticha. Hra se přelévala ze strany na stranu a domácí měli k dispozici přesilovku, která se ale příliš nevyvedla.

Po ubráněném oslabení se do dobré šance dostal Klimenta, kterému obětavě skočil pod nohy Rudolf Červený. O ostré hity a potyčky rozhodně nebyla nouze. Po jedné takové dostali Východočeši výhodu přesilové hry, kterou zužitkovali po dvaapadesáti vteřinách a krásné kombinaci. Na jejím konci bylo zakončení Briana Ihnačáka pod břevno.

O chvilku později mohlo být pro domácí ještě veseleji, jenže to by musel Jaroslav Kudrna prostřelit z velké blízkosti Ritticha po rychlé akci Romana Kukumberga. To se nepovedlo, a tak poslední věcí, která se ve druhé třetině stala, byl faul Trončinského. Hradec si za stavu 1:2 do třetí dvacetiminutovky přenášel jednapadesát sekund početní výhody.

Mountfield šel do třetí třetiny s jasným cílem, který naplnil už po 56 vteřinách. Odražený kotouč se zjevil přímo ve směru jízdy Martina Pláňka, který Jarůškovi ukázal, že není jediným, kdo má dynamit v pažích – 2:2. Mladoboleslavští však oplatili stejnou mincí a znovu si vzali vedení po bezchybné teči od Dominika Pacovského – 2:3.

To bylo to poslední, co předvedli Bruslaři ve třetí třetině. Od té doby zavřeli obranné pásmo a jednoduše vyhazovali puky do střední třetiny. Šance se tak Mountfieldu vypracovávali hůře. Po buly to zkusil Kukumberg, ale Rittich byl připraven. Podobná situace se opakovala o tři minuty později, ale slovenský matador uviděl pouze červenou na semaforu, který vytáhl středočeský brankář.

Hradec bušil na vrata jménem Rittich tak mohutně, že je nakonec dokázal prolomit! V čase 57:13 se to povedlo Rastislavu Dejovi, který srazil střelu Stanislava Dietze mezi nohy boleslavského gólmana. Rozhodčí nechal diváky několik minut v nejistotě, protože se šel poradit s kolegou u videa, ale ten potvrdil verdikt a atraktivní utkání šlo do prodloužení.

Herní doba nad rámec klasických šedesáti minut se však domácím hrubě nevyvedla. Tentokrát neměla ani příliš dlouhého trvání, protože po závaru u Kacetlovy brány se dostal puk k Marku Trončinskému, jenž ranou pod horní tyč rozhodl už po dvaasedmdesáti sekundách. Čtvrtfinálové série se tak stěhuje do Mladé Boleslavi za nerozhodného stavu 1:1.

Vladimír Kýhos (Mountfield HK): Vstoupili jsme do zápasu úplně obráceně než včera. Gól v první minutě ovlivnil celou třetinu, nemohli jsme se dostat do hry. Začali jsme daleko hůř, i co se týče tvrdosti a dohrávání hráčů, nebyli jsme důrazní. Proto jsme si nevytvořili tak velký tlak. Po gólu na 0:2 narostla soupeři křídla a měli jsme s ním velké problémy. Pak se nám podařilo srovnat, ale hned jsme zase dostali na 2:3, což už vypadalo hodně špatně. Boleslav začala víc bránit. Ale se štěstím jsme vyrovnali, na druhou stranu to byla ohromná vůle hráčů, že za vyrovnáním šli. Jako jsme dali gól na 3:3, tak Boleslav v prodloužení rozhodla. To je hokej, musíme jít dál. Je vidět, že série bude vyrovnaná tak jako zápasy v sezóně.

František Výborný (BK Mladá Boleslav): Myslím, že to bylo zrcadlově otočené oproti včerejšku. V první minutě jsme šli do vedení a jakmile jsme dali na 0:2, byli jsme lepší. Hradci se ale podařilo dát kontaktní gól a pak vyrovnal. Druhý gól padl trochu po chybě našeho gólmana, ale je pod tlakem a stává se to. Nakonec 3:3 a prodloužení, kde jsme věřili, že to zvládneme. Bůh nám to dal velice rychle. Kluci dali do zápasu všechno, i přes oslabení o dva hráče. Jeli jsme sem s cílem získat aspoň jeden bod, takže jsme samozřejmě rádi. Nechci říkat spokojeni, ale 1:1 je určitě lepší než 0:2.