27. 1. 2024 | Tomáš Taybner, Tomáš Taybner, foto: Ronald Hansel

Juniorka ve třetí třetině ztratila vedení, z Třince nakonec veze bod

II / 18. kolo, sobota 27. 1. 2024
Třinec - Ml. Boleslav TRI - MBL
M l. B o l. – Zápas juniorů na ledě Třince přinesl několik zvratů. Naši mladíci zde velmi brzy prohrávali, po obratu pak dvakrát vedli, ale nakonec po pohromě ve třetím dějství museli zachraňovat alespoň bod, což se díky Adamu Kurkovi povedlo. V nájezdech byli pro tentokrát úspěšnější Třinečtí. Bruslaři se stejně jako při poslední návštěvě Slezska vrací zpět se třemi body, zajímavostí je, že všechny čtyři zápasy na tomto území dospěly až do prodloužení. Po nedělní regeneraci se naši junioři opět pustí do boje, hned v pondělí na domácím ledě v derby hostí Liberec.
Třinec: Král – Ošmera, Kurbaka, Volas, Holub, Bláha, Buják – Kozlík, Šilar, Švančara – Gerych, Šutý (C), Spěváček – Jobánek, Hebar, Pánek – Rybnikár
Ml. Boleslav: Forst – Vlasák A., Němec, Křivánek, Šilhavý, Sypecký, Kubíček – Kurka, Hradec, Zvagulis – Šindelář, Malínek (A), Hurt – Vítek, Hruška (A), Kučera – Vojáček, Šachl, Hrouda (C)
Branky a nahrávky: 1. Spěváček (Kozlík, Kurbaka), 29. Jobánek (Šutý, Spěváček), 47. Spěváček, 49. Pánek (Hebar, Jobánek), rozh. náj. Šilar – 5. Zvagulis (Malínek), 26. Šindelář (Hurt, Malínek), 30. Hradec, 56. Kurka (Hradec). Rozhodčí: Vaněk, Čech – Bartek, Klimek. Vyloučení: 1:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 65. Střely na branku: 37:46. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3, 4:3, 4:4, 5:4.

Bruslaři se po pátečním klání v Ostravě přesunuli do Třince, kde se po obědě v malé Werk Aréně utkali s Oceláři. Do zápasu oproti předchozímu duelu nemohl nastoupit obránce Moravec, který po bitce s Chaloupkou inkasoval svůj druhý osobní trest v sezoně a sobotní utkání proto musel sledovat jen z tribuny odpykávajíce jednozápasovou stopku. Změna se udála také v brankovišti, druhé utkání na území Slezska odstartoval mezi třemi tyčemi Forst.

Také on však inkasoval poměrně brzy, Třinečtí totiž otevřeli skóre už ve 42. sekundě utkání. Z mezikruží se ujala hned první střela utkání z hole Vojtěcha Spěváčka. Bruslaři si podobným scénářem v sezoně prošli již několikrát, díky těmto zkušenostem proto neměli větší problém s tím, aby na nepříznivý vývoj odpověděli. A povedlo se jim to poměrně brzy, na odpověď potřebovali něco přes tři minuty. Vyrovnání v čase 4:05 zařídil Kristers Zvagulis, jehož střela Královi prošla skrze betony - 1:1. Krátce před první sirénou Šutý vystihl hrubku v boleslavské rozehrávce, v tutové šanci ale selhal, protože po bekhendovém blafáku Forsta nepřekonal.

V úvodu druhé třetiny byli o něco aktivnější domácí hráči, jenže paradoxně inkasovali oni. Po zakázaném uvolnění Třince uspěli Bruslaři na buly a David Šindelář podruhé propálil brankáře Krále. Po vstřelené brance ale Středočeši faulovali a v Třinečtí krátce po nevyužití přesilovky opět srovnali krok. Na brankovišti se nenechal Jonáš Jobánek, jeho počin z času 28:36 znamenal stav 2:2. Bruslaři se znovu velmi rychle srovnali a už za minutu z podobných prostorů na druhé straně udeřil Vojtěch Hradec. Minutu před koncem druhé třetiny byli ve stejní čas vyloučeni dva Bruslaři, Hrouda vyfasoval dvojku za hrubost a Šachl za nesportovní chování.

Třinečtí si vylepšenou přesilovku přenesli do třetího dějství a možná i díky ní se rychle dostali do tempa. Bruslaři sice měli jeden závar před domácí klecí, jenže pak je ve 47. minutě stihla pohroma. Vojtěch Spěváček dobře napadal a po zisku kotouče přesně zakončil a to i přesto, že byl jedním z mladoboleslavských hráčů faulován. Uběhlo jen 25 sekund a Oceláři dokonali obrat, na 4:3 upravil Martin Pánek. I tentokrát se z toho naši junioři nesložili, následnou převahu domácích přestáli a v 56. minutě si vynutili prodloužení. Po včerejším prvním bodu zapsal Adam Kurka i svůj první gól mezi juniory a za stavu 4:4 se tak pod Javorovým prodlužovalo.

V prodloužení mohli krátce před čtvrtou sirénou rozhodnout Bruslaři, jenže gólman Král se zaskvěl skvělým dvojzákrokem a rozuzlení tak proběhlo až v nájezdech. V nich se ve třetí sérii prosadil Lotyš Kurbaka, aby na startu páté série srovnal Hradec. Hned po něm se za průběžného stavu 1:1 rozjel Tomáš Šilar a byl úspěšný, takže druhý bod zůstal domácím Ocelářům. Stejně jako při posledním výjezdu do Slezska i nyní se Bruslaři vracejí zpět s celkem třemi body.