4. 12. 2016 | Lukáš Štěrovský, Lukáš Štěrovský, Vojtěch Tůma

Další těsná venkovní prohra, tentokráte Bruslaři padli v Hradci Králové

27., neděle 4. 12. 2016
Hr. Králové - Ml. Boleslav MHK - MBL
H r . K r á l o v é - V úvodu dnešního zápasu na ledě Hradce Králové se Bruslaři museli vypořádat s parádním nástupem svého soupeře. Domácí si během úvodní čtvrthodinky vypracovali hned několik gólem zavánějících příležitostí, v čase 15:09 si puk do branky nešťastně srazil Matěj Stříteský. Po přestávce se hra začala vyrovnávat, těsně před polovinou základní hrací doby ale Mountfield zásluhou využité přesilovky odskočil na rozdíl dvou branek. Boleslavští se však nehodlali vzdát, v šestatřicáté minutě je zpět do hry vrátil Urban. V úvodu třetího dějství se hrál velmi pohledný hokej s šancemi na obou stranách, diváci viděli i bitku Šticha s Džerinšem, v závěru pak prázdnou branku trefil Bedřich Köhler, všechny body tak zůstaly na východě Čech.
Hr. Králové: Rybár – Pláněk, Vydarený (A), Gregorc, Dietz, Štajnoch, Newton, Čáp – Červený (A), Džerinš, Šimánek – Bednář (C), Kukumberg, Köhler – Jarůšek, Dragoun, Picard – Beránek, Knotek, Pavlík
Ml. Boleslav: Lukáš – Holub, Stříteský, Hanzlík (C), Kurka, Voráček, Štich, Trončinský – Jonák, Žejdl, Orsava – Klepiš, Vampola (A), Látal – Lenc, Musil, Hyka – Pabiška (A), Urban
Branky a nahrávky: 16. Newton, 29. Newton (Bednář), 60. Köhler (Bednář, Kukumberg) – 36. Urban (Lenc). Rozhodčí: Müllner, Novák – Hynek, Zíka. Vyloučení: 3:7, navíc Džerinš (MHK) a Štich (MBL) 10 min. za hrubost. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 4 678. Střely na branku: 31:29. Zblokované střely: 11:2. Hity: 14:11. Vhazování: 32:25. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1.

Už úvodní minuty střetnutí mezi Mountfielfem a Mladou Boleslaví přinesly solidní množství šancí. Do zřejmě největší se ve vůbec první přesilovce zápasu dostal Jaroslav Bednář. Ten pár desítek vteřin motal hlavy soupeřovým obráncům, rozdal několik přihrávek a nakonec nebezpečně pálil z otočky, jenže Lukáš na jeho pokus vyzrál. Hradec byl nebezpečnější i při plném počtu hráčů na ledové ploše. Lukáš ale stejně jako Bednáře vychytal i prudkou střelu Picarda, kterého přesnou přihrávkou ve středním pásmu vyzval na zteč Jarůšek. Boleslavský gólman si poradil i se střelou Beránka, kterému puk zpoza branky předložil Knotek. Lukáš kapituloval až v 16. minutě, a to dost nešťastným způsobem. Jake Newton bekhendem nahodil puk na brankáře Středočechů, který jej vyrazil na hůl Matěje Stříteského. Ten chtěl kotouč uklidit do bezpečí, ve složité situaci jej ale poslal přímo do vlastní brány – 1:0. Zbytek třetiny okořenili hlavně Pavlík, jenž nedotáhl sólový únik do gólového konce, a Hyka, který na druhé straně z úhlu nedokázal poslat poskakující kotouč do odkryté klece.

