26. 10. 2021 | Tomáš Taybner

Juniorka rozhodla duel se Salcburkem úspěšnými přesilovkami

18., úterý 26. 10. 2021
Ml. Boleslav - Salzburg MBL - SLZ
M l. B o l. – Boleslavští junioři hostili po úspěšném víkendovém dvojzápase hokejisty ze Salcburku. Rakušané dali svůj první gól v přesilovce a vedli, jenže domácím se rovněž v přesilovce podařilo vyrovnat a ve třetí třetině využít další početní převahu, přičemž obě branky Bruslařů zařídil Michal Simon. Středočeši po výhře 2:1 prodloužili svoji domácí neporazitelnost a už v pátek je čeká zápas v Chomutově.
Ml. Boleslav: Krinwald (Stuchlík) – Vochvest, Vacík "A", Rajgl, Křepelka, Moravec, Němec, Hron – Plíšek, Závora "C", Hašlar, Brouček, Snášel, Václavík, Vlasák, Simon "A", Polák, Šíma
Salzburg: Clara (Wolf) – Rafalski, Sinn "C", Schober, Weber "A", Kerber "A", Hübner, Winkelmann, Hörl, Venier – Sumpf, Wurzer, Sziber, Jelavic, Stiegler, Bürgelt, Mackner, Gschlisser
Branky a nahrávky: 12. Simon (Vacík, Závora), 47. Simon (Vacík, Závora) – 10. Szieber (Rafalski). Rozhodčí: Pilný – Bohuněk, Hájková. Vyloučení: 3:5. Využití: 2:1. V oslabení: . Diváci: 50. Střely na branku: 46:17. Průběh utkání: 0:1, 2:1.

Bruslaři se hned v úvodu zápasu tlačili do útoku a mohli vést, když z pravé strany zahrozil Simon a Clara musel kotouč vytěsňovat vyrážečkou. Ofenzivní snahu narušilo vyloučení Křepelky, načež začali zlobit také hosté. Brankář Krinwald musel nejprve zasahovat proti ráně Rafalskiho a následně vychytal ještě pokus Macknera. Vypadalo to, že Salcburk první početní převahu nevyužije, jenže přišla rychlá akce, kterou založil svou střelou Rafalski a zakončil Bastian Szieber. Rakouský forvard se kotouče zmocnil u pravé tyče a bleskově našel místečko mezi betony Krinwalda. Ve 12. minutě hráli první přesilovku domácí hokejisté. Vacík od modré vystřelil a Simon jeho nabídku tečoval do připraveného Clary. Po dvaceti sekundách se situace opakovala, jenže tentokrát už hostující gólman na teč Michala Simona nedosáhl a bylo vyrovnáno. Red Bull mohl znovu odskočit ve 14. minutě po akci Sinna, jenž zkoušel zakončit přečíslení bekhendovým blafákem, ale na Krinwalda si nepřišel. O 5 minut později ještě střílel Jelavic, který z mezikruží trestuhodně minul.

V prostřední periodě dokázal oklamat dvojici bránících hráčů Salcburku a dostat se do zakončení. Útočník Bruslařů však střelou z levého kruhu nedokázal prostřelit Claru. Rakušané mohli vstřelit branku v 35. minutě, jenže Stiegler v přečíslení dva na jednoho nedokázal přihrát svému spoluhráči, neboť ho skvěle ubránil jeden z domácích beků. O minutu později se na vrcholku kruhu napřáhl Brouček, jenže zlomil hůl. Největší šanci druhého dějství dokázal pohotovými zákroky vychytal střelu Vlasáka a bekhendovou dorážku Simona. I díky tomuto zákroku se šlo do kabin za stavu 1:1.

Domácí do třetí třetiny nastoupili aktivně a hned od prvního střídaní začali ostřelovat klec Salcburku. Brankář hostů musel zasahovat proti střelám Rajgla, Moravce, Šímy, Plíška a Hašlara. Rakušané nevěděli kam skočit a několikrát se osvobozovali jen za cenu zakázaných uvolnění. Všechny tyto faktory vyústili ve faul Webera, který pykal za podrážení. Boleslavští přesilovku zužitkovali už po 16 sekundách, když Vacík našel před brankou volného Michala Simona, který si před brankou poradil s Clarou a po rychlém přehození puku na forhend dokázal zavěsit. Ve 49. minutě si v početní převaze zahrál také Salcburk, jenže rozjetým Bruslařům se dařilo odebírat hostům kotouče a nepouštět je do kombinace. V posledních sekundách třetího dějství vystřelil Stiegler a před Krinwaldem se objevili hned tři hostující hráči, kteří se snažili dorážet. Domácí gólman dokázal však dokázal kotouč udržet před čarou a rozhodnout o tom, že body zůstanou ve ŠKOENERGO Aréně.

Ladislav Kolner, BK Mladá Boleslav: Těžký zápas proti organizovanému soupeři. Hráli jsme do plné obrany a oni hrozili z rychlých brejků. Bylo to takové dobývání hradu a jsme rádi, že nám tam ty dva góly padly. Chtěl bych vyzvednout výkon gólmana Krinwalda, který nás v důležitých momentech podržel a trpělivost kluků.