27. 9. 2016 | Kryštof Rossmann, Vojtěch Drbohlav, Kryštof Rossman

Blýská se na lepší časy? Junioři otočili z 0:3 na 5:3 a z Liberce vezou tři body

6., úterý 27. 9. 2016
Liberec - Ml. Boleslav LIB - MBL
L i b e r e c – Mnohým se možná vybavuje téměř rok starý zápas na stejném místě a mezi stejnými soupeři. Mladá Boleslav 16. října 2015 prohrávala v Liberci už po jedenácti minutách 0:4, jenže nakonec vyhrála 7:5. Skoro o rok později se podobný scénář opakoval. Junioři Bruslařského klubu prohrávali po dvaceti minutách ve Svijanské aréně už 0:3, opět střídali brankáře. Zkrátka to vypadalo, že i tentokrát odjedou s nepořízenou. Tak se ale nestalo, svěřenci trenérů Jana Křivohlávka a Borise Žabky zabrali a duel senzačně otočili. Výrazně k tomu mimo jiné pomohl brankář Dominik Groh, jenž si připsal čisté konto po 31 střelách a také chytil trestné střílení.
Liberec: Žajdlík – Klinger (C), Benák, Kunst, Korecký, Husa, Kiss, Starosta – Pokorný, Janele, Průžek, Beran, Wiencek, Jeník, Nezbeda, Jursa, Burda, Chlum, Bělohorský
Ml. Boleslav: Krofta (21. Groh) – Linhart, Mašek (C), Uřidil, Chujac, Šanko, Marček, Mlčoch – Prokop, Musliu, Tóth, Kuncek, Peterka, Kalaš, Dančišin, Krejčík, Veselý, Bednařík, Jindra
Branky a nahrávky: 3. Nezbeda (Husa, Beran), 12. Průžek (Burda, Husa), 16. Janele (Bělohorský) – 27. Peterka (Kuncek, Veselý), 29. Musliu (Dančišin, Kuncek), 33. Prokop (Krejčík, Veselý), 57. Bednařík (Linhart), 60. Musliu (Tóth). Rozhodčí: Luczków – Hynčica, Kilian. Vyloučení: 10:6. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 72. Střely na branku: 42:32. Průběh utkání: 3:0, 3:5.

Tygři vstoupili do utkání fantasticky. Již ve třetí minutě se poprvé měnilo skóre, Husovu dělovku od modré čáry vyrazil Krofta pouze k dojíždějícímu Tomáši Nezbedovi, který otevřel gólové účty. Poté nejprve Krofta zlikvidoval velkou šanci Berana, ale následně se prosadil Jiří Průžek. Branka byla velmi podobná té první, přičemž obránce Jakub Husa si připsal již druhou asistenci v utkání.

Liberečané byli lepším celkem a svého soupeře přehrávali. V šestnácté minutě bylo vedení ještě vyšší. Faul Chujace chladnokrevně potrestal Albert Janele, jenž vyslal prudkou střelu z mezikruží. Jak se později ukázalo, to však bylo z liberecké strany, alespoň co se gólů týče, vše. Hosté po přestávce vystřídali brankáře a Groh doslova zavřel klec.

Obrat odstartoval využitou přesilovkou Lukáš Peterka, jenž zůstal nikým nehlídaný u levé tyče. Záhy zužitkoval svůj únik Kroni Musliu a drama bylo na světě. Těsně před odbitím poloviny střetnutí navíc museli Tygři bránit dvojnásobné oslabení. To se sice povedlo, nicméně záhy dokázal Jan Prokop dotlačit Krejčíkovu ránu za Žajdlíkova záda.

Ve třetí části Tygři na svého soupeře opět nastoupili, jenže obrovské šance Wienceka s Nezbedou při přečíslení zlikvidoval mladoboleslavský gólman. Naopak Beran po sérii rychlých pasů netrefil zařízení. Středočeši navíc uděřili, když Linhartova schovaná střela od mantinelu nejprve vyděsila Žajdlíka a následná dorážka Lukáše Bednaříka již zapadla přesně za libereckého gólmana.

Odpovědět mohl hned záhy Petr Wiencek, který byl v úniku faulován Uřidilem. Svou šanci však nevyužil, když zařízení přestřelil. Domácí zkusili ještě power-play, při níž si vytvořili kýžený tlak, jenže Bruslaři vystihli jednu z nepovedených přihrávek a Kroni Musliu se při nájezdu na prázdnou bránu nemýlil. Mladá Boleslav si tak nakonec odvezla z města pod Ještědem všechny body po výhře 5:3.

Valdemar Jiruš (TJ Bílí Tygři Liberec): Potřetí za sebou se nám podařilo ztratit v pár minutách výborně rozehrané utkání. V druhé třetině jsme si vybrali trochu slabší chvilku, na což jsme doplatili. Místo tří bodů máme zase nulu. Bereme to tak, že kluci jsou mladí, hokej se ještě učí, ale jestli nezačneme hrát celých šedesát minut a předvedeme pokaždé takovýto zkrat, tak se to ve výsledcích projeví. Myslím si, že jsme soupeře v první třetině přehrávali. Můžeme říct, že i ve třetí to bylo stejné, měli jsme spoustu šancí, ale v určité fázi jsme neměli štěstí, což je logické, protože vypouštíme části zápasu, poté se nám to takto vymstí. Měli jsme příležitosti, měli jsme trestné střílení. Mohli jsme si znovu vybojovat remízu, překlopit body na naší stranu v přesilovce. Zkusili jsme i power-play, nicméně soupeř nám gólem do prázdné branky odskočil. Je to obrovské zklamání, zklamání z toho, že nezvládáme celých šedesát minut hrát stejně. Jinak s předvedeným herním projevem, co se týče systémových věcí a tak dál, jsme relativně spokojeni, soupeře přehráváme. Ve čtvrtek hrajeme další střetnutí a doufám, že ho ovládneme.

Jan Křivohlávek (BK Mladá Boleslav): V minulém zápase v Pardubicích jsme začali cítit v mužstvu sílu a chuť vyhrávat. Pocit, že dokážeme bojovat. Do utkání s Tygry jsme takto chtěli nastoupit, čímž bychom potvrdili stoupající formu. Bohužel nám první třetina vůbec nevyšla. Poté jsme v šatně trochu zvýšili hlas, řekli si pár taktických věcí, na kterých jsme chtěli, aby hráči pracovali a plnili je. Podařilo se nám střetnutí otočit a za to manšaftu moc děkuji! Osobně nikdy nevzdávám duel dříve než skončí, navíc jsme měli čtyřicet minut pořád před sebou. Bylo to vše o jedné brance, o brance kterou bychom se vrátili zpět do hry. Ten mohl přijít již na konci úvodního dějství při přesilovce 5 na 3. Máme tři body, uvidí se, co bude dál. Tentokrát ale zápas vyšel, za což jsme moc rádi.