23. 3. 2022 | Tomáš Taybner

Junioři ve druhém čtvrtfinále nestačili na Třinec, rozhodla třetí třetina

ČF2, středa 23. 3. 2022
Ml. Boleslav - Třinec MBL - TRI
M l. B o l. – Junioři po úterní výhře 3:2 po prodloužení chtěli získat druhý bod série. Po první třetině vedli zásluhou Dominika Broučka, jenže hostům se podařilo stav utkání otočit. Krátce před koncem druhého dějství pak vyrovnal Sebastian Jasečko a vše bylo otevřené. Třetí dvacetiminutovka se však lépe povedla Ocelářům, kteří přidali tři branky a vyrovnali stav série na 1:1. Bruslaře teď čekají zápasy na ledě Třince, kde se bude hrát v sobotu 26. března od 17:00.
Ml. Boleslav: Stuchlík (Král) – Němec, Vacík "A", Křepelka, Hrouda, Rajgl, Vochvest, Jasečko – Simon "A", Závora "C", Polák, Brouček, Půček, Vlasák, Hradec, Hašlar, Vyroubal, Plíšek
Třinec: Švančara (Klimek) – Andrle, Chovaniak "C", Kareš, Ročák, Hrůzek, Marcinko – Moškoř, Šutý, Wardas "A", Haas, Pětník, Geidl, Ullrych, Matěj "A", Ramik, Kozlík, Jobánek
Branky a nahrávky: 14. Brouček (Vyroubal, Němec), 36. Jasečko (Brouček, Plíšek) – 22. Kozlík (Ročák, Haas), 34. Moškoř (Kozlík, Kareš), 43. Ročák (Jobánek, Kareš), 51. Ročák (Moškoř, Jobánek), 57. Ramik (Pětník). Vyloučení: 5:7. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 150. Střely na branku: 32:36. Průběh utkání: 1:0,1:2,2:2,2:5.

Bruslaři nastupovali do druhého utkání s chutí vybojovat druhý bod série. V první periodě se jim dařilo lépe než hostům, kteří se zatím jen hledali. První střelu si připsal Vlasák, jenž zkoušel Švančaru překonat z pravého kruhu. Na druhé straně se do dobré šance dostával Ramik, jehož otočka kolem branky nevyšla jen proto, že upadl. Domácím příznivcům se pak připomněl třinecký útočník Oskar Haas, který v Mladé Boleslavi dlouhá léta působil. Po jeho faulu měli Bruslaři k dispozici první přesilovku. Švančara však v početní převaze musel řešit pouze střelu Závory z levé strany, kterou zvládl. V 9. minutě se dostával do šance Simon, jenž ještě u pravé tyčky našel Poláka a ten chtěl celou akci vyšperkovat pasem zpět do slotu, kde však nikdo z domácích nebyl. Ocelářům se poté podařilo ubránit přesilovku Středočechů, jenže pak to přišlo. Vyroubal našel Dominika Broučka, který dostal na levé straně dostatek prostoru na to, aby přesně zamířil k vzdálenější tyči. Domácí si ještě do třetice zkusili hru v početní převaze, ale ani tentokrát to nevyšlo. Po první dvacetiminutovce tak Bruslaři odcházeli do kabin za stavu 1:0.

Po návratu z šaten se vrátil jiný Třinec. Hosté přidali v napadání i v rychlosti a přesně v čase 22:00 mohli slavit vyrovnávací trefu. Tou se prezentoval Matěj Kozlík, jenž doklepl do klece vyraženou střelu Ročáka. Bruslaři pak dokázali ubránit přesilovku Ocelářů, kteří si chtěli si vzít veden. To se jim povedlo ve 34. minutě, kdy Kozlík rozjel Jana Moškoře. Hostující desítka z vrcholku kruhů trefila tyčku, následnou dorážkou už se nemýlila - 1:2. Bruslaři přidali, zavřeli hostující pětici před brankou Švančary a po téměř minutovém tlaku se mohli radovat. Po přihrávce Broučka se přesnou střelou z levého kruhu prezentoval Sebastian Jasečko. Oceláři o minutku později opět nevyužili nabídnutou šanci v podobě přesilovky, kterou faulem způsobil Půček. Rozhodnout tak měla třetí třetina.

Start třetí periody byl opatrný. Oba celky se střídaly ve vedení útoků až přišel gól. Dali ho hosté, jmenovitě Marek Ročák, jenž dorazil do branky kotouč po nahození od Jobánka. Bruslaři mohli krátce poté prohrávat už o dvě branky, avšak při úniku Matěje se zaskvěl Marek Stuchlík. Domácí gólman dokázal chytit střelu i dorážku hostujícího forvarda a udržel tak naději na vyrovnání. Ta se mohla rozplynout v 50. minutě, kdyby Matěj z pravého kruhu netrefil boční síť domácí klece, která byla v tu chvíli odkrytá. Třinečtí se však čtvrtého gólu dočkali. Byl to opět Marek Ročák, jehož střela skončila v brance. Je potřeba dodat, že projektil z jeho hole změnil směr o jednoho z domácích hráčů a Stuchlík tak neměl šanci zasáhnout. Pojistku pak přidal Michal Ramik, jenž využil zmatků v domácí obraně, zastavil Stuchlíkovu rozehrávku a uklidil puk do branky - 2:5. Bruslaři to ještě zkoušeli v šesti, ale gól už nevstřelili. Největší šanci měl v čase 59:35 Půček, který chtěl dorazit kotouč do odkryté klece Třince, ale díky sekeře od Kareše to nezvládl.

Ladislav Kolner, BK Mladá Boleslav: Dneska jsme se porazili sami. Dělali jsme hloupé chyby, což rozhodlo a je třeba se z toho poučit. Play-off je krásné v tom, že zápas je za námi a my se teď musíme připravovat na další zápas. Měli jsme dost šancí na začátku, kde nám chyběl důraz v předbrankovém prostoru. Je na nás trenérech a mančaftu, abychom se připravili a v Třinci rozhodli.