8. 3. 2024 | Šimon Šulc, Šimon Šulc, foto: Ronald Hansel

Mazec. Dorostenci Boleslavi převálcovali Přerov 9:0

II / 17. kolo, pátek 8. 3. 2024
Ml. Boleslav - Přerov MBL - PŘE
M l. B o l. – Do zápasu naskočili Bruslaři ve velmi dobrém tempu, nad Přerovem dominovali již od začátku zápasu. Už během prvního dějství vyhrávali 4:0, během zbylých třetin k tomu přidali ještě dalších 5 gólů. Přerov nestíhal tempo Bruslařů, kteří je tak převálcovali 9:0.
Ml. Boleslav: F. Kovář – Čermák, Hájek, Hora, Šilhavý, D. Kovář – Hanyš (A), Beran (A), Maxin – Vasiak, Matějka, Kristek (C) – Hrouda, Churáček, Fink – Ždanov, Václavík
Přerov: Šejba (17. Trnka) – Mozr, Pohanka, Vlk, Cífka, Matyáš, Kočara, Zahradníček – Miklas, Dobřecký (C), Koudela (A) – Frnka, Švejcar, Mátl – Hilšer, Kurial, Došlík
Branky a nahrávky: 4. Vasiak (Kristek, V. Beran), 7. R. Šilhavý (F. Matějka, Kristek), 14. Vasiak, 17. Kristek (R. Šilhavý), 28. R. Šilhavý (Churáček), 28. Hanyš (I. Maxin, V. Beran), 49. O. Hrouda (Václavík, T. Čermák), 57. Hanyš (V. Beran, Václavík), 58. F. Matějka (Kristek, K. Hájek. Rozhodčí: Čáp – Thuma, Moleková. Vyloučení: 20:14. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 97. Střely na branku: 42:24. Průběh utkání: 9:0.

V úvodním dějství ukázala Mladá Boleslav dominanci a zařídila si parádní gólový náskok. Již v 5. minutě nahrál Jakub Kristek přihrávku z pravého kruhu do mezikruží, kde Sviatoslav Vasiak už jen puk sklidil do poodkryté branky. Netrvalo tomu dlouho a zkraje 7. minuty proměňuje Rostislav Šilhavý, který využil přesilovku 5 na 3 střelou od modré. Přerov se sice také dostal i k šancím, ale ty nedokázal využít. Boleslav tak nepolevila a další gól přidala ve 14. minutě, kdy udělal Přerov chybu při rozehrávce a Bruslaři zachytili jejich přihrávku. Nakonec udělal ještě chybu Šejba, když se snažil kotouč vyhodit, ale místo toho ho nahrál přímo na rozjetého Sviatoslava Vasiaka, který tak puk usměrnil do odkryté brány. Tím však divoká první třetina nekončila, neboť na konci 17. minuty využil Jakub Kristek nahození před bránu od Rostislava Šilhavého a odražený kotouč od gólmana tak dostal do poodkryté brány. Hosté zkusili vzápětí vystřídat gólmana, takže za Šejbu na led nastoupil Trnka.

Do další třetiny Bruslaři naskočili v klidnějším tempu, kdy dali soupeři prostor na hru. Přerovu se ale nepodařilo žádné akce využít a Boleslavský útočný vlak se tak opět rozjel. Zkraje 27. minuty dostal Rostislav Šilhavý přihrávku podél mantinelu a od modré tvrdě vystřelil. Trnka jen zaklepl k sobě betony a doufalo, že puk neprojde za jeho záda. Opak byl ale pravdou a Šilhavý tak zvýšil náskok svého týmu. Netrvalo tomu však dlouho, a dokonce se už po 20 vteřinách rozvlnila síť za zády Přerovského gólmana. Imrich Maxin nabral rychlost a prosvištěl kolem mantinelu za Přerovskou obranu a nahrál puk před bránu, kde čekal připravený Petr Hanyš, který dopravil kotouč do odkryté brány. Tahle bleskurychlá akce rozhodila celou Přerovskou obranu a nedařilo se jim založit nějakou nebezpečnou útočnou akci. I tak se ale ke střele se dostal ve 37. minutě Šimon Matyáš, který puk nebezpečně poslal na branku Kováře. Ten ji ale zvládl vychytat.

Poslední třetina nezačala pro Přerov slibně, neboť se jim nedařilo usadit v soupeřově pásmu. Nakonec ale dostali možnost snížit skóre, když byl ve 44. minutě vyloučený Vasiak. Bohužel pro hostující celek šel na trestnou zanedlouho také Marek Mozr. Ve hře 4 na 4 se ale ani jeden z týmů nijak výrazně neprosadil. Na gól se ale dlouho nečekalo, ve 49. minutě se Ondřej Hrouda šikovně dostal před branku soupeře do dobré pozice, kde sebral odražený puk od betonů Trnky a vstřelil gól. Tím ale tento divoký zápas nekončil, neboť byli Bruslaři hladoví po dalších gólech. Ke konci 57. minuty dostal Petr Hanyš precisní přihrávku od Berana a bez jakýchkoliv starostí sklidil puk do otevřené klece. Tím ale domácí neskončili, pouze po 18 vteřinách se opět rozvlnila síť za zády Trnky. Filip Matějka dostal přihrávku na pravý kruh, odkud vystřelil přímo na zadní tyč. Po této parádní akci domácích a dvěma góly během 18 vteřin přišli hosté o veškeré šance na vyrovnání. I tak to ale pořád nevzdali a nadále hrdě bojovali až do konce zápasu. Poslední třetina tedy přinesla Přerovu spíše pouze trápení a převážně zápas už jen dohrávali. Do šancí se ale dostali ještě v poslední minutě, kdy se ocitli v situaci 3 na 1 a následně 3 na nikoho. Proměnit se jim ale nepodařilo a Kovář si tak připsal další zákrok. Boleslav tedy porazila Přerov 9:0 a pojistila si tak v tabulce pozici mezi první čtveřicí týmů.

Martin Škaloud: Soupeř paradoxně vstoupil lepe do utkání. Nám pomohla první vstřelená branka, od té doby jsme měli utkání pod kontrolou. Jsem rád, že jsme hostům nedovolili vstřelit gól a zároveň jsme ukázali i slušnou produktivitu. V neposlední řadě jsem rád, že jsme si tímto vítězstvím pojistili jistotu čtvrtfinále. Každopádně nás ještě zítra čeká poslední zápas základní části, což je teď priorita!