24. 9. 2017 | Jitka Čechová

Zápas s Vítkovicemi gradoval, Bruslaři padli v nájezdech

7., neděle 24. 9. 2017
Vítkovice - Ml. Boleslav VIT - MBL
V í t k o v i c e – První dvě třetiny nemohly diváky v OSTRAVAR ARÉNĚ příliš bavit. Obě strany ne a ne využít pochybení soupeře, a tak bylo možné sledovat spíš utrápené přesilovky a spoustu nepřesností ve hře pět na pět. Skóre utkání otevřel až v závěru druhé části Orsava. Vítkovice to paradoxně nakoplo, do třetí třetiny vstoupily mnohem aktivněji a velmi rychle se díky Lvovi radovaly z vyrovnání. Bruslaře poslal znovu do vedení Klepiš, ovšem 46 vteřin před koncem vyrovnal na 2:2 domácí Stránský. Rozhodovaly až samostatné nájezdy a v těch si vítěznou trefu připsal David Květoň.
Vítkovice: Bartošák – Hrbas, Baranka, Sloboda (A), Klok, Trška, Výtisk (A) – Tybor, Roman, Květoň – Dej, Lev, Olesz (C) – Zdráhal, Kolouch, Kucsera – Szturc, Stránský, Kurovský
Ml. Boleslav: Maxwell – Eminger, Hanzlík (C), Říha, Němeček, Stříteský, Hrdinka – Procházka, Musil, Lenc (A) – Urban, Klepiš (A), Valský – Látal, Žejdl, Orsava – Kousal, Najman, Pacovský – Knotek
Branky a nahrávky: 44. Lev (Hrbas, Dej), 60. Stránský, rozh. náj. Květoň – 39. Orsava (Žejdl, Pacovský), 55. Klepiš (Musil, Němeček). Rozhodčí: Mrkva, Kubičík – Lederer, Gebauer. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 7 238. Střely na branku: 39:31. Zblokované střely: 14:12. Hity: 21:17. Vhazování: 47:30. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2 - 3:2.

Utkání v první třetině nenabídlo mnoho atraktivního. Obě strany se snažily vymotat z opatrného začátku, točily se ale v neustálém sledu nepřesností a nevyužitých šancí. O něco aktivněji působili Vítkovičtí, Stránský s Kurovským ale svůj nájezd dvou na jednoho rozsekli dost nešťastně a nahození Olesze nemohlo Maxwella vyvézt z rovnováhy. Na druhé straně se pokoušel Žejdl, ale rovněž narazil na strážkyně svatyně.

První přesilovku hráli Bruslaři, ale bohužel potvrdili, že tato disciplína jim zatím moc neklape. Snad ještě hůř na tom ale byli domácí. Ti si totiž v závěru první části zahráli dvojitou přesilovku protaženou ještě o třetí faul Urbana. Všechno marné, středočeský celek nulu uhájil. A nerozhodný stav 0:0 nepochybně v tu chvíli vítal jako pozitivní věc.

Druhá třetina bohužel pro diváky nepokračovala o nic atraktivněji. Asi největší šanci měl v tu chvíli Kousal, který se vracel z trestné lavice, ale puk ke své vlastní smůle nedostal úplně přesně, a tak se s ním pral déle, než bylo potřeba. V následném úniku trefil Klok na druhé straně jen Maxwellovu hruď.

Krátce po polovině zápasu si dvojnásobnou přesilovku zahráli i Boleslavští a to se stejně nemastným neslaným výsledkem jako domácí. Valský se se svým bekhendem neuchytil a hořce litoval i Lenc. Nakonec to byli ale právě Bruslaři, kdo otevřel skóre utkání. V klasické přesilovce se jen chvíli před koncem prostřední části prosadil Jakub Orsava.

Jako kdyby inkasovaný gól byl ten správný impuls, který Vítkovice potřebovaly. Do třetí třetiny vstoupily ve velkém tlaku, který také po třech minutách hry zúročily. Střela Jakuba Lva sice za Maxwella propadla s dávkou štěstí, i taková se ale samozřejmě počítá. A domácí tlačily dál. Tybor měl u Maxwellovy pravé tyčky další solidní šanci. A radovat se klidně znovu mohl i Lev, proti němuž se Maxwell na poslední chvíli přesunul.

Další minuty poznamenalo jednak zranění náhradního brankáře Boleslavi Růžičky, který na přes mantinel dostal zásah hokejkou soupeře a musel na ošetřovnu. Maxwell vzápětí ohlásil problém s bruslí a Středočeši si museli vybrat oddechový čas. Zdánlivě nekonečné trable Mladoboleslavských byly nečekaně ukončeny v oslabení Vítkovic, které způsobil Szturc svým nájezdem právě do Maxwella. Gól si připsal Jakub Klepiš. Domácí v závěru soupeře trápily a nakonec i úspěšně. Už se zdálo, že Maxwell puk drží, ale ten se objevil vedle něj a do sítě jej dorazil Šimon Stránský. Na řadu přišlo prodloužení.

To rozuzlení nakonec nepřineslo. Aktivnější byli Vítkovičtí, Tybor mohl rozhodnout stejně jako Lev. Bruslaři na druhé straně zahrozili snad jen samostatně ujíždějícím Lencem. Po krátké úpravě ledu tak přišly na řadu nájezdy. V nich se za Boleslav prosadil jen Orsava a to nestačilo. Rozhodující trefu si za Vítkovické připsal David Květoň a díky němu tak RIDERA bere bod navíc.

Jakub Petr (HC VÍTKOVICE RIDERA): Měli jsme za sebou dlouhou cestu přes celou republiku z Chomutova. I když jsme věřili, že jsme připraveni, prvních čtyřicet minut to byl od nás unavený výkon. Třetí třetina i prodloužení se už však hrály v plných obrátkách. V této části utkání ukázal tým charakter, což je pro mě nejpozitivnější. Byli jsme šťastnější.

Patrik Augusta (BK Mladá Boleslav): Viděli jsme parádní utkání. Náš výkon byl taky dobrý, ale jsme zklamaní z konce. Jeden bod je pro nás zklamáním. Kluci tvrdě pracovali a zasloužili si víc. Takový je ale sport.