15. 2. 2021 | Adéla Kvapilová

Bruslaři v charitativním utkání otočili zápas s Plzní, řádila cizinecká legie

16. (ČT), pondělí 15. 2. 2021
Ml. Boleslav - Plzeň MBL - PLZ
M l. B o l. – Po skoro týdenní reprezentační přestávce se vrátil hokej zpět do ŠKOENERGO Arény. V pondělí 15. února se ve zdejším zimním stadionu střetly domácí Bruslaři a plzeňská Škodovka. Utkání mělo speciální podtext, protože mladoboleslavští se představili ve speciálních charitativních dresech. Gólový účet otevřela Plzeň ve druhé části, avšak Bruslaři díky tlaku na počátku závěrečného dějství dokázali nejprve srovnat, a poté i odskočit do vedení. Závěr utkání přinesl drama v podobně snížení indiánů na 3:2, avšak Bruslařům se podařilo vítězství zapečetit trefou do prázdné klece. Mladá Boleslav tak bere další důležité tři body v boji o přední příčky.
Ml. Boleslav: Krošelj – Ševc (C), Allen, Dlapa, Šidlík, Bernad, Fillman – Kotala, Zbořil (A), Šťastný – Cienciala, Claireaux, Jääskeläinen – Flynn, Najman, Kousal – