3. 12. 2023 | Tomáš Taybner

Vedení Bruslařům nevydrželo dlouho, Olomouc rozhodla ve druhé třetině

25., neděle 3. 12. 2023
Ml. Boleslav - Olomouc MBL - OLO
M l. B o l. – Bruslaři v rámci 25. kola na ledě ŠKOENERGO Arény hostili olomoucké Kohouty. Mladoboleslavští se jako první ujali vedení, když v 15. minutě poprvé v sezoně skóroval Ondřej Roman. Hanáci ale ještě do přestávky srovnali, druhou část pak opanovali třemi góly. Snížení Skalického z úvodních vteřin třetí třetiny ještě přineslo naději, nikdo z domácích hráčů už ale jeho počin nenapodobil.
Ml. Boleslav: Růžička (32. Novotný) – Pyrochta (A), Gewiese, Čech, Osburn, Jánošík (C), Pavlík, Bernad – Skalický, Fořt, Lantoši – Rohdin, Roman, Aaltonen (A) – Suchý, Järvinen, Krivošík – Dvořáček, Závora, Malínek
Olomouc: Sedláček – Ondrušek (C), Řezníček, Sirota, Černý, Rašner, Švrček, Ozols – Kusko, Knotek (A), Bambula – Klimek, Nahodil (A), Navrátil – Káňa, Macuh, Musil – Kunc, Menšík, Anděl
Branky a nahrávky: 14. Roman (Rohdin, Čech), 41. Skalický (Lantoši, Järvinen) – 15. Macuh (Káňa), 24. Macuh (Kusko, Navrátil), 26. Nahodil (Navrátil), 32. Kunc (Navrátil, Řezníček). Rozhodčí: Hribik, Jaroš – Svoboda, Hynek. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 2 030. Střely na branku: 27:19. Zblokované střely: 20:10. Hity: 7:2. Vhazování: 31:23. Průběh utkání: 1:0, 1:4, 2:4.

Boleslavští dostali hned v úvodních momentech utkání šanci chytit se po předchozím nezdaru. První pětice si před Sedláčkem vytvořila obrovský tlak, který však nedokázala přetavit ve vážnější zakončení. Po návratu vyloučeného Kuska vyslal Bruslařům výstrahu Rašner, jehož nenápadné nahození skončilo na tyčce domácí branky.

Růžička musel do akce na sklonku 11. minuty, kde Řezníčkův nástřel nebezpečně do protipohybu tečoval Navrátil. Kotouč už skákal do branky, Růžička ale na poslední chvíli vytrčil svou hůl.Skóre se proto měnilo na druhé straně. To když Sedláček ve 14. minutě neudržel Rohdinovu střelu z levé strany a důrazný Ondřej Roman si díky tomu připsal první trefu sezony. Z vedení se však Bruslaři radovali jen 75 sekund, než po nedorozumění před boleslavskou klecí srovnal skóre Rok Macuh. Do šaten se tak šlo za stavu 1:1.

Stejně jako na startu první periody i v té druhé Bruslaři začali tlakem při přesilovce, znovu však bez úspěchu. To Kohouti, ti na využití své přesilovky potřebovali přesně 10 sekund, druhou trefu utkání zaznamenal z mezikruží Rok Macuh. Hanáci ožili a díky nedůrazu boleslavských hráčů skórovali i potřetí. Nikým neobsazený Lukáš Nahodil měl u pravé tyčky spoustu volného prostoru, a tak puk dopravil do sítě.

Středočeši se poté podruhé v zápase provinili proti pravidlům, ani tentokrát boleslavský hráč na trestné lavici nestrávil plné dvě minuty. Romana do hry vrátil Michal Kunc, kterému na pravý kruh nabil Navrátil - 1:4. U Sedláčkovy branky se hrálo až v posledních minutách prostřední periody. Korekci stavu mohl provést Pyrochta, jenže jeho střela z modré skončila jen na tyčce.

Gól naděje přišel už po 39 sekundách třetí části, když Pavol Skalický od pravé tyčky po nádherné nabídce Lantošiho trefil puk mezi Sedláčkovy betony. Stalo se ještě před tím, než se do hry vrátil vyloučený Macuh. Středočeši v následujících okamžicích měli lehce navrch, jenže momenta k další korekci nevyužili. V závěru ještě zkusili hru bez brankáře, ale ani ta kýžený efekt nepřinesla. Bruslaři tak s Morou prohráli poměrem 2:4.

Václav Pletka: Klíčové byly naše individuální chyby. Dali jsme gól a dostali se tak do vedení. Pak přišla chyba a zbytečný faul, rázem jsme 1:2 prohrávali. Potom naše psychika. Hodili jsme to tam zpoza branky před ni, odrazilo se to a je to 1:3. Pak uděláme další faul a dostaneme hned čtvrtého góla. Dalo se pak říct, že z naší strany bylo po zápase. My se na góly strašně nadřeme. Nedáváme puky před branku, nechodíme tam a ty góly pak nemůžeme dávat, protože tomu nejdeme naproti.