18. 2. 2024 | Šimon Šulc, Šimon Šulc, Tomáš Taybner, foto: Ronald Hansel

Junioři vyšli z divoké přestřelky na Kometě naprázdno

II / 22. kolo, neděle 18. 2. 2024
Kometa Brno - Ml. Boleslav KOM - MBL
M l. B o l. – Utkání plné zvratů, gólů a faulů. Tak by se dalo v kostce popsat to, co se v neděli po obědě odehrálo v Brně při utkání 22. kola nadstavbové fáze v DHL extraligy juniorů. Bruslaři dokonce nad domácím týmem vedli už 3:1, jenže Kometa dokázala trestat boleslavské fauly, a tak se ji povedl obrat. Juniorka tak na Brňany nevyzrála ani napočtvrté a z víkendového tripu se vrací s prázdnou. Zároveň nejspíš ztratila šanci na to, aby bojovala o přímý postup do čtvrtfinále.
Kometa Brno: Kavan – Zubíček, Ulbricht (A), Pospíšil, Jurný, Čaňo, Bůžek – Boltvan (A), Otava (C), Horváth – Moravec D., Rakus, Bárta – Nesvadba, Veselský, Habermann – Pavlík, Štulo, Šulla
Ml. Boleslav: Sklenička (40. - 40. Forst) – Moravec T. (A), Křivánek, Vlasák A., Němec, Sypecký, Průšek, Kubíček – Gardoň (A), Půček, Kurka – Zvagulis, Šindelář, Hurt – Hrouda (C), Hruška, Kučera – Vojáček, Šachl, Teplý
Branky a nahrávky: 8. Otava (Pospíšil), 32. Veselský (Rakus, Moravec D.), 32. Ulbricht (Otava, Bárta), 37. Veselský (Rakus), 40. Nesvadba (Moravec D., Bůžek), 47. Boltvan (Bárta), 47. Veselský, 59. Otava (Zubíček, Boltvan), 59. Boltvan (Ulbricht) – 14. Vlasák A.(Šindelář, Hurt), 23. Teplý, 27. Hurt (Teplý), 33. Hurt (Šindelář, Zvagulis), 44. Kučera (Hruška), 57. Zvagulis (Šindelář, Hurt). Rozhodčí: Blaha, Šudoma – Smetková, Viskot. Vyloučení: 6:7, navíc Veselský (KOM) 5+OK za faul kolenem. Využití: 3:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 118. Střely na branku: 31:50. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 3:3, 3:4, 5:4, 5:5, 7:5, 7:6, 9:6.

Začátek zápasu začal pro Bruslaře slibně, jelikož hned ve 2. minutě šla Kometa do čtyř. Netrvalo tomu dlouho a Boleslavští si zkusili přesilovou hru pět na tři, kterou ale nedokázali využít. Skóre zápasu tedy nakonec otevřeli domácí, když v 8. minutě Roman Otava dokázal zavěsit puk pod horní tyčku po nahození Antonína Pospíšila. Ve 12. minutě si zkusili hosté zopakovat přesilovku, tentokrát v ní byli už úspěšní. Ve 14. minutě vypálil Adam Vlasák z levého kruhu tvrdou ránu, se kterou si Jan Kavan nedokázal poradit. Tím dorovnal zápas a mohli tak pokračovat v nátlaku na branku Komety. Jenže tomu moc nenapomohlo vyloučení Miroslava Křivánka, kdy se museli hosté stáhnout do svého pásma a bránit těžký tlak soupeře. To se jim však povedlo a do konce třetiny tak nepadl žádný další gól.

