3. 10. 2020 | Tomáš Taybner

Junioři zvládli utkání s Olomoucí, obrat řídil Polák

10., sobota 3. 10. 2020
Ml. Boleslav - Olomouc MBL - OLO
M l. B o l. – Bruslaři vstoupili do utkání aktivně a po většinu utkání byli nebezpečnějším týmem. Po první třetině svítily na tabuli dvě nuly, ačkoliv domácí hráči střelecky Olomouc předčili. Paradoxně se vedení ujali hosté, kteří do té doby moc střel na branku Boleslavi nevyprodukovali. V poslední periodě zápas dvěma góly otočil Vojtěch Polák, jenž tak rozhodl o výhře domácího týmu. Bruslaři si tak doma ponechali všechny možné body.
Ml. Boleslav: Šatný (Král) – Moravec T., Sýkora "A", Vacík, Jasečko, Rajgl, Rudolph "C", Filip – Broš, Polák, Závora "A", Szturc, Snášel, Půček, Mežnar, Peca, Haas, Šíma, Plíšek
Olomouc: Mokrý (Hořejší) – Kočí, Přecechtěl, Groch, Hlaváč, Hladiš "A", Stratil, Poledna – Tichý, Ministr, Krupa "C", Tomajko, Havel, Fašner, Štědrý "A", Rosecký, Mácha, Tarnoczy, Ruda
Branky a nahrávky: 43. Polák (Szturc), 46. Polák – 22. Rosecký (Ministr, Groch). Rozhodčí: Sýkora - Ganger, Klouček. Vyloučení: 3:5, navíc Ministr (OLO) 10 min. za nesportovní chování. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 39. Střely na branku: 40:12. Průběh utkání: 0:1, 2:1.

Do utkání vletěli domácí s velkou vervou a Olomouci, která měla za sebou těžký páteční duel s Libercem, se ze začátku nedařilo rychlého tempa chytit. Už po 17 sekundách hry Szturc zahrozil nebezpečnou tečí. Už na konci druhé minuty se dostali do přečíslení Šíma s Plíškem, ale druhý jmenovaný svoji střelu mezi tři tyče neumístil. Když už se do příležitosti dostal hostující Přecechtěl, tak ztroskotal na obětavosti Szturce, který zastavil jeho ránu vlastním tělem. Boleslavští hokejisté mohli otevřít skóre v přesilové hře, kdy v krátkém časovém sledu pálil Snášel a Polák. V 11. minutě ve vlastním pásmu ztratil kotouč Štědrý, ale domácí Půček se po rychlé kombinaci ocitl příliš blízko brance, takže nedokázal Mokrého překonat. Do konce třetiny si obě mužstva zahrála po jedné početní výhodě, avšak žádný z hráčů nedokázal bezbrankový stav prolomit.

Ve druhé periodě Kohouti museli už po 32 vteřinách čelit další přesilové hře Bruslařů. V oslabení Groch dlouhou přihrávkou našel Ministra, jenž našel volného Davida Roseckého a tomu se podařilo střelou zápěstím překonat Šatného. Domácí hráči byli obdrženou brankou opařeni, ale do tempa ji zpět dostaly přesilovky. Nejprve Ministr obdržel dvouminutový trest za nevhodnou gestikulaci směrem k rozhodčímu a po krátké debatě mu hlavní arbitr utkání udělil dalších 10 minut. Bruslaři v této početní výhodě nedokázali ohrozit branku Mokrého, ale to se změnilo v 31. minutě. Hosté byli totiž potrestání dvouminutovým trestem pro hráčskou lavici za nesportovní chování. Boleslav si vytvořila hned několik šancí a ostřelovala branku Olomouce, jenže hostující brankář si dokázal se všemi pokusy domácích poradit.

Po dvou minutách poslední třetiny se dočkali také domácí. Hanáci si špatně převzali hráče a Szturc svoji přihrávkou našel Vojtěcha Poláka, jenž byl před brankou osamocený a měl proto čas na přesné zakončení. Kohouti se mohli po obdrženém gólu oklepat, když fauloval Jasečko. To se jim ovšem nepovedlo a po neúspěšné přesilovce inkasovali podruhé. Jeden z obránců Olomouce vyrobil obrovskou hrubku, když při rozehrávce daroval kotouč soupeři a byl to opět Vojtěch Polák. Tentokrát měl domácí forvard více času a tak si gólmana vymíchal, načež poslal kotouč mezi jeho betony. Olomouc se dostala do šance až v 50. minutě, jenže do střely se obětavě vrhl Jasečko. To bylo od hostů všechno a ve zbytku utkání už Bruslaři nedovolili hostům skórovat. Zatímco Boleslavští svůj první víkendový zápas zvládli, Kohouti se vracejí domů bez bodu.

Ladislav Kolner (BK Mladá Boleslav): Věděli jsme, že s Olomoucí to bude těžký zápas. Mají vyrovnaný a bojovný tým, což se také potvrdilo. Také jsme věděli o těžkém zápase v Liberci, který včera sehrál náš soupeř. Byly tam chyby, ale také nějaká pozitiva. Jsme rádi za výhru a za tři body.

Milan Ministr (HC Olomouc): Utkání jsme měli dobře rozehrané a výborně nám chytal brankář. Co se týče našeho týmu, tak někteří by se měli zamyslet jestli tomu dávají všechno po celých zápas.