21. 11. 2022 | Tomáš Taybner

Junioři otočili zápas s Plzní za minutu dvanáct. Tři body trefil Vyroubal

22., pondělí 21. 11. 2022
Ml. Boleslav - Plzeň MBL - PLZ
M l. B o l. – Po nedělní bitvě se Spartou přivítali Bruslaři dalšího silného soupeře, kterým byl loňský finalista z Plzně. Západočeši se v letošní sezóně zdržují ve středu tabulky, ale ve ŠKOENERGO Aréně předvedli dobrý výkon a byli blízko k bodům. Naši junioři však v posledních minutách dokázali, že naděje umírá jako poslední a nepříznivý stav 2:3 dokázali zvrátit. V čase 58:42 vyrovnal Vojtěch Hradec, aby o necelou minutu později podruhé v zápase skóroval Tomáš Vyroubal. Tento zvrat nakonec přinesl domácím všechny tři body, které už se zdály být ztracené.
Ml. Boleslav: Stuchlík (Hora) – Moravec "C", Sypecký, Němec, Vochvest, Hrouda, Vlasák A., Hlinský – Vlasák M., Vimmer, Hradec "A", Malínek, Gardoň, Půček "A", Polák, Hruška, Zvagulis, Šachl, Lisler, Vyroubal
Plzeň: Bočan (Jansa) – Houdek, Skok, Jiříček, Holubec, Eichler, Prošek – Mazanec "A", Kaiser, Borák, Korčák, Pešek, Dvořák, Soukup, Kučera, Benák, Matuška, Remeš, Kreuzman, Dáňa "C"
Branky a nahrávky: 7. Polák (Vlasák M., Zvagulis), 46. Vyroubal (Polák), 59. Hradec (Polák), 60. Vyroubal (Zvagulis) – 8. Dvořák (Benák), 29. Benák (Dvořák, Remeš), 49. Benák (Pešek, Dvořák). Rozhodčí: Valda, Domský – Štěpánek, Dědek. Vyloučení: 3:8. Využití: 1:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 78. Střely na branku: 37:22. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3, 4:3.

Do utkání vstoupili o něco aktivněji hosté z Plzně a Stuchlík se musel už v úvodních minutách ohánět, když zasahoval proti střelám Jiříčka a Eichlera. Ani jeden z beků Škodovky však na boleslavského brankáře recept nenašel. Bruslaři poté přidali a vykoledovali si přesilovku. Tu využili v době, kdy už vyloučený Dáňa naskakoval zpět na led. Zasloužil se o to kanonýr Vojtěch Polák, jenž z prostoru u levé tyčky uklidil puk do sítě po přesném pasu Marka Vlasáka. Uběhlo 7 sekund a na trestnou lavici usedl domácí Němec, jenž o minutu později sledoval gólovou akci Škodovky. Po takřka identické akci se tentokrát z pravé strany trefil hostující Adam Dvořák – 1:1. Změnit to mohl Vimmer, který se ve 13. minutě od levého mantinelu prodral až před Bočana, jemuž už už zasouval puk podél betonu do branky. Plzeňský gólman však dokázal udržet kotouč před čarou. V 18. minutě mu pak spadla maska z hlavy v momentě, kdy Hruška ze skrumáže v brankovišti uzmul puk. Dříve než jej však dopravil do branky, zazněla píšťalka rozhodčího Valdy.

Bruslaři v nastoleném trendu pokračovali i po přestávce. Aktivní Vimmer opět pronikl až před plzeňskou branku a zakončil, Bočan musel následně chytat dorážky dotírajícího Půčka s Lislerem. Skóre se však měnilo na druhé straně. Mohla za to rychlá přímočará akce dvojice Adamů v modrobílém dresu. Starší Dvořák připravil gólovou tečku pro Adama Benáka, jenž přečíslení zakončil střelou k levé tyči. Středočeši dostali od Plzně několik příležitostí na vyrovnání, především se o to staral Eichler. Ten si nejprve odseděl dvouminutový trest za nedovolené bránění, následně obdržel 2+2 minuty za pokus o úder hlavičkou do domácího Poláka a nakonec schytal další 2 minuty za nesportovní chování. Ani netradiční šestiminutové početní převahy však domácí střelci nevyužili.

Ve 45. minutě odešel na trestnou lavici Marek Vlasák, který se nakonec vracel na led s úsměvem na rtech. Sledoval totiž, jak Bruslaři srovnávají krok na 2:2. Hroudovi se podařilo vyhodit puk ven z vlastní třetiny, Polák jej dostal k brance, tam se neposedný kus gumy odrazil od Tomáše Vyroubala a skončil za Bočanovými zády. Poté na trestnou lavici podruhé v zápase putoval Němec a podruhé si celé dvě minuty neodseděl. Na led se vracel v čase 48:47, kdy se Adam Benák dostal k dorážce Peškovy střely. Puk z pravého kruhu proletěl do branky podél Stuchlíka, jenž jej stihl zpomalit, ne však zastavit. V 59. minutě hráli mladoboleslavští hokejisté přesilovku, kterou ještě znásobili odvoláním Stuchlíka. Na levém kruhu se v čase 58:42 odhodlal vystřelil domácí Polák, Bočan puk neudržel a dobře postavený Vojtěch Hradec dokázal puk doklepnout do branky. Hosté se ještě ani neoklepali a obrat byl dokonán. Vyrovnávacím gólem posilnění Bruslaři znovu zavřeli Plzeň v pásmu a ke střele se dostal Zvagulis. Jeho pokus i následnou dorážku ještě Bočan uhlídal, ale na důrazného Tomáše Vyroubala už nedokázal reagovat. Mohutné oslavy domácích hráčů, kteří ještě 78 sekund před koncem třetí periody prohrávali, kontrastovali s plzeňským smutkem. Tři body tak po infarktovém závěru zůstaly v Mladé Boleslavi.

Václav Pletka: Byl to vyhrocený zápas a my jsme šťastní za tři body. Myslím si, že ačkoliv jsme nakonec byli šťastnější, tak kluci si za tím prostě šli. Podařilo se nám vyrovnat a nakonec ten zápas i otočit.