12. 8. 2021 | Lukáš Chuchválek

Proti Plzni jeden gól nestačil. Boleslav prohrála i druhý zápas přípravy

přát. 2, čtvrtek 12. 8. 2021
Ml. Boleslav - Plzeň MBL - PLZ
M l. B o l. – Druhý přípravný zápas sehráli Bruslaři proti Plzni a začátek se jim vůbec nevyvedl, když si dali hned v úvodu vlastní gól. Byť šance na vyrovnání ještě v prvním dějství byly, Bruslařům se podařilo vstřelit gól až ve druhé třetině zásluhou Valentina Claireauxe. Byl to ale jediný přesný zásah mladoboleslavských hokejistů. Ve třetí třetině pak dobře provedeným únikem rozhodl utkání Vojtěch Budík. Boleslav tedy prohrála i druhý přípravný zápas o jediný gól.
Ml. Boleslav: Krošelj – Jánošík (A), Šidlík, Pýcha, Pláněk (C), Bernad, Fillman, Moravec – Lunter, Zbořil, Šťastný – Kelemen, Najman, Kousal – Flynn, Claireaux, Dufek – Eberle, Bičevskis, Stránský (A)
Plzeň: Pavlát – Budík, Čerešňák, Graňák, Jiříček, Lang (A), Kindl, Hamšík – Bulíř (A), Mertl, Musil (C) – Blomstrand, Thorell, Suchý – Kantner, Kodýtek, Schleiss – Malát, Žejdl, Kuťák
Branky a nahrávky: 23. Claireaux (Moravec, Flynn) – 2. Blomstrand, 46. Budík. Rozhodčí: Pilný, Úlehla – Kajínek, Kis. . Vyloučení: 7:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 365. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2.

První šanci si vypracoval plzeňský Matyáš Kantner, s jehož ránou si Gašper Krošelj poradil . A pro domácí následovalo nemilé překvapení, když rozehrávka od Bernada od brankové čáry skončila nešťastně a naprosto nepochopitelně v síti. Branka tedy byla připsána Ludwigovi Blomstrandovi. O srovnání potom usiloval Kelemen, jemuž chyběla přesnost a také spoluhráč, který by jeho výstřel přesněji usměrnil. Západočeši v 8. minutě ohrozili domácího brankáře dalekonosným svistem od Viktora Langa, ale pak šli do čtyř. A Pavlát se měl co ohánět lapačkou, když na něj od modré přiletěl černý touš. Po vhazování ale provedli úder oslabení hosté a Dominik Graňák zamířil Krošeljovi z ostrého úhlu do masky. Z početní výhody tedy Bruslaři nezískali nic.

Po polovině třetiny hra zrychlila, nechyběly srážky, důrazné souboje u hrazení, lámaní hokejky, ale Boleslav indispozice jednoho hráče soupeře nevyužila, protože se vůbec nestřílelo na bránu. Až po několika minutách vypálil Čerešňák po vhazování těsně vedle. Na opačné straně pokazil gólovou příležitost Maris Bičevskis, jenž nedokázal uklidit puk do odkryté branky. Napravit se to pokoušel po spolupráci s Kousalem Kelemen, jenže mu napoprvé ujel kotouč z hole a proti jeho druhému pokusu byl Pavlát již připravený. Dvě minuty před sirénou zažil Gustaf Thorell nepříjemný okamžik, když byl trefen střelou spoluhráče Jakuba Kindla do obliče. Přestože dokázal odjet po svých, zůstala na ledě po plzeňském útočníkovi znepokojivá krvavá stopa. Krátce poté byli domácí vyloučeni a dohráli třetinu ve čtyřech.

Přesilovou hru hosté nevyužili na konci první, ani pak v úvodu druhé dvacetiminutovky. Mohli ale využít šanci hned poté, když se před hosty otevřela brána. Pýcha ale pokus hostí vyškrábl na poslední chvíli hokejkou a pak posunul branku. Po vhazování měli hosté ještě jednu dobrou šanci, kterou však také nevyužili. Pak se hra přesunula na druhou stranu, kde Bruslaři dlouho hledali palebnou pozici. Nejprve zblízka neuspěl Oscar Flynn, ale hned poté vyrovnal na sklonku 23. minuty Valentin Claireaux. Následovala plzeňská přesilová hra, kdy Bulíř mířil od pravého kruhu nepřesně. Pak jim domácí ujeli do brejku, ale Jan Stránský zápas neotočil. Svou šanci ve vlastním oslabení spálil i Claireaux. Nepříjemný pozdrav po srovnání počtu hráčů na ledě vyslal Krošeljovi na druhé straně od modré Graňák.

