12. 1. 2020 | Zdena Bobková

Vedení bereme jako samozřejmost, chybí pokora, hodnotil po výhře Marek Hrbas

M l. B o l. – Bruslaře čekal v úvodu roku náročný dvoudenní program. V pátek zavítali na led hradeckého Mountfieldu, aby se za méně než 24 hodin postavili dalšímu soupeři, tentokrát vítkovické Rideře. Zápas se spoustou zvratů nakonec Bruslaři zvládli a Ostravany porazili poměrně jasným skóre 6:3, bodovali tak po dlouhých třech týdnech za plný počet. Po zápase s Vítkovicemi jsme vyzpovídali obránce Marka Hrbase, který zhodnotil nejenom předešlý zápas, ale vrátil se i k několika předešlým utkáním.

Marku, výsledek zápasu s Vítkovicemi je poměrně jasný, vyhráli jste 6:3. Jak byste zhodnotil utkání?

Myslím, že dvě třetiny od nás byly dobré. V té prostřední jsme přestali hrát a taky podle toho vypadaly výsledky těch třetin, potažmo celého utkání.

Výsledek se nerodil úplně snadno, sám jste to již naznačil. Vítkovice nejprve vedly, Boleslav dokázala otočit vývoj zápasu na svou stranu, ale hosté z přesilovek srovnali. Co tedy bylo špatně?

Nevážíme si toho výsledku a nejsme pokorní. Bereme to jako samozřejmost a myslíme jenom dopředu, nesoustředíme se na obranu, a z toho potom dostaneme gól. Soupeři pak stačí jeden gól, aby ho to nakoplo, což se taky stalo. Zbytečně jsme si to zase zkomplikovali. Nevím proč, říkáme si to. Přestaneme se soustředit na obranu a pak to vypadá jako dneska.

Boleslav teď zaznamenala určitý výkonnostní pokles a lehce se propadla tabulkou. Stále se ale drží v elitní šestce. Čím si to vysvětlujete?

Na každý tým přijde fáze sezóny, kdy to prostě nejde. Musíme si vážit toho, jak to máme rozehrané a kde jsme, a nesmíme si to zbytečně pokazit. Ztratili jsme hodně bodů v nájezdech, nedotáhli jsme je. (Bruslaři v aktuální sezóně dospěli 4x do samostatných nájezdů, ani jednou v nich však neuspěli, pozn. red.) V nich jsme ztratili opravdu hodně bodů. Pokud budeme dělat to, co máme a umíme, tak věřím, že se v té šestce i nadále udržíme.

Dalo by se teď s nadsázkou říct, že to, co teď nejvíce pilujete jsou prodloužení? (Bruslaři prodlužovali v sezóně celkem 10x, přičemž 5x odcházeli jako vítězové, pozn. red.)

Párkrát v tréninku jsme to trénovali, ale takovým situacím se v trénincích věnujeme všeobecně, děláme to často. V prodloužení je to ale hodně i o štěstí. Někdy jedete, máte brejk, nedáte a najednou se to obrátí a soupeř dá gól. Je tam hodně prostoru, a tak hodně záleží i na těch dovednostech, než na nějaké taktice v prodloužení. Spíš bychom měli zlepšit asi ty nájezdy. Ty body se pak na konci budou hodit. Nevíme, jak to dopadne, ale myslím, že rozehrané to máme dobře, a že zůstaneme tam, kde jsme.

Nad Vítkovicemi jste vyhráli za tři body, což bylo poprvé od 17.12.2019, kdy jste porazili Pardubice. Bylo potřeba si tu tříbodovou výhru znova takříkajíc osahat?

Určitě ano. Někdy to už přijít muselo. Nebo třeba taky nemuselo, což by bylo ale hodně špatné. Celkově je důležité sbírat body a samozřejmě také záleží na tom, jak ty zápasy vypadaly. Někdy jsme byli horším týmem, a nakonec jsme to vyrovnali, a zápas jsme v prodloužení vyhráli. Ale taky byly zápasy, kdy jsme to měli dotáhnout za tři body a zbytečně jsme je ztratili.

Narážíte na zápas se Spartou?

Na Spartě jsme určitě měli vyhrát za tři body. Ale třeba v předešlém utkání v Hradci nás soupeř dvě a půl třetiny do ničeho nepustil a my jsme pak dali jeden gól, vyrovnali a vyhráli v prodloužení. Myslím si, že se nám tak z toho zápasu trochu vrátily body za tu Spartu. Teď jsme moc rádi za tři body, a budeme doufat, že to tak bude pokračovat.

Na přelomu roku jste neměli takovou porci utkání jako třeba jiné týmy, takže byl čas se věnovat tréninku. Věnovali jste se něčemu konkrétnímu?

Trénovali jsme situace kolem brány, jak v naší třetině, tak v té útočné. Předbrankový prostor je hodně důležitý a my jsme tam měli problémy. To bylo asi to nejdůležitější, čemu jsme se věnovali.