11. 1. 2020 | Lukáš Chuchválek

Bruslaři porazili Vítkovice. Zaznamenali první tříbodový zisk po delší době

36. (O2), sobota 11. 1. 2020
Ml. Boleslav - Vítkovice MBL - VIT

M l. B o l. – Po čtyřech zápasech venku konečně doma. A hned vítězně, třebaže se předehrávka 36. kola Tipsport extraligy nevyvíjela ihned příznivě. Nejprve Bruslaři inkasovali z hole exboleslavského Petera Tršky, pak zvýšenou aktivitou otočili díky Radimovi Zohornovi, Marku Hrbasovi a Pavlu Kousalovi. Hosté se ale nevzdali a při povedené přesilovce pěti proti třem vyrovnali. Poslední dějství ale patřilo Boleslavi, kdy brzy rozhodli Maris Bičevskis a Mário Lunter. Na konci ještě přidal poslední trefu znovu Pavel Kousal.
Ml. Boleslav: Peters – Hrbas, Ševc, Dlapa, Pláněk (A), Bernad, Fillman – Skalický, Zbořil, Klepiš (A) – Zohorna, Jeglič, Šťastný – Lunter, Bičevskis, Vondrka (C) – Flynn, Najman, Kousal
Vítkovice: Svoboda – Výtisk (C), Trška, Štencel, Kovář, Kvasnička, Černý, Krenželok – Bukarts, Roman, Lakatoš (A) – Schleiss, Stránský, Indrák – Dej (A), Veselý, Mallet – Razgals, Werbik, Kubalík
Branky a nahrávky: 10. Zohorna (Jeglič), 12. Hrbas (Skalický), 30. Kousal (Flynn), 42. Bičevskis (Fillman, Vondrka), 46. Lunter (Vondrka, Bičevskis), 53. Kousal (Flynn, Fillman) – 6. Trška (Razgals, Werbik), 33. Veselý (Mallet, Roman), 34. Dej (Štencel). Rozhodčí: Hejduk, Bejček – Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 3 256. Střely na branku: 46:19. Zblokované střely: 8:8. Hity: 6:7. Vhazování: 35:38. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:3, 6:3.

Na začátku své šance nevyužili o něco aktivnější Bruslaři, hosté také ne, když Lakatoš v úniku klopýtl a poslal se do Petersovy branky. Po vhazování se Kovářova rána od modré odrazila od boleslavského gólmana. Na druhé straně Pavel Kousal kličkou nepřekonal Miroslava Svobodu a když nedáš, dostaneš. V 6. minutě napřáhl od pravého kruhu Peter Trška a puk skončil v síti. Hosté měli vzápětí další dobrou šanci, ale nebyli už přesní. Puk získal rozjetý Mário Lunter, jenž ho ke smůle domácích za modrou čarou ztratil. Flynnova šance skončila v 9. minutě na tyči, ale pak předvedli krásnou souhru ujíždějící Jeglič s Radimem Zohornou, jenž zamířil do prázdné brány a přetavil ve vyrovnávací branku rostoucí aktivitu Mladé Boleslavi.

Chyby hostů na vlastní modré mohl využít Michal Vondrka, jenž si tím vynutil přesilovou hru pro svůj tým. Bruslaři pevně zamkli soupeře v pásmu a dvacet sekund před uplynutím trestu trefil bez přípravy Marek Hrbas skulinu mezi tyčí a levou bruslí brankáře Svobody. Hrbas měl ještě jednu dobrou příležitost při signalizovaném dalším vyloučení Vítkovic, ale z mezikruží prudkou ranou trefil jen gólmana. Zohorna pak neúspěšně procpával puk u pravé tyče. Vylučovalo se i nadále a při přesilovce čtyř proti třem Ševc rozštípal nápřahem na modré hokejku. Bruslaři se dvě minuty před sirénou téměř radovali potřetí, jenže puk z hole Pláňka nepřešel při závaru brankovou čáru, což potvrdil i videorozhodčí. Těsně před koncem třetiny zkoušel zblízka tečovat ještě Zohorna.