Naopak do další třetiny naskočili hosté z Mladé Boleslavi s dobrým tempem, kdy dokázali nejprve ubránit útok Komety a hned se vzápětí přesunout do protiútoku. Ten už Brněnští ubránit nedokázali, neboť ve 23. minutě dokázal Josef Teplý vybojovat kotouč a sám také z pravého kruhu zakončit přesně nad lapačku gólmana. Po chvíli šli hosté opět do oslabení, což ale ovšem pro ně problém nebyl, jelikož ke konci 27. minuty dokázal Jan Hurt krásnou sólo akcí ujet Brněnské obraně a zakončit tak bekhendem nad pravý beton Jana Kavana. Bruslaři si však dvougólového náskoku dlouho neužili, protože po třech minutách šli nejprve do čtyř, ale další minutu na to do tří. Přesilovky pět na tři domácí dokázali využít. Nejprve zkraje 32. minuty dokázal Adam Veselský po vhazování zakončit přímo pod víko. Ovšem hned po 13 vteřinách se k puku dostal Patrik Ulbricht, který od modré vypálil dělovku, která prošla Skleničkovi pod lapačkou. Tím ale tato zběsilá přestřelka neskončila, neboť ve 33. minutě Jan Hurt dokázal dnes již podruhé nachytat Jana Kavana střelou nad beton. Tím si tedy hosté vydobyli své vedení zpět. Jenže tomu netrvalo dlouho a Bruslaři šli znovu do oslabení, čehož Kometa opět využila. Ve 37. minutě při nepřehledné situaci před brankou hostů si Adam Veselský našel puk a dostal ho za záda ležícího brankáře. Tím dokázalo Brno dorovnat, ale k tomu ještě 11 vteřin před koncem třetiny i navýšit skóre. Po nahrávce Davida Moravce puk dobře zpracoval Jáchym Nesvadba, který už jen usměrnil kotouč za záda Skleničky. Tím domácí otočili zápas a do šatny si odnesli vedení. Hned po gólu Boleslavští vystřídali Marka Skleničku, který se po zákroku těžce zvedal z ledu. Za něj nastoupil Daniel Forst, čímž už pomalu končila třetina.

Do posledního dějství se do branky ovšem Marek Sklenička vrátil. Pouze 14 vteřin po vhození buly si Kometa vyzkoušela další přesilovku. Tentokrát ji ale hosté ubránili, a nakonec po konci trestu dokonce i dorovnali. Ve 44. minutě se před brankou domácích vyskytla nepřehledná situace, které využil Jan Kučera, jenž dokázal nakonec puk dostrkat do branky. Své vedení si ale Brněnští vzít jen tak nenechali. Ve 47. minutě se dostal ke střele Adam Boltvan, který překonal Skleničku a zajistil svému týmu vedení. Netrvalo tomu dlouho a už po 25 vteřinách vedení Komety navýšil Adam Veselský, který střelou z pravého kruhu zkompletoval svůj hattrick. Hosté z Mladé Boleslavi museli tedy dohnat dvougólový náskok Komety. Jenže i přes veškeré šance se jim nedařilo dostat puk za záda Kavana. Nakonec se jim to ale přece jenom povedlo, postaral se o to v 57. minutě Kristers Zvagulis, který našel puk v předbrankovém prostoru a vymetl víko Kavanovy branky. Bruslaři zkusili hru bez brankáře, ale dorovnat se jim ale už nepovedlo, naopak Kometa navýšila svůj náskok. V 59. minutě ztratili hosté puk a Roman Otava poslal puk do prázdné brány. Po dalších 19 vteřinách se dostal ke kotouči Adam Boltvan, který s ním jen dobruslil před prázdnou bránu a bezpečně přidal svému týmu náskok. To už byla pro Mladou Boleslav poslední rána, na ledě tak prohrála Komety 9:6.

David Pazourek: Jsme rádi, že jsme zápas zvládli, bylo to takové divočejší. Máme radost, že se nám podařilo dostat ze stavu 1:3. Sice jsme měli trochu okénka v obraně, oproti sobotnímu zápasu jsme ale zlepšili útok. Je to pro nás důležité vítězství, dnes za nás hráli dorostenci, máme trošku rozbitý kádr. O to cennější to vítězství je.