14. 2. 2021 | Vojtěch Tůma

Základní část a boj o první čtyřku míří do finiše, Bruslaři hostí Plzeň

M l . B o l . - Poslední zápas před reprezentační přestávkou nebyl vůbec jednoduchý. Mladé Boleslavi chybělo pět zraněných hráčů základní sestavy a také Oscar Flynn, který si poprvé v kariéře plnil povinnosti v A-týmu české reprezentace. Šanci tak dostali mladíci, společně s Davidem Moravcem proti Litvínovu nastoupil Gabriel Szturc a premiéru v Tipsport extralize si odkroutil také šestnáctiletý Vojtěch Polák. Vyrovnaný souboj dospěl do samostatných nájezdů, v nichž ve prospěch Středočechů rozhodla technická paráda Pavla Kousala. Do konce základní části zbývá odehrát jen deset kol, svěřenci trenérů Rulíka a Patery v pondělí 15. února vyzvou Plzeň. Bude se jednat o charitativní utkání, více informací si můžete přečíst zde. Přítomny budou také kamery České televize, úvodní vhazování padne v 17:00.

Kdo si zajistí přímý postup do čtvrtfinále?

Pondělní duel může patřit ke klíčovým momentům celé základní části, proto si pojďme připomenout situaci v tabulce. Největšími soupeři Bruslařů v boji o elitní čtyřku jsou Liberec a právě Plzeň, poslední slovo určitě neřekl ani Hradec Králové. Mladoboleslavští hokejisté se aktuálně drží na třetím místě s náskokem tří bodů na čtvrté Bílé Tygry, kteří mají jeden zápas k dobru, a páté Západočechy, Mountfield je pozadu o pět bodů. Vítězství v televizním utkání by mohlo pro celek z města automobilů představovat rozhodující nástup ve velice vyrovnaném závodu o přímý postup do čtvrtfinále play-off.

Bruslaři mají z vzájemných soubojů se Škodou kladnou bilanci (2:4, 4:3 sn, 3:2). Oba týmy se střetly před necelými dvěma týdny. O tříbodovém zisku Středočechů rozhodla skvělá pasáž ve druhé třetině, během níž se dvakrát prosadil Jan Stránský a jednou David Šťastný. Plzeň sice v závěrečném dějství vrátil do hry Jakub Pour, ale velký obrat se nakonec nekonal. Potkaly se dva bruslivé a vyrovnané týmy. Ve druhé třetině jsme byli produktivní a dali jsme tři góly. Nejvíc nám pomohl první gól, pak jsme se dostali na koně. Závěr zápasu jsme měli odehrát zkušeněji, ale dobře to dopadlo," uvedl trenér Pavel Patera.

Svěřenci Ladislava Čiháka od té doby nastoupili pouze ke dvěma zápasům, z nichž získali pět bodů. V obou případech se jednalo o devítibrankové přestřelky. Zatímco proti Litvínovu (5:4) Škoda celou dobu vedla a v závěru se strachovala o těsný náskok, v utkání s Českými Budějovicemi musela dotahovat. Ještě v osmačtyřicáté minutě prohrávala 2:4, ale o srovnání nepříznivého skóre před koncem základní hrací doby se postarali Peter Čerešňák a Milan Gulaš. V prodloužení přisoudil indiánům bonusový bod Pavel Musil.

Právě z Českých Budějovic ulovila Plzeň posilu last minute. Dohodla se na návratu Miroslava Indráka, který většinu této sezony promarodil. Vedení klubu zároveň prodloužilo spolupráci se dvěma mladými odchovanci, nové smlouvy podepsali Filip Přikryl a David Kvasnička. „Pracujeme s určitým rozpočtem, takže chceme využívat naší mládeže, kterou si vychováváme od nejmenších kluků. Velký kus práce jde za našimi trenéry, kteří právě děti a následně mládežníky trénují a pracují s nimi. Když vidíme, že se hráč zlepšuje a o svou šanci v áčku si říká, dostane ji,“ prohlásil sportovní manažer Tomáš Vlasák.

Sestavy z posledního utkání

BK Mladá Boleslav: Růžička – Ševc (C), Allen, Dlapa, Bernad, Moravec, Šidlík – Kotala, Zbořil (A), Šťastný – Szturc, Claireaux, Jääskeläinen – Polák, Najman, Kousal – Strnad, Bičevskis, Stránský

HC Škoda Plzeň: Frodl – Kaňák, Čerešňák (A), Budík, Jiříček, Kvasnička, Stříteský – Lang, Kodýtek, Gulaš (C) – Suchý, Musil, Pour – Eberle, Kracík (A), Rob – Michnáč, Přikryl, Dočekal

ŠKOENERGO Aréna | 15. 2. 2021 17:00 (ČT)