2. 1. 2024 | Tomáš Taybner

Nový rok Bruslaři odšpuntují v domácím prostředí, soupeřem jim budou Oceláři

M l. B o l. – Nový rok, nová příležitost. V to doufají mladoboleslavští hokejisté, kteří domácím zápasem s Třincem vstoupí do roku 2024 a cíl je jasný - aby se jim první utkání v kalendářním roce podařilo a mohli se tak od něj odrazit do dalších bojů. Proti třineckým Ocelářům to ale nebude nic jednoduchého, hosté do ŠKOENERGO Arény přijíždějí jako třetí tým tabulky. Bruslaře však může povzbudit poslední vzájemné utkání, v němž o vítězi musely rozhodovat až nájezdy. Povede se Středočechům zabodovat i tentokrát? Předehrávka 47. kola Tipsport extraligy startuje v 17:30, vstupenky si můžete obstarat zde.

32. kolo:

Bruslařům v Litvínově nevyšly starty do třetin, i proto na ledě favorita neuspěli

Bruslaři zažili v Litvínově silný počáteční tlak domácí Vervy. Když už se zdálo, že jej Středočeši přestáli, přišel první úder. Po nahození z modré se od pravé tyčky dorážkou prosadil Lukáš Válek - 1:0. Za tohoto stavu se šlo i do druhé části, v jejím úvodu ale přišly dvě chyby, kterých domácí mužstvo využilo. Nejprve skóroval unikající Ondřej Kaše, za necelou minutu si Bruslaři znovu nepohlídali Lukáše Válka. Mladoboleslavská lavička zkusila dát týmu nový impulz v podobě změny v brankovišti, také střídající Novotný ale lovil puk ze sítě. To když se ujala teč Nicolase Hlavy. V čase 36:47 přišlo snížení z hole Pavola Skalického, který se postaral o využití první přesilové hry svého týmu. Další korekce stavu chtěli Bruslaři provést na startu třetí části, jenže chybovali při rozehrávce u vlastní branky a po střele Kudrny se z dorážky prosadil Petr Koblasa. Konečné skóre určila 59. minuta a přesilovkový gól Lukáše Válka – 6:1. Pro devětadvacetiletého útočníka to byl první hattrick v extraligové kariéře, právě on se výraznou měrou podílel na litvínovském vítězství.

Václav Pletka: "Udělali jsme individuální chyby, které soupeř potrestal. Pak už se těžko vracíte zpátky do zápasu, když jim takhle na tři góly nahrajete. Neměli jsme sílu na to, abychom to zvrátili."
- 25% -

taková byla úspěšnost boleslavských přesilovek v zápase, jedna využitá k však k bodům nestačila

Obrat a gólová smršť ve třetí třetině, Oceláři nakonec Hradci nasázeli sedm branek

Třinečtí duel s Mountfieldem neodstartovali podle představ, aktivnější Hradec si na jejich ledě vybojoval první přesilovku a hned ji zužitkoval. Autorem úvodního gólu byl Christophe Lalancette. Na vyrovnání domácí příznivci čekali do 24. minuty, kdy se rovněž při početní převaze prosadil Martin Růžička. Vyrovnaný stav platil i na startu třetího dějství, v němž se měly dít velké věci a to hlavně před brankou Hradce Králové. Už po 94 sekundách přitom vedli hosté, když Jordann Perret využil přesilovku, ale už za rovnou minutu dokázal srovnat Richard Pánik. Královéhradeckou obranu stihla pohroma, když se v čase 49:22 prosadil Martin Marinčin a za dalších 8 sekund také Jakub Jeřábek – 4:2. Laurikainen poté přepustil své místo mezi třemi tyčemi Lukášovi, ale také on brzy inkasoval, přesilovku zužitkoval Andrej Nestrašil. V samotném závěru ještě navyšovali Tomáš Kundrátek s Viliamem Čachem, jejich góly dělilo jen 33 sekund. Uragán Třince ve třetím dějství tak znamenal vysoké vítězství 7:2, Oceláři přitom ještě v úvodu poslední periody prohrávali 1:2.

Vladimír Orsázgh: "Hradec hrál padesát minut opravdu velmi dobře. Měl výborný pohyb. Klíčové pro nás bylo rychlé vyrovnání na 2:2 hned po inkasovaném gólu. Pak jsme dali dva góly v rychlém sledu, potom další v přesilovce."
- 15 -

tolik střel vyslali Oceláři na branku Mountfieldu ve třetí třetině, hned šest z nich skončilo v síti

Vzájemné zápasy? Rozuzlení ve třetí třetině a dlouhý listopadový večer ve ŠKOENERGO Aréně

Oba celky na sebe poprvé narazily 6. října, v rámci 8. kola jejich souboj sledovala třinecká Werk Aréna. Domácí fanoušky už na startu 5. minuty dostal do varu Marko Daňo, hubený náskok Ocelářů však ve druhé části umazal Juhamatti Aaltonen, když využil přesilovku. Do třetí periody se proto šlo za vyrovnaného stavu 1:1. Úvod posledního dějství rozhodl. Už v čase 43:00 totiž skóroval Libor Hudáček, o pět minut později skončil gólem i dravý průnik Daniela Kurovského a domácí byli na koni. Bruslaři i přes dlouhý risk bez brankáře na snížení stavu nedosáhli a stav se tak měnil na druhé straně. Konečné vítězství Třince 4:1 potvrdil sedm sekund před koncem Martin Růžička, jenž ze středního pásma zamířil do odkryté klece.

Střelec třetí branky Daniel Kurovský: "Zápas rozhodly naše góly. Taky Boleslav měla hodně šancí, ale proměňovali jsme je my."

Druhé klání viděla 24. listopadu mladoboleslavská ŠKOENERGO Aréna, oproti prvnímu duelu to tentokrát bylo o poznání těsnější. Vstup do zápasu 21. kola měli lepší domácí Bruslaři, když se na sklonku 6. minuty ujala střela Pavola Skalického. Ještě do přestávky navíc přidal druhou trefu domácích po krásné kombinaci Petr Gewiese, pro něhož to byl první gól v zelenobílém dresu. Oceláři snížili ve 29. minutě díky Petru Vránovi, utkání přitom bylo nadále velmi vyrovnané. Vedení Středočechů se nakonec rozplynulo v úvodu třetí části, kdy srovnal Marián Adámek. Obě družiny pak vsadily na obranu, a tak se muselo prodlužovat. Vzdor prodloužení, které bylo na šance velmi bohaté, rozhodly až nájezdy a v nich Libor Hudáček – 2:3. Také druhé utkání vyznělo pro Oceláře, Bruslaři si za dobrý výkon odnesli bod.

Pavol Skalický po zápase: "Od druhé třetiny už to nebylo úplně ono. A Třinec má svou kvalitu, využil toho, dal góly."

Povede se Bruslařům znovu bodovat?

Sestavy z posledního utkání

BK Mladá Boleslav: Růžička J. (23. Novotný) – Pyrochta (A), Pavlík, Gewiese, Osburn, Jánošík (C), Bernad, Štibingr – Krivošík, Fořt, Lantoši (A) – Hradec, Roman O., Skalický – Dvořáček, Malínek, Rohdin – Půček, Pitule, Závora

HC Oceláři Třinec: Mazanec – Marinčin, Smith, Kundrátek, Nedomlel, Polášek, Jeřábek – Růžička M. (A), Roman M., Voženílek – Nestrašil, Vrána (C), Pánik – Kurovský, Holinka, Hrehorčák – Haas, Čacho, Dravecký (A)