3. 12. 2022 | Lukáš Chuchválek

Béčko porazilo rezervu Kolína a udržuje kontakt s prvním

13., sobota 3. 12. 2022
Ml. Boleslav - Kolín MBL - KOL
M l. B o l. – Vyrovnaná skupina východ nabídla v rámci 13. kola napínavou podívanou mezi rezervami Mladé Boleslavi a Kolína. Bruslaři zahájili zápas skvěle a už od prvních minut vedli. Kozli reagovali zvýšenou aktivitou, která jim vyrovnání nepřinesla a ve druhé třetině Bruslaři odskočili na rozdíl dvou branek. Až ve třetím dějství dokázali hosté utkání výsledkově zdramatizovat. Veškeré naději jim ale vzal při jejich power-play Lukáš Moucha, jenž uzavřel skóre. Velkou zásluhu na výhře má gólman David Hora, jenž v bráně doslova čaroval. Velká škoda, že neudržel nulu, bývala by byla zasloužená.
Ml. Boleslav: Hora D. – Vondrlík (C), Zvolenský, Michal, Kadežábek J., Bílek, Bartoš – Tregl, Kadeřábek T. (A), Čermák – Čermák, Moucha, Mareš (A) – Kerda, Rudolph, Ficek – Christov
Kolín: Martínek O. – Häusler, Šupík, Křeček, Zugar, Špinka, Skokan – Želizňak, Jindra, Martínek R. (C) – Spitzer (A), Semirád (A), Hora T. – Svoboda, Kozák, Kopecký – Hyšpler, Pilný
Branky a nahrávky: 2. Zvolenský, 33. Tregl (Bartoš, Kadeřábek T.), 60. Moucha – 45. Jindra (Želizňak, Svoboda). Rozhodčí: Čáp – Hanžl, Šimral. Vyloučení: 3:0. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 35. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1.

Bruslařům se povedl úvod, když hned ve druhé minutě skóroval Petr Zvolenský díky dalekonosné střele, jež mířila mezi betony Ondřeje Martínka. Soupeře i nadále zatlačovali a o odskočení se pokoušel výraznou aktivitou Dominik Tregl. V dalších minutách se Kolín trochu probral a také začal útočit. A hlavně začal lépe bránit, takže když Bruslaři v jeden moment obsadili na dlouho jejich pásmo, vůbec nenyli připuštěni ke střelbě. A hosté dále hrozili snahou o tečování nahazovaných puků, avšak Hora byl ve výborné formě a chytil Svobodův pokus nebo nahození Lukáše Skokana. Na opačné straně neuspěl Lukáš Moucha s trefou bližšího růžku, kam dosáhlo Martínkovo rameno. Minutu před sirénou ho zblízka ohrozil ještě Dominik Tregl, jenž se pokoušel propíchnout holí puk skrz brankářovo rozestavení. O gól do šatny se v samém závěru pokoušel Petr Zvolenský stejným způsobem jako na začátku, ale puk narazil na připravený Martínkův beton.

V další pasáži se Kolín velmi zlepšil a převzal od Boleslavi útočnou iniciativu. Luboš Kozák si nabruslil k pravé tyči, odkud neprocpal puk přes Horův beton, ale pak nahrál Jakubovi Semirádovi na pravý kruh a do jeho střely se Hora bleskově stihl přemístit, aby odvrátil vyrovnání. V polovině utkání si Jakub Semirád střihl díky skvělé nahrávce na modrou nájezd, jenž mu Hora překazil vložením betonu k levé tyči. Následně boleslavský gólman zlikvidoval další kolínskou tutovku do poloprázdné brány. Tento nátlak soupeře Bruslaři zvládli a sami se dostali do šancí. Ve 33. minutě si vpředu počínal důrazně Dominik Tregl, jenž sice napoprvé zblízka neuspěl, ale akce pokračovala a napodruhé to už vyšlo. Potom se poprvé vylučovalo, jenže Semirád a Pilný nabídnutou přesilovku nevyužili. S ní navíc přišel ze strany hostí útlum rychlosti hry i kadence střel na bránu.

Kolín hrál na úvod třetího dějství další přesilovku, přenesenou ještě ze závěru předešlé dvacetiminutovky, jenže se mu nedařilo se střelecky prosadit. To až ve 45. minutě, kdy Horovu neprůstřelnost po vytrvalém tlaku ukončil Šimon Jindra. Díky této brance soupeře Boleslav nedospěla k sobotnímu zlatému nulovému hattricku po zápasech juniorů a dorostu. Kolín byl polit živou vodou a Boleslavští, a hlavně gólman David Hora, se měli co ohánět, aby si udrželi vedení. Postupem času se Bruslaři s nastolenou hrou srovnali a začali zase útočit. Vynikající sólo předvedl Milan Ficek, jenž se svou kličkou nevyzrál na Ondřeje Martínka. Dvě minuty před koncem si hosté vybrali oddechový čas a zkusili hru v šesti. Během ní se Kozlům vůbec nepodařilo ohrozit bránu a sami nakonec půl minuty před koncem inkasovali, když se z dálky do prázdné brány trefil Lukáš Moucha.

Jiří Klikar: Do zápasu jsme nevstoupili špatně. Hráli jsme to, co jsme chtěli, drželi se toho a spadl nám tam šťastný gól. Pak ale přišlo to, co jsme očekávali. Soupeř začal být aktivnější, měl trochu více ze hry, byl lepší, ale i když jsme dneska nebyli v plné sestavě (měli jsme o jednoho hráče míň), tak kluci makali. Věděli, o co hrajou, a za to jim patří velký dík.