23. 11. 2019 | Dominik Stošek, Dominik Stošek, Jaroslav Kindl

V přetahované s Třincem byli silnější mladí Bruslaři

21., sobota 23. 11. 2019
Třinec - Ml. Boleslav TRI - MBL

T ř i n e c – Ještě v pátek večer mířili boleslavští junioři za vítězstvím v Ostravě. Dnes v poledne už bruslili na třineckém ledě. V úvodní desetiminutovce šel Třinec dvakrát do vedení, ale Boleslav pokaždé rychle odpověděla. Nejprve skóroval Jakub Petržilka, poté vyrovnával Andrej Moravčík. Oceláři přesto nakonec odskočili o dvě branky. Početní výhodu však na začátku druhé periody využil boleslavský Matěj Houška, a přiblížil tak svůj tým na opět dostřel. Nerozhodný stav obnovil znovu v powerplay Michal Simon. Ve třetí třetině zvedali ruce nad hlavu už jen hráči Boleslavi. Z další přesilové hry gólově těžil Andrej Moravčík, později na 6:4 zvyšoval Michal Simon. Vítězství Boleslavi korunoval v poslední minutě zápasu efektním zákrokem lapačkou brankář Matěj Kmec. Boleslavská juniorka tedy vyhrála počtvrté v řadě.
Třinec: Švančara (Švehlák) – Jenáček, Vacula, Cienciala, Grygar, Mituchovič, Radzienciak – Havránek, Krč, Stránský, Pastor, Geidl (C), Mastič, Konečný, Matěj (A), Ramik, Dobša
Ml. Boleslav: Zeithaml (od 20. Kmec) – Moravec, Sýkora, Dotter (C), Houška (A), Dudycha, Filip – Závora, Szturc, Dlask, Petržilka, Půček, Mežnar, Schulz, Petriska, Vasilev (A), Moravčík, Šíma, Simon
Branky a nahrávky: 5. Matěj (Havránek, Geidl), 7. Konečný, 12. Vacula (Havránek, Jenáček), 18. Havránek (Grygar, Dobša) – 6. Petržilka (Mežnar, Půček), 11. Moravčík (Vasilev, Dudycha), 22. Houška (Dudycha, Szturc), 29. Simon (Dudycha, Houška), 46. Moravčík (Vasilev, Sýkora), 49. Simon (Mežnar, Petriska) Rozhodčí: Mrkva – Lederer, Bartek. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:3 V oslabení: 0:0. Diváci: 62. Střely na branku: 30:49. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 4:2, 4:4, 4:6

První třetina začala zhurta. Už od prvních minut byla nastoleno vysoké tempo, které se poté neslo téměř celou třetinu. Skóre se měnilo již ve 4. minutě, kdy po přihrávce od Marka Havránka zakončoval Pavel Matěj střelou k levé tyči. Na odpověď Boleslavi se však dlouho nečekalo. O necelou minutu později se ke střele zápěstím z mezikruží dostal Jakub Petržilka a svou přesnou ránou vyrovnal stav utkání. Třinečtí junioři ale svůj styl hry nijak neměnili a v 7. minutě šli opět do vedení. Viktor Konečný obral o kotouč jednoho z obránců Boleslavi a svou perfektní bekhendovou střelou překonal Zeithamla. Oceláři po vstřelené brance svého soupeře mačkali v pásmu tak dlouho, až si nakonec trenéři hostujícího celku vyžádali oddechový čas, který hostům očividně pomohl. V čase 10:09 totiž úspěšně tečoval nahození Dudychy od modré Andrej Moravčík a srovnal tak stav na 2:2.

Diváci, kteří na zápas dorazili se rozhodně nenudili. Třinec si na vyrovnávací branku opět přichystal odpověď a o necelé dvě minuty později v čase 11:50 si vzal své vedení zpět. Dělovkou z pravého kruhu se prosadil Jakub Vacula. V 18. minutě bylo na domácí střídačce a v ochozech ještě veseleji. Dvojnásobnou početní převahu totiž bleskurychle využil Marek Havránek, jenž se na levém kruhu pomazlil s kotoučem, zamířil a zakončil přesně pod horní tyč.

Do druhé třetiny Boleslav vystřídala brankáře a mezi tři tyče se postavil Matěj Kmec. Ten svým příchodem postavil nedobytnou pevnost, kterou se Ocelářům po celý zbytek utkání nepodařilo probourat. Hned ze začátku třetiny se do velké šance dostal Geidl, jehož střela mířila do rohu Kmecovy klece. Hostující brankář však kotouč vyrazil hranou své lapačky. Boleslav započala třetinu v početní převaze, kterou si přenesla z první třetiny a po neúspěšném pokusu Geidla z protiútoku jí dokázala využít. V čase 21:03 tečoval v předbrankovém prostoru střelu Štěpána Dudychy Matěj Houška a snížil tak dvoubrankové manko. Oceláři v průběhu třetiny opět faulovali a za svou nedisciplinovanost byli také potrestáni. Michal Simon usměrnil střílenou nahrávku Dudychy přesně mezi tři tyče a zcela tak smazal dvougólové manko. O pár minut později mohl otočit stav a přiklonit tak tři body na svou stranu Petržilka, v před brankovém prostoru však byl vychytán Švančarou.

Vstup do třetí třetiny se opět lépe povedl hostujícímu celku. Ve 46. minutě využil již třetí přesilovou hru v tomto zápase Andrej Moravčík. Následně ve 49. minutě hosté odskočili dokonce do dvoubrankového vedení. Z protiútoku se prosadil Michal Simon, jenž z osy hřiště zakončoval přesně k levé tyči. Ocelářům se i přes hru v šesti hráčích v poli v závěru utkání nepodařilo snížit, a tak museli překousnout další hořkou porážku na svém ledě.

Jiří Juřík (HC Oceláři Třinec): „Utkání rozhodly momenty, kdy my jsme za stavu 4:2 nedali vyložené šance. Soupeř naopak dobře sehrál přesilovky a my jsme dnes nenašli recept, jak je ubránit.

Jan Křivohlávek (BK Mladá Boleslav): „Musím smeknout před chlapci, jakým způsobem dneska dokázali utkání zvládnout za nepříznivého stavu. Kluci se po reprezentační pauze obrovsky semkli a jde u nich vidět obrovská chuť a síla. Dnes si myslím, že to potvrdili parádním obratem a dobrým kolektivním výkonem.“