21. 11. 2021 | Zdena Bobková

Vyrovnanou bitvu s Hradcem urvala Boleslav v prodloužení

25., neděle 21. 11. 2021
BK Mladá Boleslav - Mountfield HK MBL - MHK
M l. B o l. – Diváci, kteří v neděli odpoledne zavítali do mladoboleslavské ŠKOENERGO Arény měli možnost sledovat velice vyrovnané a v některých momentech i vyhrocené utkání se spoustu šancí i šarvátek, kdy někteří hráči nešli pro ránu daleko. Domácí šli v utkání do dvoubrankového vedení, které ale Hradec postupem času vynuloval. Domácí ve druhé třetině znovu do vedení poslal Dufek, ale i to stihl Hradec do druhé sirény smazat. Vyrovnaná třetí třetina vítěze neurčila, takže na řadu přišlo prodloužení, ve kterém o druhém bonusovém bodu pro domácí rozhodl Pavel Pýcha.
BK Mladá Boleslav: Krošelj – Pýcha, Ševc (C), Bernad, Pláněk (A), Jánošík, Lintuniemi, Šidlík – Lunter, Fořt, Kelemen – Kotala, Claireaux, Dufek – Pospíšil, Najman, Kousal – Eberle, Raška, Stránský (A)
Mountfield HK: Kiviaho – Nedomlel, Blain, Kalina, Pavlík (A), Jank, McCormack, Šalda – Smoleňák (C), Lev (A), Oksanen – Perret, Kevin Klíma, Jergl – Pilař, Lalancette, Kelly Klíma – Lamper, Koukal, Orsava
Branky a nahrávky: 6. Jánošík (Kelemen, Fořt), 15. Kotala (Pospíšil), 30. Dufek, 62. Pýcha (Najman) – 19. Lalancette (McCormack), 27. Kevin Klíma (Jergl), 38. Kevin Klíma (Jergl, McCormack). Rozhodčí: Hodek, Kika – Pešek, Malý. Vyloučení: 3:6, navíc Stránský (MBL) a Kelly Klíma (MHK) 5 min. za bitku. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 2 567. Střely na branku: 33:31. Zblokované střely: 19:9. Hity: 19:10. Vhazování: 35:41. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2, 3:3 – 4:3.

Hosté se zprvopočátku zdáli být aktivnější, ale Boleslav se z počátečního tlaku oklepala záhy a řekla to naprosto jasně. Vstřelenou brankou. Adam Jánošík se vší silou natlačil před branku a překonal hradeckého gólmana. Branka musela být ale nadvakrát zkoumána videorozhodčím, jelikož současně došlo k posunutí branky. Po prvotní radosti Bruslařů si jí jeli ověřit samotní rozhodčí. Ti branku uznali, ale hostě si vzali trenérskou výzvu a celá situace byla zkoumána znovu. I napodruhé ale arbitři rozhodli stejně. Kotouč přešel brankovou čáru dříve než došlo k posunutí branky. Domácí šli tedy do vedení a Hradec po neúspěšné trenérské výzvě do čtyř. Domácí ale početní výhodu nevyužili.

Hradečtí v úvodní periodě faulovali vícekrát a v jeden moment šli dokonce do tří a domácí vystupňovali svůj tlak. V ní Kelemen sice finského gólmana nepropálil, Lintuniemi trefil břevno. Pak se ale ke kotouči dostal Jakub Kotala, který stál dobře postaven před hradeckou brankou a zpoza brány dostal parádně nabito od Tomáše Pospíšila a nemýlil se. Hradec byl ale v závěru aktivnější, dvě minuty před první sirénou střelou nad lapačku překonal Krošelje Christophe Lalancette. Do kabin se šlo za stavu 2:1 pro domácí.