Oproti první třetině to hlavně v úvodu druhé dvacetiminutovky byl na šance poněkud skoupější hokej. První větší akci předvedl až v sedmadvacáté minutě hostující celek, Rybár si však se skrumáží poradil. Následně ale udeřili domácí, když Jake Newton v přesilovce poslal „z voleje“ puk za záda Lukáše. Hradci vydrželo dvoubrankové vedení jenom sedm minut. V čase 35:52 totiž dokázal zprvu nenápadné nahození z rohu tečovat za Rybárova záda Tomáš Urban, a už to bylo jenom 2:1 pro domácí. Poslední pětiminutovka už nic moc zajímavého nepřinesla – s jedinou, avšak podstatnou výjimkou. Pětačtyřicet minut před koncem třetiny Rudolf Červený poslal kotouč na Šimánka. Hradecká dvaadvacítka si umně obhodila beka, skákavý kotouč překonal gólmana a Šimánek jej z těžkého úhlu poslal jen napříč brankovištěm. Ke zvýšení náskoku na 3:1 chybělo jen pár centimetrů.

V první pětiminutovce poslední části muselo být pořádné horko oběma gólmanům, protože měli více než dost práce. Na jedné straně musel špičkou betonu zasahovat Rybár, na druhé se proti Dragounovi vyrážečkou zase předvedl Lukáš. V další velké příležitosti se ocitl Kukumberg, ale ve vyložené šanci špatně trefil kotouč. Boleslav byla sice opticky častěji na puku, jenže s tím, jak jí ubývalo času potřebného na vyrovnání, byla její hra nervóznější a do šancí se naopak dostávali domácí. Jenže Richard Jarůšek ani Andris Džerinš nedokázali z bezprostřední blízkosti zasunout kotouč za záda ležícího Lukáše. O chvíli později v šanci dva na jednoho prakticky prázdnou klec zase minul Picard. To však hradecké hráče ani diváky příliš mrzet nemuselo, neboť Mladá Boleslav při hře bez brankáře přišla o kotouč. Za ním se pustil Bedřich Köhler a tři vteřiny před koncem hrací doby rozhodl o vítězství Mountfieldu zvýšením na 3:1.

Tomáš Martinec (Mountfield Hradec Králové): Odehráli jsme velmi dobrý zápas, kluky bych chtěl pochválit a složit jim velký kompliment, protože Boleslav nepatří k našim oblíbeným soupeřům. Dneska to potvrzovala, hrála velmi dobře. My jsme zvládli dobře první třetinu, i když jsme ji mohli vyhrát větším skóre než 1:0, měli jsme tam příležitosti, které jsme neproměnili. Druhá třetina byla nahoru dolů, Mladá Boleslav vyrovnala hru, měla na nás šance, tam nás podržel Patrik Rybár. Ve třetí třetině se do nás soupeř opět tlačil, my chodili do brejků, měli spoustu příležitostí ke vstřelení gólu. Bohužel jsme ho nedali a bylo to vyrovnané až do konce. Znovu říkám, že dneska musíme kluky pochválit, protože to byl od nich velmi dobrý týmový výkon. Jsme šťastni za to, že jsme Boleslav konečně porazili.

Marian Jelínek (BK Mladá Boleslav): Do zápasu jsme nevstoupili až tak špatně, začali jsme velmi aktivně. Po pěti šesti minutách se hra vyrovnala, soupeř díky přesilovým hrám převzal trochu iniciativu. Nakonec nám vstřelil gól, respektive jsme si ho dali sami. Myslím, že i druhá třetina odpovídala tomu trendu, zvedli jsme tempo a byli aktivnější oproti první části. Vytvořili jsme si nějaké gólové šance, bohužel se nám nepodařilo vstřelit gól, naopak jsme v oslabení inkasovali. Do třetí třetiny jsme vstoupili s odhodláním, že chceme výsledek otočit. To se nám bohužel nepovedlo. Hráčům toho ale moc vytknout nelze. Neměli jsme ani žádnou přesilovou hru, z toho jsme si šanci nemohli vytvořit. V závěru to byl vabank, žádná naše gólovka nepřišla, soupeř si to pohlídal.