20. 11. 2022 | Zdena Bobková, foto: Nikola Křížová

Můj první gól? Mám spíš jiné úkoly, na osobní statistiky nekoukám, říká Adam Jánošík

K. V a r y – Bruslaři v neděli zavítali na led Karlových Varů. Oba soupeře ještě před zápasem dělil pouhý bod a Středočeši by při plném bodovém zisku karlovarskou Energii přeskočili. To se nakonec nestalo. Domácí tým bral po úspěšné nájezdové loterii dva body, zatímco Bruslaři vezou domů jeden. Obránce Adam Jánošík si v zápase připsal první gólový úspěch letošní sezony, a to důležitou vyrovnávací branku na 3:3. Jak ale sám říká, důležité je vždy vítězství týmu, nikoli osobní statistiky.

Adame, jaké jsou bezprostřední pocity?

Myslím, že jsme do zápasu vstoupili dobře. Jen je škoda, že po první třetině jsme do kabin odcházeli za vyrovnaného stavu a tím pádem měli trochu těžší začátek druhé třetiny. Sice jsme se do toho všeho dokázali zase vrátit, ale kdyby byly dva body, bylo by to samozřejmě lepší.

První třetina byla poměrně divoká a vy jste naznačil, že jste z ní mohli vyjít i lépe…

Když se dostaneme do vedení, tak bychom ho měli udržet. Mrzí nás góly – námi nevstřelené i inkasované. První třetiny obecně bychom měli hrát lépe.

Statistika střel byla jednoznačně ve prospěch soupeře. Většinou to bývá naopak a soupeře jasně přestřílíte. Čím si to vysvětlujete?

Samozřejmě chceme být každý zápas aktivnější, ale hokej takový není. Nemůžeme být ve všech zápasech lepší. Krom toho Vary mají výbornou střelbu.

Oba vaše zápasy po reprezentační pauze dospěly do prodloužení, resp. do nájezdů. Byly si v něčem podobné?

Především byly oba těžké. Ale to jsou všechny, v celé extralize. Zvláště když hrajete venku. My si vážíme každého bodu, pro každý děláme maximum. Bojovností i charakterem mužstva. Bohužel tentokrát byl soupeř lepší.

K vám osobně. Gól na 3:3 byl vaším prvním v letošní sezóně. Potěšil i tak?

Nevím, jestli mě to těší. Ztratili jsme dva body. Krom toho já mám trochu jiné úkoly, které se snažím plnit. Takže na osobní statistiky se nekoukám.

Všimla jsem si, jak jste za nepříznivého stavu tým hecoval a pokoušel se spoluhráče nabudit. I to je vaše role?

Ano, už jsem tu jeden z těch starších. Chci tomu dát maximum. Chci, aby se tým nakopl, abychom sami sobě věřili, i když prohráváme. Snažím se zkrátka dělat vše pro to, aby se vyhrálo. To je celé. (úsměv)

Delší dobu jste nehrál (naposledy 16.10., pozn. red.). Zápasy s Kladnem a Karlovými Vary byly vaše první po zranění. Jak se cítíte a jak se vám hrálo?

Ano, jsem po zranění, takže to pro mě nebylo úplně jednoduché. Zvlášť, když se týmu nedařilo. Pomohla mi repre pauza, kdy jsem mohl dohnat nějaké manko a potrénovat a připravit se na zápasy. Myslím, že fyzicky je to dobré a věřím, že budeme s týmem sbírat body.

Reprezentační přestávka byla pro Boleslav trochu delší, protože se na velké hale měnily mantinely. Vy jste mezitím trénovali na vedlejší ledové ploše. Jak probíhaly tréninky na malé hale?

Ano, trénovali jsme na malé hale. Je tam větší zima a menší hřiště. Ale to si člověk nevybere. Myslím, že jsme natrénovali solidně a už jen to teď prodat do zápasů.

V pátek vás čeká brněnská Kometa. Na co se přichystat?

Kometa je v laufu. Nevím sice, jak hráli dnes (prohra 1:5 s Litvínovem, pozn. red.), ale buď jak buď my chceme dobře vstoupit do každého zápasu a prostě to uhrát.