4. 1. 2020 | Jakub Štěrba, Adéla Kvapilová

Díky povedené první třetině uloupili dorostenci v Plzni tři body

26., sobota 4. 1. 2020
Plzeň - Ml. Boleslav PLZ - MBL

P l z e ň – Druhý hrací den v roce 2020, druhé utkání pro Bruslaře. Po pátečním náročném zápase s Pražany zavítali boleslavští dorostenci na první venkovní zápas v nové dekádě do Plzně. Střetnutí začali hosté ve velkém stylu. Během první dvacetiminutovky nasázeli domácím Indiánům zásluhou Vojtěcha Poláka a Jindřicha Plíška tři branky. Plzni se sice povedlo v posledním dějství snížit na 1:3, ale obrat už dokonat nedokázali. A tak ze západu Čech putuje plnohodnotné vítězství do Mladé Boleslavi.
Plzeň: Bočan – S. Schindler, Houdek, M. Matoušek, Hodinář, Páník (A), Jánský – Steinbrücker, Dáňa (C), Hauser, D. Soukup (A), Korčák, M. Soukup, A. Matoušek, N. Schindler, Kreuzman, Holý
Ml. Boleslav: Šatný – Moravec, Křepelka (A), Vochvest, Jasečko (A), Rajgl, Hrouda – Sluka, Kredl, Peca, Pavlík, Hasman, Polák, Hruška, P. Král, Haas (C), Plíšek.
Branky a nahrávky: 50. Hauser (M. Soukup) – 8. Polák (Jasečko, Vochvest), 12. Plíšek (Haas), 16. Plíšek (Haas). Rozhodčí: Lukáš Květoň – Aleš Vavruška, Josef Zimmermann. Vyloučení: 6:3. navíc Jan Hodinář 2+10 Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 95. Střely na branku: 24:25. Průběh utkání: 0:3, 1:3.

Utkání začalo opatrně, první šanci zápasu měl ve čtvrté minutě hostující Haas, ale v početní výhodě orazítkoval jen beton Bočana. Hostující kapitán byl velmi aktivní, v další šanci se řítil sám na brankáře, leč střelou doprostřed brány pouze nechal vyniknout plzeňského gólmana. Hostující tlak vyvrcholil o minutu později, na modré čáře napřáhl bývalý hráč Plzně Sebastián Jasečko, jeho prudkou ránu Bočan vyrazil jen k volnému Vojtěchu Polákovi, který to následně měl už snadné. Vzápětí mohli hosté přidat druhou branku, ale zcela volný Haas u levé tyč nedopravil puk do sítě. A tak se hostující 21 proměnila do role nahrávače, po objetí branky přihrál Haas na střed hřiště, odkud Bočana nekompromisně propálil Jindřich Plíšek. Plzeň se nechytla ani v následující přesilové hře, naopak po jejím skončení opět Haas našel Jindřicha Plíška, který střelou po ledě překvapil Bočana. Deset vteřin před první sirénou mohl snížit na rozdíl dvou branek Milan Steinbrücker, ale jeho střelu ke vzdálenější tyčce vyrazil Šatný svou vyrážečkou.

Prostřední část odšpuntovali hosté opět náporem, na modré čáře dostal nabito Jasečko, jehož ostrou ránu na poslední chvíli vyrazil Bočan pravým betonem. Plzeňští odpověděli akcí po pravé straně, leč Dominik Soukup branku těsně minul. Stejný hráč se tlačil do šance v oslabení, metr za modrou čárou vyslal jedovku na Šatného, ten své mužstvo podržel. Krátce za polovinou zápasu útočil na hattrick hostující Plíšek, ale z mezikruží netrefil odkrytou část brány. Domácí v závěru třetiny přidali, k vidění byla velká šance Marka Soukupa, jenomže přehodit beton se mu nepodařilo. Lépe si nevedl ani Josef Dáňa, jenž střelou z levého kruhu trefil jen připravenou lapačku.

Poslední dějství začali hosté čtyřminutovou přesilovou hrou, o tu se ale sami po minutě připravili vlastní nedisciplinovaností. Při hře ve čtyřech domácí obraně ujel agilní Oskar Haas, ale na zakončení už mu nezbývalo moc času. Plzeň už při plném počtu hráčů na ledě zahrozila šancí Petra Hausera, plzeňská devítka ale bekhendem z předbrankového prostoru nemířila přesně. Do černého nezamířil ani Nicolas Schindler, jenž po rychlém přečíslení pálil pouze doprostřed hostující svatyně. Brankář Šatný čisté konto v zápase neudržel, deset minut před koncem se nejlépe u pravé tyčky zorientoval Petr Hauser a plzeňský hráč poslal bekhendem touš pod horní tyčku. Na drama mohl zadělat dvě minuty před koncem Josef Dáňa, ale svým zakončením trefil jen dobře chytajícího Šatného. Bruslaři na západě Čech zvítězili 3:1 a na cestu domů si přibalili dárek v podobě tří bodů.

Petr Kořínek (HC Škoda Plzeň): "Utekla nám první třetina, ve který hrál soupeř velmi dobře. Aktivně bruslili, my jsme byli nedisciplinovaný, měli jsme spoustu vyloučených hráčů a Boleslav nám to potrestala. V zápase jsme se ani nedostávali do mnoha šancí, hosté velmi dobře bránili. Ve druhé třetině jsme se zlepšili, nějaké šance jsme měli, bohužel v zakončení jsme poslední zápasy hodně špatní. Závěrečnou periodu jsme začali se čtyřminutovým vyloučením, posléze jsme dali gól a utkání zdramatizovali. Musíme pogratulovat soupeři, hrál velmi dobře s nasazením a zaslouženě vyhrál."

Václav Pletka (BK Mladá Boleslav): "Měli jsme dobrý vstup do zápasu a tím jsme dali řád zápasu. I když jsme později v zápase měli menší výpadky, tak nám dobře zachytal brankář Šatný, který nás v zápase několikrát podržel. Zvládli jsme to dneska jako tým a za tři body jsme hrozně rádi."