2. 9. 2008 | Jitka Čechová, Michal Špírek

V neprospěch Boleslavi rozhodly v Budějovicích oslabení

přát., úterý 2. 9. 2008
Č. Budějovice - Ml. Boleslav CEB - MBL
Č. B u d ě j o v i c e – Mladoboleslavští hokejisté za sebou mají poslední přípravný zápas, který se tak rovnal generálce na nadcházející sezonu O2 extraligy. Padl v něm snad vůbec nejrychlejší gól letošní přípravy, když se už v 56. vteřině utkání prosadil Václav Eiselt. Ten se nakonec během večera trefil dvakrát, jednu branku přidal do Turkovy sítě také Daniel Boháč. Tím ale gólová aktivita Boleslavských skončila a na čtyři branky domácích nestačila. Jihočeši si skvěle vedli hlavně v přesilovkách, využili rovné tři z pěti, které jim hráči v zelenobílém nabídli.
Č. Budějovice: Turek - Mucha, Gřegořek, Toman, Vydarený, Macháček, Sičák, L. Poživil, Frolo - Duda, Huml, Sailer, L. Květoň, Mertl, Hřebejk, Gulaš, Vak, Kuchejda, Kůrka, Šimánek, Veselý
Ml. Boleslav: Chábera (31. Šindelář) - Bauer, Kočí, Brňák, Jindra, Posmyk, Marušák, Mocek, Schnabel - Handlovský, Pajič, Tomas, Kubeš, Štrba, Benda, Boháč, Čech, Barinka, Eiselt, Gajovský, Rod
Branky a nahrávky: 10. Sailer (Duda), 23. Květoň (Frolo), 36. Hřebejk (Květoň), 50. Huml (Duda, Sailer) - 1. Eiselt (Pajič), 36. Boháč (Čech), 40. Eiselt (Štrba). Rozhodčí: Ondřej - Jindra, Kreuzer. Vyloučení: 4:5. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1152.

Na první branku se v Budvar Aréně dlouho nečekalo. Hned po vyhraném úvodním vhazování se Boleslavští nahrnuli za bránu soupeře, až se ke střele z úhlu dostal Rok Pajič a Václav Eiselt dorazil vyražený puk za Turkova záda. První vážný pokus domácích o vyrovnání měl na svědomí v 6. minutě Štěpán Hřebejk, jenž se za bránou uvolnil svými typickými otočkami, ale Chábera jeho pokus vykryl. Mladoboleslavský tým se uchýlil k bránění a nevyvíjel žádnou aktivitu směrem dopředu. A tak asi zákonitě muselo přijít srovnání stavu. Šimánek sice na Cháberu nevyzrál, když ještě v minulé sezóně českobudějovický brankář předvedl pěkný zákrok lapačkou, jenže v čase 09:16 již nestačil na pohlednou kombinaci Radka Dudy a Petra Sailera, který si připsal první přesilovkový gól Mountfieldu. V 15. minutě se po dlouhé době přihlásil ke slovu boleslavský útočník, konkrétně Martin Čech, s jeho nebezpečnou střelou úhlu si Turek poradil. O chvilku později přišel druhý souboj Šimánek versus Chábera, a hostující brankář byl i podruhé úspěšný - efektním semaforem chytil prudkou střelu mířící do vrchní části branky. To byla poslední vážná situace v první třetině. Velmi rychle hraná dvacetiminutovka s minimálním počtem přeřušeních tedy skončila vyrovnaným stavem.

V druhé třetině se již hra kouskovala daleko více, například i kvůli vyloučení Barinky ve 23. minutě. A Budějovice nabídnutou příležitost znovu využily. Lukáš Květoň dorazil v pádu střelu vyslanou Tomášem Frolem. Dění v Budvar Aréně poté narušil výpadek elektřiny. A po neplánované přestávce se do hry přeci jen o něco lépe pustili Boleslavští, na které Roman Turek v prvních pěti minutách druhé třetiny asi jen ztěží dohlédl, tak dlouho ho Středočeši neohrozili. 27. minuta přinesla zakončení Barinky a Štrby, obě ale na překonání jihočeského brankáře nestačily. Ve 30. minutě poté sáhli hostující trenéři k výměně brankářů, Cháberu nahradil Filip Šindelář. Mladá Boleslav se dočkala vyrovnání ve 30. minutě, po první neproměněné přesilovce domácího týmu. Martin Čech našel ideálně Daniela Boháče a ten rozvlnil síťku. Už za 36 sekund ale bylo vše zase jinak. Hřebejk předložil puk mezi kruhy Lukáši Květoňovi a ten tahákem Šindeláře v bráně hostů překonal. A plodnou pětiminutovku zakončil svou druhou brankou Václav Eiselt, když mu puk před Turkem připravil ideálně Štrba. Pro zkušeného Eiselta už nebyl velký problém zasunout puk mezi tyče.

Po bohaté a zajímavé druhé třetině přišla poté její chudá příbuzná. Oběma týmům se nedařilo usadit v útočném pásmu a něco kloudného vymyslet. A tak čas pomalu plynul kupředu, aniž bychom byli svědky zajímavých situací. Hru tak mohlo oživit například vyloučení Frola, jenomže Boleslavským se, na rozdíl od hráčů Mountfieldu, v přesilové hře vůbec nedařilo. Tento fakt dokumentovala i 50. minuta. V ní hráli po vyloučení Posmyka přesilovou hru domácí, a byla to jiná káva. Trojice Ivan Huml, Radek Duda a Petr Sailer zatápěla před bránou, a prvně jmenovaný dával po předávce od kolegů gól takřka do prázdné brány. Situace s podobným obsazením se odehrála v 57. minutě, agilní Sailer našel hůl neméně aktivního Radka Dudy, který však jen nastřelil betony Šindeláře. Boleslavští mohli k náporu v posledních deseti minutách využít dvě přesilové hry, jenomže za zmínku stojí jen dělovka Marka Posmyka, jehož ránu vytlačil Turek do ochranné sítě. A když se Budějovice ubránily poslední minutu a půl šesti hráčům Boleslavi, hrající powerplay, potvrdila konečná siréna vítězství Jihočechů.