2. 2. 2008 | Pavel Kadeřábek, Jitka Čechová

Prvenství v základní části potvrzeno, razítko nám na to dal Tomáš Sýkora!

41., sobota 2. 2. 2008
Chomutov - Ml. Boleslav CHM - MBL
C h o m u t o v – Mladoboleslavští hokejisté jeli na sever Čech s úmyslem vrátit se alespoň s dvoubodovým ziskem, který by jim tak zajišťoval stoprocentní prvenství ve skupině. Tohoto postu se jim po urputném boji nakonec podařilo dosáhnout. V 5. minutě otevíral skóre utkání Nikola Gajovský, o deset minut později potom přispěl dalším zásahem ve vlastním oslabení Daniel Boháč. Už se zdálo, že se utkání bude více méně jen dohrávat, ale opak byl pravdou! Během tří minut v poslední dvacetiminutovce Chomutov vyrovnal na 2:2. Zraky všech se již nepochybně upíraly do prodloužení či snad dokonce samostatných nájezdů, když se tři vteřiny před koncem dostal odražený puk k Tomáši Sýkorovi! Boleslav tak senzačním způsobem vyhrála 3:2.
Chomutov: Horčička (Podolka) - Trefný, Révay, Černý, Chatrnúch, Ťupa, Bombic, Višňák, Kolda - Polodna, Kostourek, Jíra - Mikšovic, Šíp, Boušek - Hašek, Domin, Charousek - Polanský, Gálik, Tauš
Ml. Boleslav: Šindelář (Jágr) - Drábek, Kolafa, Lukáč, Macháček, Mazanec, Mocek, Výborný - Handlovský, Král, Gajovský - Šebesta, Boháč, Rumpel - Gombár, Sýkora, Kuchejda - Eiselt, Mikulík, Nouza - Fiedler
Branky a nahrávky: 53. Charousek (Ťupa), 56. Gálik (Tauš) - 5. Gajovský (Handlovský), 15. Boháč (Šebesta), 60. Sýkora (Mazanec). Rozhodčí: R. Svoboda - Jelínek, Šmíd. Vyloučení: 1:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 1890. Střely na branku: 37:34.

První třetina začala náporem domácích hráčů a v šanci se ocitl nejprve Polodna a hned po něm například Hašek. Hosté zahrozili dorážkou Eiselta, který zblízka nepropasíroval puk mezi betony domácího Horčičky. V 5. minutě unikli do přečíslení 2 na 1 hostující Nikola Gajovský s Handlovským a prvně jmenovaný překonal střelou nad betonem domácího gólmana. O chvilku později byl vyloučen domácí Gálik a Středočeši měli možnost hned vzápětí přidat druhou branku. Dokázali si vytvořit několik šancí, které ovšem spolehlivě zlikvidoval Horčička. Ve 13. minutě byl vyloučen Kolafa, hráč v zelenobílém dresu. Domácí se ovšem nedokázali vůbec prosadit, a tak místo vyrovnání se Chomutovští dočkali druhé branky ve vlastní síti. Po zaváhání jednoho z obránců na modré ujela dvojice Šebesta a Daniel Boháč, který zakončil celý úprk střelou do horního rohu nad brankářovu vyrážečku. To Severočechy otřáslo natolik, že se nedokázali do konce své početní výhody prosadit a hosté se v poklidu ubránili.

Druhá třetina přinesla poklidný hokej, hosté svým pohybem a důrazem v atakování bránili domácím v přesnější rozehrávce a v poklidu si hájili své dvoubrankové vedení. Postupem času se sice Chomutovští začali častěji dostávat na dostřel hostujícího Šindeláře, k čemuž jim pomohli i přesilové hry, nebylo to ale k ničemu. Na začátku 39. minuty ujížděl domácí Boušek sám na brankáře, ale mladoboleslavský gólman na jeho bekhend včas zareagoval skluzem. O chvilku později se do samostatného úniku dostal hostující Sýkora, byl ovšem zahákován a hlavní sudí odpískal tresné střílení, kterého se zhostil sám Sýkora. Zvolil střelu mezi betony, tou ale na Horčičku nevyzrál.

Na začátku závěrečné dvacetiminutovky dohrávali domácí přesilovou hru, když byl před koncem druhé třetiny vyloučen hostující Drábek za faul kolenem. Hned na jejím začátku Polodna v početní výhodě zblízka nedokázal přehodit beton hostujícího brankáře. Zbytek přesilovky se Boleslavští již ubránili. Domácí se snažili o vstřelení kontaktního gólu, Středočeši však stále svou aktivní hrou nedovolovali chomutovským hráčům nijak výrazněji se prosadit a když to v jejich obranném pásmu hořelo, nebáli se vyhodit na zakázané uvolnění. Když byl ale v 51. minutě vyloučen kapitán hostů Král za vysokou hůl, tak přece jenom přetížená boleslavská obrana nevydržela. K odraženému puku od zadního mantinelu se dostal Jiří Charousek a zavěsil pod víko poloprázdné Šindelářovi svatyně. Hned o minutu později odmítl vyrovnání domácí kapitán Šíp, který nedokázal z mezikruží propálit po nezajištěné Bouškově přihrávce Šindelářovy betony. O chvilku později ale již udeřilo, v čase 55:55 dorazil po střele Tauše u pravé tyče puk bekhendem do brány Martin Gálik a bylo vyrovnáno. Celý stadion se tak už pomalu chystal na prodloužení, ale pak přišlo něco, s čím už nejspíš nikdo nepočítal. Ukazatel se zastavil v čase 59:57, když se odražený kotouč dostal před domácí branku k Tomáši Sýkorovi a ten ho poslal za bezmocného Horčičku. Chomutov tak ani na šestý pokus nedokázal doma porazit Mladou Boleslav.

Martin Pešout, trenér KLH Chomutov: "Rozhodně se nemáme za co stydět. Celý zápas rozhodla šťastná branka hostí v závěru, kdy na sebe navázalo několik nešťastných náhod. Nejprve netrefíme jednoduchý kotouč po buly, poté se odrazí kotouč k nám do pásma od nohou jednoho z našich obránců, následně se naši dva hráči srazí, když jeden padá do střely a vyvrcholilo to atakem Luboše Horčičky hostujícím útočníkem brankovišti. My se však na to nechceme vymlouvat, prostě i takový někdy hokej je. Myslím si, že to byl jeden z našich nejlepších zápasů proti Boleslavi.“

Leo Gudas, asistent BK Mladá Boleslav: "Jsme moc rádi, že jsme zápas zvládli a vyhráli. Do utkání jsme vstoupili dobře, bohužel jsme v poslední třetině dvakrát inkasovali. A tak, jak Chomutov šťastně vyrovnal, tak jsme my šťastně zvítězili.“