9. 10. 2011 | Jitka Čechová

Ve Vítkovicích padlo dvanáct gólů, osm z nich do sítě Středočechů

10., neděle 9. 10. 2011
Vítkovice - Ml. Boleslav VIT - MBL
V í t k o v i c e - Boleslavští hokejisté dostali lekci v produktivitě. Na ledě Vítkovic inkasovali osmkrát, z toho čtyřikrát se domácí celek trefil v přesilovce a jednou dokonce v oslabení. Situace je pro svěřence trenéra Jeřábka nejspíš o to smutnější, že se jim samotným naopak čtyři góly podařilo vsítit. V zápase se poprvé představili Jiří Cetkovský a Steven Goertzen, po nemoci se vrátil Lukáš Pabiška. Budiž pozitivem, že všichni tři se zapracovali dobře. Pabiška si připsal gól, druzí dva jmenovaní hráči každý po jedné asistenci.
Vítkovice: Málek - Malík, Kudělka, Ovčačík, Voráček, Punčochář, Trnka, Rehák - Szturc, Húževka, J. Sýkora - Ujčík, Burger, J. Káňa - Pohl, Štefanka, Svačina - Šedivý, Strapáč, T. Káňa - od 45. navíc Walker
Ml. Boleslav: Hübl (21. Valent) - Baldwin, Čutta, Rýgl, Jindra, Dudáš, Chaloupka, od 44. navíc Beňovič - Balaštík, Výborný, Tomas - Mikulík, Vrbata, Kotrla - Goertzen, Bahenský, Hrdel - Jiránek (22. Lenc), Cetkovský, Pabiška
Branky a nahrávky: 2. Burger (Ujčík, Káňa J.), 12. Malík, 13. Káňa J. (Malík, Ujčík), 22. Burger (Trnka), 42. Burger (Voráček), 44. Ujčík (Burger, Káňa J.), 48. Káňa J. (Šedivý, Strapáč), 49. Rehák (Pohl, Walker) - 2. Pabiška (Goertzen), 23. Výborný (Baldwin, Tomas), 50. Balaštík (Výborný, Tomas), 59. Vrbata (Cetkovský). Rozhodčí: Minář, Polák - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 4:6. Využití: 4:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 4501.

V samotném úvodu utkání působili o něco aktivněji boleslavští hokejisté, zvlášť při práci s pukem byli jistější a nechtěli se od něj nechat odstavit. O to větším překvapením byl gól, který padl v čase 1:12, kdy se střelou z dálky a ještě navíc přes obránce trefil do horního rohu branky Jiří Burger. Bleskový úder však ještě v téže minutě vrátil po nemoci se navrátivší Lukáš Pabiška, který ujel dva na jednoho společně s novou akvizicí Středočechů Kanaďanem Goertzem, od něhož také dostal přihrávku.

Následujících deset minut překrystalizovaly v poněkud klidnější tempo, nebo alespoň minimálně ne gólové. Dobře rozjetý byl sice Bahenský, ale podél mantinelu měl pouze omezené možnosti a krom toho nakonec trefil hůl bránícího hráče. Boleslav si pak nohy víceméně podrazila sama, když v rozpětí necelé půlminuty odešli na trestnou lavici nejprve Dudáš a poté Hrdel. Marek Malík sice branku netrefil, jenže puk se od mantinelu odrazil zpátky a zmatený Hübl si puk do sítě srazil sám. O chvilku později, ještě taktéž v přesilovce, zvyšoval už na 3:1 Jan Káňa.

Do druhé třetiny nastoupili Boleslavští s Valentem v brance. Ten měl hned od začátku plné ruce práce a své čisté konto nakonec udržel jen necelé dvě minuty, ačkoliv se jednalo o gól pro Středočechy poměrně smolný a rozhodčí si kvůli němu dokonce musel odskočit zavolat. Dorážka Jiřího Burgera ale nakonec byla uznána. Stejně jako Vítkovice v první třetině, i svěřenci trenéra Jeřábka uměli trestat fauly soupeře. Domácí brankář sice vyrazil střelu Baldwina, ovšem rovnou na hůl připraveného Davida Výborného.

Slibnou šanci si připsal i Cetkovský, který se stejně jako Goertzen objevil v dresu Mladé Boleslavi poprvé. Málkova lapačka byla v plné polní. Středočeši byli vůbec ke konci druhé dvacetiminutovky aktivnější, jenže šance se jim, ať se snažili sebevíc, nedařilo využívat. Alespoň Valent si mezi tyčemi trochu odpočinul. Rozhodně to potřeboval do třetí třetiny…

V ní totiž Boleslavští inkasovali děsivé čtyři góly. Už v čase 41:02 se dokonce ve vlastním oslabení prosadil Jiří Burger, který tak efektně završil hattrick. Vzápětí mohlo další gól přidat duo Pohl – Štefanka, prvně jmenovaný ale naštěstí pro Bruslaře netrefil branku. To se už ovšem nedá říct o Viktoru Ujčíku, který se prosadil po vyloučení Goertzena. Valent se proti němu prostě nestačil přesunout. Další lekci dostal středočeský klub po faulu tentokráte Bahenského, kdy je přes prsty klepl Jan Káňa. Skóre v té době bylo už 7:2.

O 70 sekund později se prosadil ještě Denis Rehák, který propálil vše v cestě. Jen malou náplastí na značnou bolístku poté byl gól Jaroslava Balaštíka. Ten se prosadil poté, co si trenér Jeřábek vybral oddechový čas a velkou měrou se na něm připsal i nahrávač Výborný. Snad je to i díky tomu, že Vítkovičtí hodně polevili, přestali bruslit, zatímco Boleslav možná trochu překvapivě povolit nechtěla. Buď jak buď, necelé dvě minuty před koncem na 4:8 upravil David Vrbata. Pro Středočechy to tak je nakonec docela velká škoda. Dát čtyři góly a přesto odejít s prázdnou…

Mojmír Trličík, trenér HC Vítkovice Steel: "Výsledek byl určen vynikajícím Málkem a produktivitou naší první řady při všech herních situacích, ať při hře pět na pět, přesilovkách nebo i oslabeních. Oslabení se snažíme hrát aktivně a dneska jsme v něm utkání zlomili pátým gólem a to byla taková odměna. I přesto jsme nespokojeni s hrou některých hráčů a to vyvolá změny v sestavě na další zápas."

Vladimír Hiadlovský, asistent trenéra BK Mladá Boleslav: "Myslím, že o výsledku se rozhodlo už v první třetině, kdy se domácí ujali rychle vedení. V přesilovce nám dali dva góly a šli do náskoku 3:1. Ve druhé získali až třígólový náskok, my jsme ještě dokázali snížit a do poslední třetiny šli s tím, že se to ještě nějak pokusíme zvrátit."