5. 12. 2014 | Jitka Čechová

Skvělý začátek, smutný konec: Bruslaři ztratili duel se Zlínem

27., pátek 5. 12. 2014
Zlín - Ml. Boleslav ZLN - MBL
Z l í n – Hokejistům Bruslařského klubu se podařil velmi dobrý vstup do utkání – na začátku páté minuty se až prakticky z modré čáry prosadil v přesilové hře obránce Peter Trška. A bylo ještě lépe, to když byl v samostatném úniku faulován Tomáš Klimenta, který vzápětí využil trestné střílení. Ve druhém dějství se domácímu Zlínu podařilo snížit na rozdíl jedné branky, dlouho to ale nevypadalo na to, že by uměl Boleslavské výrazněji ohrozit. Dokud nepřišla třetí třetina. V posledních devíti minutách totiž hráči PSG dokázali utkání zcela zvrátit ve svůj prospěch, nejprve vyrovnal Okál a v 59. minutě otočil na 3:2 Vlach. Zápas byl poměrně vypjatý, rozhodčí rozdali nadstandardní množství vyšších trestů.
Zlín: Hromada – Horák, Marušák, Žižka, Holík A., Urbanec, Matějíček, Stuchlík – Veselý, Čajánek, Svoboda – Čech, Vlach, Holík P. – Říčka, Leška, Okál, – Sedláček, Ondráček, Kubiš
Ml. Boleslav: Rittich – Stříteský, Vidmar, Hruška, Žabka, Robar, Trška, Čermák – Mikulík, Musil, Klimenta – Bárta, Výborný, Lenc – Pacovský, Pabiška, Jarůšek – Rys, Vrbata, Kubica – Kotala
Branky a nahrávky: 24. Svoboda (Čajánek, Žižka), 52. Okál (Leška, Urbanec), 59. Vlach (Ondráček, Urbanec) – 5. Trška (Výborný, Vrbata), 6. Klimenta (TS). Rozhodčí: Hejduk, Lacina – Blaha, Špůr. Vyloučení: 7:12, navíc Horák (ZLN) 5 min. + 10 min. OT + trest do konce utkání za faul kolenem a hrubost a Žabka, Bárta, Hruška 10 min. OT a Stříteský (všichni MBL) trest do konce utkání za zásah do oblasti hlavy a krku. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 3953. Střely na branku: 32:20. Blokované střely: 6:13. Hity: 7:5. Vhazování: 39:24. Průběh utkání: 0:2, 3:2.

Hokejisté Mladé Boleslavi vstoupili do utkání ve Zlíně výborně. Faulu domácího Marušáka využil na začátku páté minuty obránce Peter Trška, který až téměř od modré čáry propálil vše v cestě a poslal Bruslaře do vedení. Hráči PSG brzy dostali revanš, trestu Žabky ale nedokázali využít, ba právě naopak. Ve vlastním oslabení totiž ujel Tomáš Klimenta, jenž byl nedovoleně bráněn, a který vzápětí využil trestné střílení. Domácí Kubiš se dostal o něco později také do brejku, když Vidmar zlomil hokejku, na boleslavského brankáře Ritticha si ale nepřišel. Gólman Bruslařů se zapotil i v závěru třetiny, kdy Středočeši hráli dokonce ve třech. I tady si ale Zlínští vylámali zuby.

Útočné snahy hráčů PSG a tlak domácího publika nicméně narůstal, a tak se Zlín nakonec dočkal. Ve 24. minutě si s poněkud zkoprnělou obranou Bruslařů poradil rychlonohý Jakub Svoboda a vykřesal tak domácím tolik kýženou naději. Snaha Zlína gradovala, další branku už ale druhá třetina nepřinesla. Za zmínku ale určitě stojí faul kolenem domácího Horáka na Davida Výborného v závěru tohoto dějství. Svého kapitána se jal pěstmi pomstít Bárta a ačkoliv za to schytal 2+2 minuty, mohl z trestné lavice alespoň sledovat rozhodčím nařízený Horákův předčasný odchod do kabiny.

Stříteský si ve třetí třetině ale také nepočínal právě v rukavičkách a za faul na Čecha dostal taktéž příkazem opustit střídačku i ledovou plochu. Stupňující se počet faulů i gradování emocí zvládali lépe Zlínští a v 52. minutě se radovali z vyrovnání, tlaku v útočném pásmu využil Zdeněk Okál. A další pohroma pro Bruslaře následovala: Faulu Tršky sice Zlínští formálně nevyužili, doznívajícího tlaku z přesilovky nicméně ano a v čase 58:12 bylo rázem všechno jinak. Na 3:2 otočil Roman Vlach. Samotný závěr zápasu Boleslavští poněkud neustáli a namísto nátlaku na soupeřovu branku spíše usedali na trestnou lavici.

Juraj Jurík (PSG Zlín): Ty tři body jsou pro nás důležité. Myslím, že hokej se těmito pravidly dostává do nějakého stádia, kdy to postrádá náboj. Hraje se většinou v přesilovkách, je to rozkouskované a diváky to asi taky moc nebere. Jak ale říkám, pro nás jsou důležité ty tři body, je jen dobře, že jsme porazili tak kvalitního soupeře, jakým Boleslav byla.

Jan Vidner (BK Mladá Boleslav): Těžko se to hodnotí, když jsme zápas prohráli gólem dvě minuty před koncem svou nedisciplinovaností, kdy jsme nebyli schopni dostat puk z pásma. Věděli jsme, že Zlín otočil minulý zápas se Slavií, dnes to bohužel dokázal i s námi. Zápas měl náboj play-off, byl to duel o šest bodů, o bytí a nebytí. A ty emoce tam byly.