3. 1. 2024 | Tomáš Taybner

Last-minute vyrovnání přineslo Bruslařům bod, druhý si v nájezdech vybojovali Třinečtí

47., středa 3. 1. 2024
Ml. Boleslav - Třinec MBL - TRI
M l. B o l. – V předehrávce 47. kola Tipsport extraligy hostili mladoboleslavští hokejisté Oceláře. Vyrovnaný stav 1:1 zlomili Třinečtí ve svůj prospěch v průběhu druhé periody a poté dlouho drželi hubený náskok. Jejich defenzivní kouzlo nakonec v čase 59:50 odčaroval Tomáš Fořt. Stejně jako v posledním vzájemném utkání rozhodovaly samostatné nájezdy a i tentokrát v nich byli lepší Slezané. Bruslaři tak berou bod.
Ml. Boleslav: Růžička (od 2. série nájezdů Novotný) – Pyrochta (A), Pavlík, Gewiese, Bernad, Jánošík (C), Lintuniemi – Skalický, Fořt, Lantoši (A) – Šmerha, Järvinen, Rohdin – Malát, Roman, Rohlík – Dvořáček, Pitule, Hradec
Třinec: Mazanec – Smith, Marinčin, Nedomlel, Kundrátek, Jeřábek, Polášek – Voženílek, Roman, Růžička (A) – Pánik, Vrána (C), Nestrašil – Hrehorčák, Holinka, Kurovský – Dravecký (A), Čacho, Haas
Branky a nahrávky: 18. Pavlík (Malát, Rohlík), 60. Fořt (Malát, Lantoši) – 17. Kurovský (Marinčin, Holinka), 30. Voženílek (Růžička, Jeřábek), rozhodující nájezd Voženílek. Rozhodčí: Jeřábek, Jaroš – Ondráček, Špůr. Vyloučení: 2:1. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 2 774. Střely na branku: 28:33. Zblokované střely: 23:12. Hity: 4:4. Vhazování: 32:31. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2 – 2:3.

Po opatrném úvodu z obou stran se Mladoboleslavští postarali o první větší rozruch v zápase. Stalo se tak v 7. minuté poté, co žabička Lantošiho našla na pravé straně Fořta. Útočník, který u Bruslařů podepsal nový víceletý kontrakt, ale rozvlnil jen boční síťku. Na oslavu nové smlouvy však mělo dojít později v zápase. Krátce nato se za třineckou obranu procpal Dvořáček a jednoruč dokázal zvednout klouzající kotouč, jenže ten skončil jen na břevně hostující svatyně. Ani Oceláři svou první příležitost v podobě přesilovky nevyužili.

Když už se zdálo, že bude první perioda bezbranková, přišly hned dva góly. Prvním úspěšným střelcem se v 17. minutě stal Daniel Kurovský, jemuž se přímo před Růžičkovou klecí podařilo změnit střel Marinčinova nahození – 0:1. Bruslaře uvedený moment nesložil, ba naopak. Za 21 sekund s odpovědí přispěchal obránce Filip Pavlík, který svou první trefou v zelenobílém srovnal stav na 1:1. Malát po pravé straně pronikl do pásma a nabil na modrou, odkud se Pavlík prezentoval svou pověstnou dělovkou, druhou asistenci si připsal nováček Rohlík.

V druhé části se hra přelévala ze strany na stranu, mírná střelecká převaha však byla na straně hostů. Ve 30. minutě si při napadání nedovoleným způsobem počínal boleslavský Järvinen a trest za podrážení přišel Bruslaře draho. Oceláři totiž na zužitkování početní převahy potřebovali pouze 13 vteřin. Třinecký Růžička dostal puk nad levý kruh, odkud vyslal chirurgicky přesnou přihrávku do nastavené hokejky Daniela Voženílka a puk skončil v síti – 1:2. Středočeši směrem dopředu přidali, ve druhé periodě ale na vyrovnání nedosáhli. Nejblíže byl Dvořáček, jehož hůl z pravého rohu našel Rohdin, Mazanec se ale překonat nenechal.

Na domácí straně byla po celý zápas velmi aktivní třetí útočná lajna, hned v úvodu třetí části dvakrát nebezpečně pálil Rohlík, dorážku Maláta zase Mazanec likvidoval se štěstím maskou. Jinak ale bylo pro Bruslaře velmi těžké proniknout až před třineckou branku, protože Slezané ve třetím dějství důsledně bránili modrou čáru a obecně se soustředili především na defenzivu. V podobném duchu čas rychle běžel a čas na odpověď se zkracoval. Nakonec se ale domácí přeci jen dočkali a to v čase 59:50. Jejich jediná přesilovka v zápase skončila gólem Tomáše Fořta, který byl před brankou společně s Malátem velmi důrazný a úspěšnou dorážkou Lantošiho střely zařídil vyrovnání – 2:2.

V prodloužení Lantoši oslovil Pyrochtu a ten se objevil před Mazancem, branku ale o pár čísel přestřelil. Na opačné straně se za domácí obranou schoval Pánik, avšak ani jeho tutovka nerozhodla. Slovenský útočník při samostatném úniku trefil puk do nastavené lapačky boleslavského Růžičky. I proto nakonec stejně jako poslední vzájemný zápas musely následovat nájezdy.

V nich se za Bruslaře prosadili obránci Lintuniemi s Bernadem, to na opačné straně zase kralovali útočníci. Z pěti třineckých nájezdů hned čtyři skončily gólem - úspěšnou exekuci provedli Nestrašil, Vrána, Daniel Voženílek a vítězství hostů nakonec potvrdil Růžička. Druhý bod si tak odvezli hosté.

David Havíř: Vyrovnané utkání. Z našeho trenérského pohledu nám ve druhé třetině nejely nohy a museli jsme v kabině o přestávce zvednout hlas. Třetí třetina byla z naší strany lepší, gratulace do kabiny. Pomohli jsme si deset sekund před koncem vyrovnávací brankou. Prodloužení potom bylo na obě strany, Třinec tam možná měl více šancí. Nájezdy jsou už loterie. Pokračujeme dál, jsme rádi za bod a díváme se směrem k dalšímu utkání.