9. 12. 2006 | Pavel Petr

SK KADAŇ - BK MB 1:4 (1:2, 0:0, 0:2)

28., sobota 9. 12. 2006
Kadaň - Ml. Boleslav KAD - MBL
Boleslavští hokejisté přijeli do Kadaně potvrdit roli favorita a také stoprocentně úspěšnou bilanci, kterou letos se severočeským soupeřem mají. To se jim podařilo, podali velmi dobrý výkon a nakonec zaslouženě zvítězili. V hostující brance dostal tentokrát příležitost Filip Šindelář, který mužstvo dokázal několikrát podržet. Potěšitelné pak bylo, že si cestu do hlediště našla také skupinka boleslavských fanoušků, která byla po celý zápas na severu Čech pořádně slyšet.
Ml. Boleslav: Šindelář – Kolda, Ťupa, Majeský, Jindra, Výborný, Bauer, Štrach – Nouza, Zdráhal, Gombár – Paroulek, Koláček, Kadlec – Pecha, Lipina, Rozsíval – Eiselt, Sýkora, Dornič. Trenéři: Jiří Režnar a Petr Haken. Trenéři: Jiří Režnar a Petr Haken
Branky a nahrávky: 15. Pospíšil - 11. Eiselt, 19. Paroulek, 41. Bauer, 58. Kadlec. Rozhodčí: R. Svoboda - Jelínek, Šmíd. Vyloučení: 5:10, navíc domácí Pražák 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 360.

První slibná příležitost hostí se rýsovala v 7. minutě, kdy Kadlec vyvezl puk z vlastní obranné třetiny, Paroulek po jeho přihrávce napřáhl ke střele a Jarina si připsal první úspěšný zákrok. Vzápětí průnik Sýkory neúspěšně zakončoval Dornič. Hosté tak postupně přebírali iniciativu. Ke gólové trefě to však zatím nevedlo. Až na začátku 11. minuty si do volného prostoru najel Eiselt a asistenci Sýkory proměnil ve vedoucí gól – 0:1. Po přihrávce Piechy se pak ocitl sám před Jarinou Lipina, jenže tentokrát na kadaňského gólmana nevyzrál. Ve 13. minutě podržel svůj tým pro změnu Šindelář. Postl se díky němu neprosadil při sólovou nájezdu a poté ho od modré neprostřelil ani Stavenský. Ovšem zvýšit vedení hostujícího celku mohl v 15. minutě Nouza, dorážku však do sítě nepropasíroval. V téže minutě však bylo vyrovnáno. Při vyloučení Gombára od modré napřáhl Pospíšil a domácí ochozy se radovaly z gólu – 1:1. Při další početní převaze kadaňského týmu pálil do tyče Spitzer. V minutě 19. ovšem přišla velká chvíle hostí. Ve vlastním oslabení vyslal Ťupa do sóla Paroulka a ten si blafákem vychutnal Jarinu. Do kabin šli tak s lepší náladou hosté.

Jelikož čtyři vteřiny před koncem úvodní části putoval na trestnou lavici boleslavský kapitán Kadlec, vstoupili do druhé třetiny domácí opět v početní výhodě. Nic z toho ale nebylo. Naopak právě Kadlec nabídl ve 22. minutě příležitost ke skórování Paroulkovi. Bekhendový pokus mu ale Jarina chytil. Ve 27. minutě hráli hosté dvojnásobnou přesilovku a to 77 vteřin. Kadlec ale dvakrát po sobě Jarinu nepřekonal. Už proti čtyřem bránícím hráčům se pak dělovkou neprosadil Bauer. Naopak v oslabení mohl skórovat Kajer. Ve 34. minutě se pak prosmýkl mezi boleslavskými obránci Polanský a jeho individuální akci zastavil až Šindelář. Ten si poradil také se střelou Stavenského od modré. Ve 39. minutě pak za zranění Výborného „vyfasoval“ pětiminutový trest a trest do konce zápasu domácí Pražák.

O přestávce nechali hosté přeměřit dres brankáři Jarinovi a když se svým protestem (zdál se jim příliš velký) uspěli, mohli hrát na začátku třetí třetiny celé dvě minuty proti třem. Už po sedmnácti vteřinách prostřeli vše, co mu stálo v cestě Bauer a upravil na 1:3. Příležitost ke změně skóre propásl domácí Hlubuček, branka byla odkrytá, ale Šindeláře tentokrát zaskočil jeden z bránících hráčů. Střelu exboleslavského Metličky pak zastavila vyrážečka hostujícího gólmana. Potom ale domácí hráli dvakrát přesilovku při vyloučení Majeského, Šindelář však odolával. Navíc v 58. minutě při končící výhodě Severočechů našlápl Kadlec a po ledě našel skulinku mezi betony Jariny – 1:4. Tím také definitivně stvrdil zasloužené vítězství hostujícího celku.

Jindřich Setikovský, (trenér SK Kadaň): "Ačkoliv jsme prohráli, chtěl bych poděkovat všem našim hráčům. Dnes jsme odehráli již druhé utkání, kdy jsme vstřelili jen jednu branku a to je málo. Překvapuje mě však, že tým s takovým rozpočtem jako je Mladá Boleslav se sníží k přeměřování dresu brankáře, to bych opravdu nečekal. Při tomto vyloučení jsme dostali branku a o osudu zápasu pak již bylo rozhodnuto. Poprvé v životě jsem trenérům soupeře po utkání nepodal ruku, protože si to nezasloužili."

Jiří Režnar, (Trenér BK Mladá Boleslav): "Utkání jsme odehráli disciplinovaně. Ve druhé třetině jsme ale z přemíry snahy udělali zbytečné fauly a dostali se pod tlak. Nakonec jsme ale zaslouženě vyhráli. A kontrola výstroje domácího brankáře? Všichni víme, že jsou daná pravidla ohledně, lapačky, vyrážečky, betonů a dresu. A víme také, že Jarina už když chytával za Chomutov nosil dres, který byl spíše jako \"pončo\". Do třetí části jsme tak vstupovali ve dvojnásobné přesilovce a tu se nám podařilo využít. Za stavu 3:1 se hra zklidnila. Utkání jsme tak s přehledem dohráli."