25. 10. 2014 | Martina Sikorová, Josef Zdobinský, Martina Sikorová

Z Třince odjíždějí junioři s prázdnou

21., sobota 25. 10. 2014
Třinec - Ml. Boleslav TRI - MBL
T ř i n e c - Smolný víkend mají za sebou junioři Bruslařského klubu. Po páteční porážce 4:0 ve Vítkovicích nedokázali boleslavští junioři bodovat ani na ledě Třince. V utkání s místními Oceláři totiž hned v úvodu přišli o několik hráčů vinou hloupých vyloučení. Ačkoliv nebyli o mnoho horším družstvem, nakonec z Třince odjíždějí s prohrou 3:1. Střelcem jediné Boleslavské branky se stal Lukáš Volf.
Třinec: Dudáček - Pisarik, Bednárik, Stránský, Roman, Doudera, Zahradníček - Pěnčík, Franek, Cienciala, O. Kovařčík, Severa, Petrák, Bednář, Růžička, Pala, Fejko, Christov, Jaroš, M. Kovařčík
Ml. Boleslav: Pechek - Tůma, Plíšek, Hes, Žalud, Bernad, Šťáva, Červinský - Průšek, Němec, Kotala, Pätoprstý, Chvátal, Podsedníček, Brzák, Pořízek, Volf, Ďurač, Sonnek, Motloch
Branky a nahrávky: 5. Růžička (O. Kovařčík, Cienciala), 24. Christov (M. Kovařčík, Stránský), 56. Christov (TS) - 42. Volf (Sonnek, Kotala) . Rozhodčí: Mrkva - Štěpán, Hanzlík. Vyloučení: 6:3, navíc Růžička (TRI) - 5 minut a do konce za naražení zezadu, Franek (TRI) - 5 minut a do konce za zásah do oblasti hlavy a krku, Šťáva (MBL) - 10 minut osobní trest za zásah do oblasti hlavy a krku, Motloch (MBL) - 5 minut a do konce za napadení. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 283. Střely na branku: 25:33. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1.

Zápasový účet mohl hned v úvodu utkání otevřít Sonnek, v přesilové hře ale nedokázal přihrávku posílanou přes brankoviště zpracovat. Jako první se tak prosadili Oceláři, kteří totiž dokázali využít výhody jednoho hráče v poli navíc. Z vrcholku levého kruhu prostřelil hostujícího brankáře Marek Růžička a poslal svůj tým do vedení. Zvýšit náskok domácích mohl v polovině první třetiny Christov, z mezikruží ale poslal kotouč pouze nad horní tyčku. A neuspěl ani Ondřej Kovařčík, jenž si sjel až před Pecheka a ani Bednář, který nedokázal trefit odkrytou část hostující branky. Na druhé straně pak střela Červinského skončila mezi betony třineckého gólmana.

I druhá perioda odstartovala velkou příležitostí hostů. Puk po pokusu Kotaly ale pravou tyč třinecké branky o několik centimetrů minul. Známé pravidlo - nedáš, dostaneš - platilo i dnes. Na opačné straně vypálil Vít Christov a jeho střela prolétla nad ramenem Pecheka do sítě. Brzy na to mohlo být pro Boleslav ještě hůř, když se v mezikruží dostal ke kotouči Jaroš, jeho rána ale skončila v náručí připraveného brankáře. A neuspěl ani hostující Kotala, jenž byl sám před Dudáčkem. Dnešní zápas provázelo velké množství nebezpečných zákroků a jako první zamířil do šatny domácí Růžička za naražení zezadu. Pětiminutová přesilová hra Boleslavi ale netrvala příliš dlouho, neboť za necelé dvě minuty putoval do šatny také Motloch za napadení Michala Kovařčíka. Třinecký útočník opustil ledovou plochu na nosítkách a hned poté byl převezen do nemocnice.

Krátce po začátku třetí dvacetiminutovky dokázali hosté snížit. Dudáček sice dokázal několik nebezpečných střel hostů pokrýt, na dorážku Lukáše Volfa už ale nedosáhl. Hosty kontaktní gól nabudil a na třineckou branku se valil jeden útok za druhým, jistého brankáře Třince už ale Boleslav překonat nedokázala. I když k tomu měla v jednom případě velmi blízko, Sonnek ale odkrytou klec přestřelil. Jako rozhodující se ukázalo proměněné trestné střílení Víta Christova. Nejlepší střelec Ocelářů nevymýšlel nic složitého a z mezikruží poslal kotouč přesně pod horní tyčku. Boleslav dohrávala utkání v početní výhodě po vyloučení Franka. Zdramatizovat zápas už ale nedokázala a z výhry se tak radovala juniorka Třince.

Mgr. Jiří Juřík (HC Oceláři Třinec): Chtěl bych klukům poděkovat za dnešní utkání, protože doopravdy jsme si ty body zasloužili. Musím říct, že co se týče faulů a zranění, Michal Kovařčík má otřes mozku a David Stránský sedm stehů nad levým okem, tak jsem takové utkání ještě nezažil. Bylo důležité, že ty rozhodující momenty kluci ustáli. Dneska jim děkuji za tři body.

Jan Křivohlávek (BK Mladá Boleslav): Dnešní utkání se mi nehodnotí lehce. Během utkání jsme přišli o pět hráčů a museli jsme hrát na čtyři obránce, navíc někteří z nich nehráli tak často. Bylo to pro nás hodně těžké, v poslední třetině jsme udělali maximum proto, abychom tady bodovali, což se nám ale bohužel nepodařilo a musíme jít dál.