17. 10. 2019 | Adéla Kvapilová

Dorostenci pokračují na vítězné vlně, zdolali pražskou Slavii

11., čtvrtek 17. 10. 2019
Ml. Boleslav - Slavia MBL - SLA

M l. B o l. - Ve čtvrtek 17. října v rámci 11.kola ELIOD Extraligy dorostu hostila Mladá Boleslav pražskou Slavii. Celý zápas se nesl ve znamení častého vyloučení. První přesilovou hru využili hosté v 6. minutě, když střelou zápěstí poslal Šimon Slavíček kotouč za záda Šatného. Hosté odcházeli do šaten s vedením 1:0. Ve druhé třetině se více dařilo Mladé Boleslavi, nejprve Jan Půček vyrovnal a následně obrátil stav utkání na stranu Boleslavi. Do konce druhého dějství se ještě prosadili Karel Křepelka a Gabriel Szturc. V poslední části se pokoušeli hosté vývoj zápasu zdramatizovat, povedlo se jim snížit na 4:3, avšak vyrovnání se už ŠKOENERGO aréna nedočkala. Výhru Bruslařů pojistil Tomáš Rajgl, a tím prodloužil sérii na devět vyhraných zápasů v řadě.
Ml. Boleslav: Šatný – Moravec, Křepelka, Vochvest, Jasečko, Rajgl, Žabka, Moravec – Sluka, Kredl, Gardoň, Peca, Půček, Polák, Hruška, Szturc, Haas, Strnádek, Plíšek
Slavia: Pittr – Hrdlička, Stejskal, Svoboda, Weitz, Dráb, Palát, Vlasák, Slavíček, Malínek, Jokl, Hamršmíd, Kvasnička, Skoupý, Novák, Hofmann, Štancl, Vymětal
Branky a nahrávky: 22. Půček (Moravec, Jasečko), 25. Půček (Gardoň), 32. Křepelka (Hass), 34. Szturc (Moravec, Půček), 55. Rajgl (Hruška) – 6. Slavíček (Hrdlička, Malínek), 44. Slavíček (Palát, Vlasák), 47. Hamršmíd (Hrdlička, Svoboda). Rozhodčí: Veinfurter – Všetečka, Brož. Vyloučení: 5:8. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 101 . Střely na branku: . Průběh utkání: 0:1,1:1,4:1,4:3,5:3.

Začátek zápasu se vezl stylem oťukávané. První šanci měli domácí již ve 3.minutě, když při přesilové hře Karel Křepelka projel přes celé kluziště, ale gólmana hostů překvapit nedokázal. V 6.minutě se provinil domácí Plíšek hákováním, což bylo pro Mladou Boleslav osudné. Pražané se deset vteřin po začátku početní převahy radovali z branky - Šimon Slavíček ukázal svou střelu zápěstím a poslal hosty do vedení. Bruslaři si do první sirény střihli ještě tři početní výhody, ale i přes střely Hasse nebo Moravce se prosadit nedokázali. Slávisté odcházeli do šaten s vedením 1:0.

Druhé dějství nabídlo gólové hody. Nejprve ve 22.minutě vyrovnal a o necelé čtyři minuty později otočil zápas na stranu Mladé Boleslavi Jan Půček. Následovala vyloučení na obou stranách. Ve 31. minutě se provinil hráč hostů Sebastian Weitz, a tím připravil další přesilovou hru pro domácí celek, který se tvrdou střelou Karla Křepelky dostal do dvoubrankového vedení. O necelé dvě minuty později se však Bruslaři mohli znovu radovat. Po kombinaci Jana Půčka a Davida Moravce se puku zmocnil Gabriel Szturc, který kotouč protlačil za Pittrova záda. Po tomto inkasovaném gólu došlo v týmu HC Slavia Praha ke střídání brankářů. Do hry naskočil Daniel Náhončík, který pokryl do konce druhé třetiny všechny střely domácích. V závěru se početní převahy dočkali i hosté, ti ji ale využít nedokázali, a tak Bruslaři odcházeli z ledu s úsměvem ve tváři a skórem 4:1.

V poslední části se pokoušeli hosté vrátit zápas zpět do svých rukou. Nejprve kroužil v útočném pásmu Jan Hamršmíd, ale jeho přihrávka spoluhráče nenašla. Ve 43. minutě se podařilo Slávistům snížit po akci Dominika Paláta, který poslal kotouč na osamoceného Šimona Slavíčka, ten vnikl do obranného pásma domácích a rozvlnil síť za Šatným. Tento okamžik hosty vyhecoval a v čase 46:28 se po teči Jana Hamršmída mohli opět radovat. V 50. minutě nabídli mladoboleslavští lvi hostům přesilovou hru, těm se však i přes veškerou snahu zdramatizovat zápas v podobě vyrovnání nepodařilo. Poslední branka tohoto utkání padla v 55. minutě, když hned po vhazování Jakub Houška našel Tomáše Rajgla a ten svojí střelou od modré pečetil deváté vítězství Mladé Boleslavi v řadě.

Václav Pletka (BK Mladá Boleslav): Do první třetiny jsme nenastoupili moc dobře, prvních deset minut jsme byli horším týmem, Slavia do nás vlítla, my jsme přidržovali kotouče a celá třetina nám nevyšla. Pak jsme si něco řekli v kabině a druhou třetinu se náš výkon rapidně zlepšil. Dělali jsme to, co jsme chtěli a odměnilo nás to čtyřmi góly. Třetí třetinu tam byly zase náznaky uspokojení, ale zbytečně jsme si to zkomplikovali tím, že jsme nechali Slavii dotáhnout do jednoho gólu. Naštěstí tam spadla střela od modré, a pak už jsme to ubránili. Zaplaťpánbůh za to.

Ladislav Slížek (HC Slavia Praha): Z naší strany to stálo za prd. Bylo hodně vyloučených, což nebudu polemizovat, jestli to fauly byly nebo nebyly. Stálo nás to hodně sil. Druhá třetina byla z naší strany absolutně špatná, byli jsme neaktivní, byli jsme pasivní, a to po hráčích nechceme. Druhá třetina nám prohrála zápas. Třetí třetinu jsme se snažili, což všechna čest klukům, každopádně Boleslav dnes zaslouženě vyhrála a ani nemusela předvést nějaký výjimečný výkon.