23. 2. 2024 | Šimon Šulc, Šimon Šulc, foto: Ronald Hansel

Boleslavský dorost v závěru ztratil náskok, Slavii nakonec porazil na nájezdy

II / 14. kolo, pátek 23. 2. 2024
Slavia - Ml. Boleslav SLA - MBL
M l. B o l. – Dorostenci rozjeli utkání v Edenu v dobrém tempu a vedli 1:2, což se ale podařilo domácím hráčům dorovnat. Bruslaři pak odskočili do vedení 2:4, vzápětí navíc dokázali odpovědět také na gól Slavie. Mladoboleslavský dorost ale nadějné dvoubrankové vedení nedotáhl do konce a po dvou inkasovaných gólech v samotném závěru musel o vítězi rozhodnout nastavený čas. V dovednostní soutěži byli ale úspěšnější Bruslaři, druhý bod přisoudil svému týmu kapitán Jakub Kristek. Dorost tak bere dva body, o další zabojuje již zítra na jihu Čech proti Motoru.
Slavia: Poletín – Lorenz (A), Skyba, Oh, Labuzík, Pšenička (A), Marek – Huk, Hörnig, Švancar –Holejšovský, Tittl, Matějovský (C) – Egart, Tichý, Šámal
Ml. Boleslav: Kovář F. – Hájek, Šilhavý, Čermák, Doležel, Hora, Kovář D. (A) – Kristek (C), Beran (A), Hanyš – Kurka, Matějka, Václavík – Churáček, Hrouda, Maxin – Fink
Branky a nahrávky: 6. Huk, 38. Švancar (Labuzík, Huk), 44. Švancar (Pšenička), 59. Šámal (Huk, Švancar), 60. Matějovský (Labuzík, Šámal) – 3. Matějka (Fink, Kristek), 18. Fink (Matějka, Kristek), 39. Kristek (Matějka), 40. Beran (Hora, Matějka), 56. Kurka (Hanyš, Churáček), rozh. náj. Kristek. Rozhodčí: Jílek – Kučera, Lužný. Vyloučení: 10:10. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 47. Střely na branku: 38:38. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:4, 3:4, 3:5, 5:5, 5:6.

Svižné tempo už od začátku Bruslařům nechybělo, neboť se přes jejich obranu nemohla Slavie dostat, až ji nakonec Boleslavští dostali pod velký nátlak. Ve 3. minutě se tak po rychlém přechodu a dobré kombinaci parádně trefil Filip Matějka, který střelou do horního růžku nedal brankáři žádnou šanci. Z vedení se ale hosté dlouho neradovali, jelikož jim v 6. minutě Pražané dokázali odpovědět gólem Davida Huka, který potrestal chybnou rozehrávku Boleslavi a dostal se sám před Kováře. To domácí celek nabudilo a vytvářeli na hosty tlak, ale Kovář byl v pozoru a všechny střely vychytal. Nakonec se do útoku dostala i Boleslav, která také prozkoušela gólmana Slavie. I přes jeho dobrý výkon se ale nakonec za jeho záda dostal v 18. minutě puk zásluhou Olivera Finka. Ten už jen do branky dorážel odražený kotouč od betonu Poletína po nevýrazné střele Filipa Matějky. Do konce třetiny už hosté nedali domácím šanci dorovnat.

Další třetina začala pro Boleslav slibně, když byl hned 25 vteřin po vhození buly vyloučený Petr Labuzík. Toho ale Bruslaři využít nedokázali, protože je obrana domácích k žádné velké akci nepustila. I tak rozhodně Mladoboleslavští nepolevili a stále vytvářeli na Pražany tlak. Těm se nedařilo dostat se z vlastního pásma. Nakonec se jim to povedlo, ale hosté jim ukázali, že mají obranu stejně tak dobrou, jako útok a zvládli veškeré šance pokrýt. Gól padl až ve 38. minutě, kdy se dlouhou přihrávkou dostal puk až na modrou, kde byl připravený Vojtěch Švancar. Ten hned s kotoučem vystartoval a dostal se sám před branku Kováře, kde už dokázal v klidu zakončit. Boleslav se svojí odpovědí dlouho nečekala, ve 39. minutě po vypíchnutí kluziště nahrál Matějka na Jakuba Kristka, který nad Poletínem vyzrál parádní kličkou. Ještě 16 vteřin před koncem třetiny dokázal navýšit skóre Vojtěch Beran, který po kombinaci dostal puk na modré, odkud vypálil přesně k pravé tyči. Do kabiny šli Bruslaři s dvougólovým náskokem a čekala je už třetí třetina.

Se staženou aplikací a zapnutými push notifikacemi budete vždy a všude v obraze!

Hned po vhození buly se dostala Boleslav do okamžitého tlaku. Střelu od modré zkoušel Maxin, ale s tou si dokázal Poletín nakonec poradit. Nakonec se Pražané osvobodili a ve 44. minutě předvedl Vojtěch Švancar krásnou střelu, kterou snížil rozdíl na pouze jednu branku. Hra se poté přesouvala z jedné strany na druhou, neboť Slavie potřebovala nutně dorovnat a Boleslav zase naopak navýšit svůj náskok. Do šancí se dostaly oba týmy. Nakonec se Bruslařům povedlo překonat Poletína, když se v 56. minutě dostal k odraženému puku Adam Kurka, který hned bez váhání vystřelil a navýšil náskok svého týmu. Zápas se tedy vyvíjel pro Boleslav dobrým směrem, což se otočilo ke konci 59. minuty, kdy byl vyloučený David Churáček. Přesilovky totiž Slávisté hned po 6 vteřinách využili. Po vhazování se dostal odražený puk k Viktorovi Šámalovi, který tak ještě zdramatizoval průběh utkání. Pouze 13 vteřin před zazněním sirény dokázal dorovnat kapitán domácích Artur Matějovský.

Dále tedy následovalo prodloužení, kde šli do útoku nejprve domácí. Hostům se povedla nebezpečná střela Churáčka, kterou ale Poletín dokázal chytit do své lapačky. Ke konci byla na puku spíše Slávie, ta ale nedokázala překonat Kováře. Jelikož prodloužení nerozhodlo, tak musely následovat samostatné nájezdy. V těch začali nejprve domácí, kterým se ale nepovedlo proměnit. První gól jsme viděli ve 3. sérii, kdy se trefil Vojtěch Beran. Nakonec to ještě v 5. sérii zdramatizoval Petr Hörnig, ale poslední slovo však měl Jakub Kristek, který tak posílá svůj tým k zaslouženému vítězství.

Ladislav Slížek: Dneska jsme si víc než bod nezasloužili. Byli jsme dvě třetiny rozhodně horší. Nebyla tam od nás týmovost, která se nám malinko vytrácí. Máme menší krizi, protože na ledu začínají hráči hrát na sebe. Neobrátí se to k dobrému, když takto budeme nadále pokračovat. Zase si nesmírně vážím toho závěru, kdy to kluci nezabalili a mohli i v prodloužení rozhodnout. Nájezdy už jsou pak loterie, ale za mě vyhrál dneska lepší tým.