Vítkovice pokračovaly po návratu na led v nedovolené hře a šly popáté za katr. Tentokrát ale Bruslaři nebyli tak nebezpeční. Po skončení přesilovky mohli Bruslaři inkasovat, kdyby Štencel při povedeném úniku dorazil puk přes Petersovy bleskurychlé betony. V následujících minutách se hrálo výhradně před Svobodovou brankou, ale Vítkovice oproti první třetině zlepšily důraz a nedovolily změnu skóre. V nenadálém protiútoku ze 30. minuty pak Indrák nevyzrál zblízka na Peterse, avšak vzápětí trestal rozjetý Pavel Kousal, jenž mířil od pravého kruhu.

Pro hosty se naskytla dobrá šance na návrat do nepříznivě se vyvíjejícího zápasu krátce poté díky dvojnásobné přesilovce. Bukartsova prudká rána ještě svůj cíl nenašla a odrazila se od brankáře, ale Radek Veselý získal nakonec puk na protějším kruhu a zblízka Peterse propálil. Pokračovala klasická přesilovka a před jejím skončením srovnal Rastislav Dej trefou od pravého kruhu mezi beton a lapačku. Bruslaři se snažili reagovat, avšak jejich pokusy byly nepřesné. Například Vondrka zpracoval těžkou přihrávku ve středním pásmu, ale pak vysoko přestřelil. Dobrou příležitost si vypracoval Martin Ševc svým výletem za Svobodovu bránu, kde chtěl zasouvat do odkryté levé části, ale hosté mu v tom na poslední chvíli zabránili. Následně Bruslaři zazmatkovali a málem pustili hosty do přečíslení, avšak ti ztratili puk.

Vedení domácím vrátil na začátku třetí třetiny Maris Bičevskis, který dostal fantastickou přihrávku od modré přímo před bránu. Další přesný zásah si za domácí připsal o chvíli později po parádní souhře v brejku s Vondrkou Mário Lunter, jenž vymetl z první prázdnou bránu. Najman zkusil ve vlastním oslabení po prudkém vpádu domácích před Svobodu parádičku, jež se málem povedla, ale puk nakonec neskončil v síti. Přesilovou hru posléze hráli i domácí, a to na 17 sekund hned dvojnásobnou. Pláňkovi se nepovedla střela a nabídl soupeři brejk, ale sám ho na vlastní modré zažehnal obranným zákrokem.

Těsně po skončení početní výhody skóroval Pavel Kousal, jenž zužitkoval zpětnou přihrávku zpoza brány a mířil z mezikruží k odkryté levé tyči. Po této trefě měli další šanci ještě Klepiš se Zbořilem, kdy Svoboda nepředvedl zrovna jistý zákrok betonem a ani obrana hostů se nevyznamenala, situaci však přesto Moravané zachránili. Poté se už utkání dohrávalo, i tak bylo k vidění pár zajímavých akcí.

Radim Rulík (BK Mladá Boleslav): Myslím, že první a třetí třetina byly z naší strany dobré. Přestože jsme v první třetině prohrávali, dokázali jsme se ještě v jejím průběhu vrátit. Ve druhé třetině jsme měli slabší chvíli, kdy jsme byli vyloučení v útočném pásmu. Celou sezónu pracujeme na tom, abychom nebyli v útočném pásmu vyloučení, ale udělali jsme to a dostali jsme dva góly. Hráli jsme ve třech a nabídli jsme soupeři úplně zbytečně šanci, kterou využili. Třetí třetinu jsme zvládli, vrátili jsme se k poctivější hře a jsme rádi, že jsme to uhráli.

Rostislav Klesla (HC VÍTKOVICE RIDERA): Do utkání jsme vstoupili celkem slušně, pak po našich chybách jsme se dostali samozřejmě zbytečně dolů, domácí převzali iniciativu v zápase a v druhé třetině byli lepším týmem. V půlce zápasu jsme dostali nabídku přesilovky a do zápasu jsme se vrátili. Bylo to po dvou třetinách přijatelných 3:3, ale náš vstup do třetí třetiny byl strašně špatný. Byly tam zbytečné chyby, zbytečně jsme nabídli domácím šance. Dva nájezdy a z toho padl gól, a to už nějaká naděje v klukách asi nebyla a zbytečně jsme se po individuálních chybách dostávali do přečíslení domácích, nabídli jsme jim další šance a oni vyhráli zaslouženě 6:3. Pro nás je to pořád to samé, měli jsme za sebou těžké zápasy, ale je to pořád dokola. Hrajeme slušně, ale zbytečně se po individuálních chybách dostáváme dolů a dolů, a to nás stojí body, které potřebujeme. Musíme se připravit do další fáze, eliminovat chyby a získávat body.