Mountfield se v úvodu nastěhoval před Krošelje, domácí se ale z tlaku dokázali vymanit. Raška zaskočil Kiviaho střelou na vzdálenější tyč, ale jen těsně minul. Otěží zápasu se na chvilku ujali domácí, kteří tlačili na svého soka. O to větším překvapením byla ale vyrovnávací branka, kterou z protiútoku zařídil Kevin Klíma, který Krošelje překonal dorážkou z bezprostřední blízkosti. Poté se před hostující brankou strhla bitka mezi Stránským a Kellym Klímou. Oba kohouti putovali za katr na pět minut. Trest pro Boleslav byl vícenásobný, tedy Mountfiled hrál ve výhodě. Domácí ale tlak hostí ustáli a dokonce sami úspěšně zakončili. Jan Dufek si nabruslil mezi kruhy a propálil Kiviaho v bráně.

Hradečtí se ale hnali za vyrovnáním. Překvapit domácího maskovaného muže zkoušel střelou do rohu Lalancette a chvíli později i Oksanen, který mířil nad rameno. Domácí Jánošík svým faulem poslal domácí do čtyřech. Hradec tlačil, ale v největší šanci se paradoxně ocitl domácí Kousal, který ujel a zkoušel překonat Kiviaha. Víc pak bolelo vyrovnání Hradeckých, které zařídil střelou k tyči Kevin Klíma. Krošelj nemohl zakončit, jelikož už byl po předchozí akci mimo bránu.

Třetí třetina byla z obou stran velice vyrovnaná, hrálo se nahoru dolů, ale ze zabezpečené obrany. Žádný z týmů nechtěl udělat chybu, která by ho v daný okamžik stála body. Hosty mohl bolet faul Petra Koukala, ale jeho podrážení domácí gólem netrestali, Mountfield své oslabení velice dobře bránil. Po vyprchání hradeckého trestu se slibnou šancí prezentoval Smoleňák, který si po levém křídle sjel před Krošelje, ale trefil jej do ramene.

Kotala si v závěru utkání vytvořil před Kiviahem závar a snažil se mu propasírovat kotouč pod betonem do brány. Ten jej měl ale pevně přibitý k ledu. Půlminutu před koncem duelu mohl rozhodnout Blain, který si na vrcholu pravého kruhu řekl poklepáním o přihrávku, ale Krošelje nepropálil. Jelikož ani šedesát minut o vítězi nerozhodlo, na řadu přišlo prodloužení.

Bruslaři se mohli prosadit hned z první šance, ale Kelemen Kiviaha nepropálil, z protiútoku pak zahrozil Kevin Klíma, ale Krošelj udržel puk mezi betony. Co si domácí nevzali první šancí, to si vzali pěknou kombinací, na jejímž konci stál Pavel Pýcha, který domácím vstřelil bonusový bod za výhru v prodloužení a přerušil osmizápasovou hradeckou vítěznou sérii.

Pavel Patera (BK Mladá Boleslav): Těžký zápas proti těžkému soupeři. Hradec má velkou formu a hraje velmi dobře. Do zápasu jsme vstoupili tak, jak jsme chtěli. Myslím si, že v první třetině jsme měli trošku navrch, vyhrávali jsme souboje, čímž jsme se dostali na koně. Nevěděli jsme, jestli první gól bude platit, byli jsme samozřejmě rádi, že platil. Těší nás, že se nám povedla přesilovka pět na tři. Pak jsme dostali nešťastný gól na 2:1 a od druhé třetiny to bylo vyrovnané utkání, občas byl Hradec lepší. Remíza po šedesáti minutách je spravedlivá. Jsme rádi, že se to potom přiklonilo na naši stranu a máme dva body proti těžkému soupeři.

Tomáš Martinec (Mountfield HK): Těžký zápas s kvalitním soupeřem. Myslím si, že ho ovlivnila první třetina. Dostali jsme zvláštní první gól, měli jsme jiný názor a neúspěšně si vzali coach challenge. Křivda se na nás malinko podepsala. Z frustrace jsme měli sérii vyloučeních a Boleslav jsme tím dostali na koně. Druhý gól jsme dostali ve třech. Potom jsme si něco řekli, uklidnili se a vrátili se ke své hře. Podařilo se nám dostat se zpátky do zápasu. V prodloužení jsme si chtěli vzít bod navíc, ale udělali jsme chybu a Boleslav rozhodla. Odjíždíme s hlavami nahoře a bodu si moc vážíme. Soupeřům gratulujeme k výhře.