Ve 30. minutě Bernad neodčinil ze střední vzdálenosti své selhání ze začátku zápasu. Pak se ale do Pavláta opřeli zblízka Claireaux s Dufkem, kdy byl druhý jmenovaný faulován. Přesilovka domácích ale záhy skončila, protože také faulovali. V této situaci nikdo nic nepředvedl. Po pěkné výměně puku po skončení trestu pálil Mário Lunter, jenže na Pavláta nevyzrál. Následovalo další plzeňské vyloučení, avšak to se málem proměnilo ve výhodu, když hosté ujeli do brejku, ale Gašper Krošelj situaci ustál. Stoprocentní šanci měl pak na druhé straně Kelemen, jemuž spoluhráči rychlými přihrávkami rozhýbali brankáře, až zůstala poloprázdná brána. Jenže Dominik Pavlát čarovně natáhnul lapačku přes brankoviště až na levý růžek, kam mířil puk. Po skončení početní nevýhody falovali Západočeši ještě jednou. Tentokrát již ale Bruslaři neměli tak dobré šance, byť si nějaké vytvořili.

Do třetí třetiny vstoupili Bruslaři opět v oslabení za přestupek spáchaný ještě na konci té předcházející. Ale Západočeši nic nevymysleli. Naopak nebezpečnější byli po srovnání počtu hráčů na ledě. Zrovna tak si dobře počínal i Dufek, jenž z mezikruží netrefil. Lukáš Žejdl namířil ze střední vzdálenosti do Krošeljovy lapačky. V 46. minutě strhla Plzeň na svou stranu své vedení, když kolem Krošelje projel unikající obránce Vojtěch Budík, který poslal puk podél jeho pravého betonu do sítě. Gašper krošelj se pak musel činit proti bývalému spoluhráči Pavlu Musilovi, jenž na 3:1 pro Plzeň nenavýšil.

V 51. minutě si oba celky zahrály ve čtyřech poté, kdy Mertl fauloval kolenem a Stránský oplácel, ale nikdo se neprosadil. Následovala přesilovka hostí, když si plzeňský hráč došel do útočného pásma pro faul, která se 47 sekund před vypršením proměnila ve dvojnásobnou. Hosté si vybrali oddechový čas pro promyšlení strategie. Čerešňákův výstřel Krošelj vyrazil, následně spoluhráč promáchl dorážku. Později musel domácí brankář čelit závaru před brankovištěm, ale domácí oslabení nakonec ustáli, když nepropustili tlačenku Matyáše Kantnera. Po skončení početní nevýhody udeřil Adam Zbořil, ale Pavlát na něj dobře viděl. V závěru už nikdo vážněji branku neohrozil, byť Boleslav zkusila štěstí bez brankáře.

Radim Rulík (BK Mladá Boleslav): Na začátek padla ta trošku nešťastná naše první vlastní branka, tak jsme to doháněli. Pak jsme srovnali a ve třetí třetině to Plzeň překlopila na svojí stranu, ale myslím si, že to bylo vyrovnané. První dvě třetiny jsme je moc do šancí nepouštěli, v té třetí třetině byla prvních deset minut Plzeň lepší, pak se to opět srovnalo. Byl to zápas o branku a potřebovali bychom se samozřejmě víc gólově prosadit. Ale jsme ve fázi, kdy máme největší objem tréninku, takže to není pro hráče úplně ideální, nejsou v ideálním rozpoložení. Je to i vidět, ale my v tuto chvíli nekoukáme tolik na výsledek, jako na to, aby se hra postupně zlepšovala. Myslím si, že oproti prvnímu zápasu to bylo lepší, a to je důležité.

Tomáš Vlasák (HC Škoda Plzeň): Utkání bylo těžké, v Boleslavi vždycky. Je to kvalitní soupeř a hraje nepříjemný bruslivý a dotěrný hokej, takže je to pro nás tady vždycky těžká zkouška. Dva naši hráči odstoupili ze zápasu. Gustafovo (Thorellovo, pozn. red.) zranění snad nebude tak vážné, dostal pukem, takže to radši nedohrál. Ale zatím nevíme, jak to vypadá se Suchošem (Filip Suchý, pozn. red.), doufám, že to nebude nic dramatického.