29. 11. 2012 | Jakub Sovadina, Jakub Sovadina, Lukáš Chuchválek

Třikrát zazvonila zlínská tyč a junioři proto prohráli 2:3

21., čtvrtek 29. 11. 2012
Zlín - Ml. Boleslav ZLN - MBL
Z l í n - Třízápasová venkovní mise pokračovala utkáním 21. kola NOEN extraligy juniorů, které se konalo ve Zlíně. Boleslav se zde prezentovala podstatně lepším výkonem a aktivní hrou, ale k výhře to stejně nestačilo i přes spoustu vypracovaných šancí. Tři z nich rozezvučely brankovou konstrukci a o obě boleslavské branky se postaral Jakub Frolík. Utkání zdobily krom šancí obou mužstev i výkony brankářů.
Zlín: Rozum - Řezáč, Janota, Kundera, Zbořil, Kovařík, Strojil, Haloda, Talán, Matula, Macharáček, Popelka, Stuchlík, Janeba, Kratochvil, Sedláček, Mika, Tomiga.
Ml. Boleslav: Sejpal - Souček, Kulhánek, Němec, Marek, Rovný, Kurka, Podsedníček, Chvátal, Haloda, Jankovský, Ficek, Frolík, Kulich, Školoud, Bičiště, Vrba, Koudela, Bartoš.
Branky a nahrávky: 6. Talán (Janota), 31. Haloda, 45. Kovařík (Haloda) - 10. Frolík (Bičiště), 48. Frolík (Bičiště, Podsedníček). Rozhodčí: Pražák - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 4:7. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 111. Střely na branku: 33:41.

Do utkání nastoupily oba týmy velice defenzivní hrou a do páté minuty neměli brankáři větší práci. První větší šance přišla na straně Zlína, ale než přejel kotouč přes čáru, branka vypadla ze svého postavení. Rozhodčí vyloučil hostujícího gólmana za zdržování hry a Zlín v následné přesilovce střelil svou první branku. Stalo se tak v 6. minutě kdy, Juraj Talán zpracoval Janotovu nahrávku a poslal puk za Sejpala. O chvíli později se dostali do velké šance hosté, když si do pásma najel útočník David Koudela a nahrál Jankovskému, který svižně vystřelil z kruhu pro vhazování, ale Rozumova lapačka byla připravena a tuto první větší šanci Mladé Boleslavi vychytal.

Hosté se dostali do tlaku a zlínská obrana se zapotila, aby si vedení udržela. To se jí však nepodařilo, když v 10. minutě zachytil přihrávku mezi zlínskými obránci Bičiště, otočil se a poslal puk na Rozuma, který střelu ještě vyrazil betonem vedle brány, kde už ovšem stál nachystaný Jakub Frolík a kotouč do brány dorazil. Ve 14. minutě se strhla po odpískání menší potyčka a krom dvou osobních trestů byl uložen trest Mladoboleslavským. Po skončení této početní výhody následovala pro Zlín ještě jedna přesilová hra, ovšem vypadala úplně stejně jako ta předchozí. Zlín si vynutil podstatný tlak, ovšem gólman a obrana hostů všechny střely dokázala vykrýt. Největší šance v přečíslení přišla, když domácí Kundera stál s pukem sám před odkrytou bránou. Jeho střela šla však nad horní tyč. V závěru, ještě mladoboleslavský Koudela ujel zlínské obraně a ujížděl sám na Rozuma. Ten ale zkazil útočníkův záměr, střelu vyrazil mimo bránu a pro Zlín tak udržel vyrovnaný stav.

Zlín na začátku druhé části pomalu stupňoval svůj tlak a dostal se i do nadějné šance, když se Martin Sejpal nacházel u opačné tyče, ale přes obranu hostů se domácím nepodařilo zasunout puk do odkryté klece. Ve 25. minutě byl vyloučen Macharáček za podražení a Mladoboleslavští tak hráli svou první přesilovku, ale nebyli úspěšní a stav se nezměnil. O chvíli později byl vyloučen Kovařík za faul kolenem opět na straně Zlína. Nejaktivnějším střelcem v této přesilovce byl Jankovský, který nastřelil tyčku Rozumovy brány z kruhu pro vhazování. Vzápětí to zkusil ještě jednou, ale zlínský gólman za sebe puk nepustil. Na druhé straně se v 31. minutě v oslabení solidně prokličkoval hostující obranou Marek Haloda a bekhendem poslal puk za Sejpala. Hosté se nehodlali se zlínským vedením smířit a zvýšili aktivitu v útoku. Nejblíže k vyrovnání měl útočník hostů Patrik Podsedníček, když střelou krátce po vhazování nastřelil horní tyč Rozumovy brány. Do konce druhé třetiny se zásluhou obou gólmanů stav nezměnil a Zlín tak odcházel z druhé třetiny s jednobrankovým náskokem.

Mladoboleslavští začali třetí část s chutí vyrovnat a už se to skoro povedlo, když Kurka od modré trefil brankovou konstrukci. Zlín ale ve 45. minutě využil střídání hostů, když si nehlídaný Lubomír Kovařík počkal na přihrávku přes půlku hřiště od Halody a rozjel se sám na Sejpala, který proti jeho střele do horní části klece neměl šanci. O chvíli později ve 48. minutě se skoro ten samý únik povedl Karlovi Bičištěmu, ale byl dobře hlídaný zlínským obráncem, a proto se rozhodl pro přihrávku mezi kruhy na Jakuba Frolíka, který měl už obranu za sebou a tak mohl svou akci dokonat vysláním kotouče mezi Rozumovy betony.

V půlce poslední části hosté prohrávali už jen o jedinou branku a s co největším úsilím se snažili vyrovnat. Často využívali brejků po útocích domácích, kteří zkoušeli navýšit, ale současně stále hráli, jako už od začátku utkání, obranný styl hry. V přesilové hře čtyři na tři v 56. minutě dostal zlínský Kundera přihrávku k opačné tyči, než stál gólman hostů a nacházel se před téměř odkrytou klecí. V navýšení mu ovšem zabránil beton gólmana hostů, který se stihnul precizně přemístit. Do konce zbývala minuta a půl, hosté si vzali oddechový čas a hráli minutu v šesti bez brankáře. Vytvořili si šance k dorovnání, ale Rozum vytáhl několik skvělých zákroků a spolu s obranou vedení ubránili. Po tomto tlaku si vzal oddechový čas i domácí tým. I poslední půl minutu domácí ubránili a zlínští junioři si po napínavém závěru nechávají všechny body.

Robert Svoboda (PSG Zlín): Byl to těžký zápas. Soupeř hrál dobře a agresivně. Měli jsme problém překonat jeho obranu. Dělali jsme hodně hrubých chyb v obraně. Naštěstí nás podržel brankář Kevin Rozum. Ten nám dnes vychytal vítězství. Jde vidět, že extraliga je vyrovnaná a musí se počítat se všemi. Navíc nás trápí marodka a musíme to zvládat i s menším počtem hráčů. O to víc nás výhra těší.

Jan Vidner (BK Mladá Boleslav): Několikrát jedeme sami na bránu, nebo v přečíslení, dáme tři tyčky, ale nedáme gól. Bohužel jsme zase udělali o chybu víc než soupeř a to se v této soutěži už počítá. Nemůžu hráčům vytknout bojovnost, nebo že bychom takticky propadali, ale udělali jsme tři zásadní chyby a byly z toho góly.