22. 8. 2014 | Tomáš Čekal, Vojtěch Drbohlav, Tomáš Čekal

Junioři si poradili s dalším soupeřem, porazili Kometu Brno

3., pátek 22. 8. 2014
Kometa Brno - Ml. Boleslav KOM - MBL
B r n o – Mladoboleslavští junioři prohrávali na ledě brněnské Komety již v 5. minutě 0:2. Pak se ale stejně jako v domácím utkání proti Litvínovu zvedli a dokázali opět otočit, když nastříleli během dvou třetin čtyři góly za záda domácího gólmana Jekela. Dvěma góly se v zápase blýskl Lukáš Volf. Junioři jsou tak po dvou odehraných zápasech stále stoprocentní a zatím neprohráli. Další zápas je čeká hned v sobotu 23. srpna, kdy zajíždí na led Pardubic.
Kometa Brno: Jekel – Vágner (C), Cívka, Hájek, Kupčík, Kubeš, Vlček, Švejda, Šnajnar – Dvořák F., Dufek, Pokorný, Raška, Denk, Mrázek, Dymáček, Garčic, Král, Boltvan, Grünwald, Zohorna R.
Ml. Boleslav: Růžička – Červinský, Bernad (C), Kurka, Hes, Šťáva, Čermák, Žalud, Tůma – Pätoprsty, Volf, Sonnek – Borovec, Brzák, Podsedníček – Pořízek, Kotala, Motloch – Poljanyčka, Klečka, Průšek.
Branky a nahrávky: 2. Zohorna (Vlček, Král), 5. Garčic (Dymáček, Boltvan.) – 23. Volf (Sonnek, Kotala), 27. Pořízek, 57. Pätoprsty (Pořízek), 60. Volf (Sonnek, Kotala). Rozhodčí: Hejduk – Kotlík, Musil. Vyloučení: 7:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 108. Střely na branku: 31:32. Průběh utkání: 2:0, 2:4.

Když se hned v úvodu trefili Radim Zohorna a Richard Garčic, vypadalo to, že Brňané naváží na své minulé vítězství na ledě Slavie. První střelec se prosadil z dorážky, druhý po krásné nahrávce zakončoval brankáři tváří v tvář a provedl blafák. Kometa první část vyhrála 2:0 a měla zápas skvěle rozehraný.

Ve druhé třetině ale hosté odstartovali aktivně. Po 160 vteřinách vypálil Lukáš Volf z mezikruží a i s pomocí tyčky snížil na 2:1. A přesně po čtyřech minutách už bylo skóre vyrovnané. Radek Pořízek svoji střelu nestřelu otřel o brusle domácího beka a puk se odrazil za záda bezmocného Jekela. Sám by přitom bez teče šel mimo.

Do poslední dvacetiminutovky šly týmy jakoby od začátku a štěstí se mohlo přiklonit k oběma stranám. I po domácí chybě v obraně to ale byly hole boleslavské, kam se nepřiklonilo štěstí, ale hlavně puk. 238 vteřin před koncem vypálil z mezikruží nehlídaný Denis Pätoprsty a gólman Jekel puk jen tečoval – 2:3. Poslední tečku za utkáním udělal ještě nepokrytý Lukáš Volf, který si 50 vteřin před koncem mohl vybrat, kam zamíří a puk poslal po ledě do protipohybu gólmana Komety – 2:4. Dal svoji druhou branku utkání a pečetil boleslavskou výhru.

Pavel Pazourek, HC Kometa Brno: Zavinili jsme si to totálně sami. Někteří si za stavu 2:0 mysleli, že je soupeř slabý, což ale vůbec není pravda. Spíše naopak. Od té doby jsme neměli bojovnost a situace jsme řešili ležérně pod dojmem, že jsme velcí hráči. Už jsme to nenakopli. Za stavu 2:2 čtyři minuty do konce jsme to mohli alespoň na remízu dohrát. Zase jsme si ale nesmyslně na třetí branku sami nahráli. Neměli jsme patřičný respekt k utkání.

Jan Křivohlávek, BK Mladá Boleslav: Nástup do zápasu vůbec nebyl ideální, možná i trošku laxní. I když jsme na to kluky po dlouhé cestě upozorňovali, začátek jsme nechytli. Právě naopak. Kluky jsme se snažili znova nabudit při oddechovém času a zaplať pánbůh se to podařilo. Znova se ukázala morální síla mužstva, nezpanikařili jsme. Trpělivou hrou jsme došli k vyrovnání a ve třetí třetině už to bylo možná i trošku o štěstí, kam se miska vah přikloní. Zřejmě jsme mu šli více naproti. Že se nám podařilo dvakrát otočit tento výsledek, je super, ale nepůjde to pokaždé. Musíme začínat jinak.