4. 12. 2016 | Zdena Bobková

Vytvářeli jsme si málo šancí, mrzelo Matěje Stříteského

H r. K r á l o v é – Druhá polovina extraligy odstartovala znovu zápasem s Hradcem. Bruslaři v prvním kole zvládli náskok svého soka vyrovnat a posléze si vezli bonusový bod. V neděli 4. prosince tomu tak ale nebylo a Hradec si svůj hubený náskok držel celé utkání a nakonec zvítězil 3:1. První branku vstřelil tak trochu nešťastně Matěj Stříteský (na snímku), který se nažil odehrát kotouč do bezpečí a místo toho jej poslal rovnou za záda Jana Lukáše. Jak on sám utkání s hradeckým Mountfieldem viděl a jak hodnotí uplynulou polovinu soutěže, se můžete dočíst v následujícím rozhovoru.

Matěji, Hradec nakonec zvítězil 3:1. Pramenila ta jejich výhra i z počtu nastřádaných přesilovek? Vy jste během utkání nehráli v početní výhodě ani jednou…

K tomu se nebudu vyjadřovat, to mi nepřísluší. Myslím si, že tam byly nějaký zákroky, které byly na hranici, ale pro nás to nedopadlo nikdy tak, že bychom tu přesilovku hráli. Více k tomu nemám, co bych řekl.

Ono těch přesilovek nebylo ani moc. Možná to bylo i tím, že byl Hradec trochu rychlejší, nemyslíte?

Neřekl bych, že by byli rychlejší. První třetinu možná ano, tam na nás nastoupili. Pak jsme ale vyrovnali pohyb a ve druhé třetině jsme to byli my, kteří tam více bruslili a byli více na puku. Ve druhé třetině to byla právě ta jediná přesilovka Hradce, kterou dokázali potrestat.

V první třetině se odehrál také onen smolný okamžik, který skončil prvním gólem zápasu. Co se v ten moment stalo?

Můj kolega dával zpoza brány na mě. Chtěl jsem to vytáhnout po mantinelu, ale přeskočilo mi to hokejku, byl jsem z toho sám překvapený. Pak to Hradec nahoře zavřel, hodili to na beka, který udělal parádní kličku, hodil to zpátky na bránu a já jak jsem tam dojížděl, tak jsem to chtěl odehrát hnedka ven, ale trefil jsem to patou hole rovnou do brány…

Jak moc tento gól ovlivnil zápas?

Z naší strany ta třetina měla dobrý začátek. Měli jsme tam tlak, zhruba pět šest minut. Potom tam měl Hradec svou pasáž, kdy převzal otěže té třetiny a vstřelil z toho gól. Ale pak mi celkově přišlo, že jsme si vytvářeli málo šancí. Ve třetí třetině měl asi největší příležitost Tomáš Hyka. Možná kdyby dal, tak by to bylo jiné, škoda.

V utkání výborně zachytal gólman Jan Lukáš, který vás celý zápas držel ve hře o body. Co říkáte na jeho výkon?

Luky (Jan Lukáš, pozn. red.) chytá už posledních několik zápasů výborně a drží nás. Nechci říct, že jenom pár nějakých zápasů, zkrátka chytá výborně. S tou pozicí, ve které přišel, se popasoval skvěle. Měl se prát o post jedničky s Davidem Rittichem a nakonec je to celé na něm. On je ten, který nás drží. V Liberci odchytal výborné utkání, poslal nás do prodloužení a tady to jenom potvrdil.

Vaše zápasy s Hradcem bývají poslední dobou poměrně vyhrocené. Našel byste nějaký důvod, proč tomu tak je?

Nejsou to asi jenom zápasy s Hradcem. Takhle vyhrocené budou odteď asi všechny zápasy. Tabulka je doslova nahňácaná a týmy budou potřeba bodovat. Myslím si, že každý zápas bude připomínat boje v play-off. Potyčky, dohrávání a všechno to okolo – to jsou zkrátka věci, které k hokeji patří. S Hradcem tam možná nějakou tu roli hraje i fakt, že jsme je vyřadili loni v play-off, ale jinak je to tak, jak jsem říkal.

Zápas s Hradcem ukončil polovinu soutěže a načal tu druhou. Mohl byste tu uplynou stručně zhodnotit?

První čtvrtina z té poloviny byla z naší strany odehraná dobře. Měli jsme tam body, o kterých si v kabině říkáme, že když je budeme mít, tak nám zajistí klidné místo v tabulce. Druhá čtvrtka byla o poznání horší, tam jsme se těm bodům ani zdaleka nepřiblížili. Musíme to tahat dál, protože ta tabulka je neskutečně vyrovnaná a stačí tam jeden zápas vyhrát a jste pátí a jeden prohrajete a jste desátí a klepete se. Tu půlku bych hodnotil tak, že to bylo jako na houpačce. První dobrá – druhá špatná.