15. 2. 2024 | Tomáš Taybner

Bruslaři se vracejí na led ŠKOENERGO Arény, v pátek na něm vyzvou litvínovskou Vervu

M l. B o l. – Bruslaři se vracejí na vlastní led, kde v pátek v rámci 45. kola Tipsport extraligy vyzvou litvínovskou Vervu. Zápasy mezi mladoboleslavskými a litvínovskými hokejisty v letošní sezoně baví a padá v nich hodně gólů, dá se proto očekávat zajímavá podívaná. Pro domácí hráče navíc půjde o jedno z posledních utkání na domácím ledě v rámci základní části. Důvodů pro návštěvu ŠKOENERGO Arény je tedy dost, přijďte proto Bruslaře podpořit. Pokud ještě nemáte vstupenky, pak neváhejte a pořiďte si je po kliknutí sem.

44. kolo

Mladoboleslavští hokejisté v Karlových Varech nezachytili start, ztrátu umazat nedokázali

Bruslaři se po cestě na západ Čech v úvodu utkání nejspíše zapomněli v autobuse, protože první minuty utkání je nezastihly v dobrém rozpoložení. Ba co víc, startující gólman Růžička střídal již po 288 vteřinách po třech obdržených gólech. Karlovarští díky Bartejsovi otevřeli skóre již v deváté vteřině utkání, následovaly dvě trefy v mezidobí 4. a 5. minuty. Do akce se tak neplánovaně dostal junior Hora. Také on záhy kapituloval, když podél tyčky propustil Havlínovo nahození od pravého mantinelu. Pak ale svou branku zavřel, k čemuž také napomohla mladoboleslavská defenziva. Bruslaři se pak alespoň trochu nadechli, akorát se jim vůbec nedařilo směrem do ofenzivy. Šance sice byly, zůstaly však neproměněné. Nakonec hráči v bílozeleném dosáhli na snížení, trefa Jánošíka z 57. minuty ale bohužel přišla příliš pozdě. Po porážce 1:4 vyrazili domů s nepořízenou, šanci na reparát ale dostanou velmi brzy - hned v pátek při domácím duelem s Litvínovem.

- 96,3% -

Takovou úspěšnost zákroků vykázal při svém debutu David Hora, po jeho nástupu prošel do sítě jen jeden kotouč. Mladoboleslavský mladík svou seniorskou kariéru nenastartoval vůbec špatně, chyběly tomu snad jen body.

Také Chemici ztráceli, ale vrátili se a v závěru utkání s Hradcem dokonce sahali po obratu

Pokud jsme v souvislosti s posledním duelem Bruslařů hovořili o nezvládnutém startu prvního dějství, pak u Litvínovských budeme hledět o jeden herní blok dál. Na Zimním stadionu Ivana Hlinky bylo po prvním dějství a trefách obránců Jakse a Blaina skóre vyrovnané - 1:1. V úvodu druhé části ale Královéhradečtí hráči během 225 sekund prostřelili Tomka hned čtyřikrát, a také v Litvínově tak došlo na změnu mezi třemi tyčemi. Impulz od trenérů domácí Cheze pomohl, protože ještě do přestávky dokázal snížit Ondřej Kaše, což se v konečném důsledku ukázalo jako klíčové. Krátce po přestávce totiž snížil ještě Hlava, za čtyři minuty na to Kirk a v 56. minutě dokonce k radosti domácích příznivců vyrovnával Hlava. Ze zdánlivě ztraceného duelu tak Verva brala bod. Sny o obratu v prodloužení utnul Chemikům v 63. minutě druhý zásah královéhradeckého Blaina. Zámořský bek tak alespoň mírnil ztrátu, kterou Mountfield v solidně rozehraném utkání utrpěl.

- 50 -

Tolik střel vyslali Litvínovští hráči na Lukáše Paříka. Ten tak v Podkrušnohoří mezi třemi tyčemi prožil velmi těžkou šichtu, hlavně díky němu mohli hosté pomýšlet na nějaký bodový zisk.

Zápasy Bruslařů s Vervou rozhoduje ofenziva, tři duely přinesly 19 branek

Pokud na sebe v letošním extraligovém ročníku narazí Litvínov s Mladou Boleslaví, je na co se koukat. Zápasy zelenobílých s žlutočernými prostě baví. Dále v nich také platí, že vítězí domácí tým. Pojďme si letošní vzájemné zápasy připomenout.

Vše začalo v 6. kole v Podkrušnohoří. Domácí Litvínov sice po první periodě vedl 2:0, Bruslaři ale ve druhé části rovněž dvakrát skórovali, a tak se do třetí periody šlo za vyrovnaného stavu. První klání pro sebe nakonec urvali Chemici, kteří přidali další tři trefy a slavili vítězství 5:2. Odveta na ledě ŠKOENERGO Arény byla jednoznačnou záležitostí. Bruslaři při charitativním zápase otevřeli skóre v průběhu druhé části a krátce na to přidali druhý úspěch. Dobře rozehraný zápas pak dovedli do zdárného konce a v celkovém součtu zapsali tři body po konečném výsledku 5:0. Litvínovští si z uvedeného druhého zápasu vzali ponaučení a na vlastním ledě při třetím setkání předvedli něco podobného. Za stavu 4:0 pro domácí sice snížil Skalický, ale na víc už se Bruslaři nezmohli. Severočeši pak ještě dvakrát skórovali a bylo hotovo - 6:1.

Ofenzivní tahanice pokračuje, bude se síť vlnit i ve čtvrtém vzájemném klání?

Sestavy z posledního kola

BK Mladá Boleslav: Růžička (5. Hora) – Pyrochta (A), Bernad, Jánošík (C), Pavlík, Čech, Lintuniemi, Štibingr – Skalický, Roman, Lantoši (A) – Dvořáček, Järvinen, Rohdin – Krivošík, Malát, Hradec – Pitule, Stránský, Malínek

HC VERVA Litvínov: Tomek (27. Zajíček) – Baránek, Zeman, Zile, Jaks, Czuczman, Demel, Šalda – Kudrna, Gut, Koblasa – Hlava, Kaše D. (A), Kaše O. (C) – Maštalířský, Kirk, Abdul – Zygmunt, Jurčík, Havelka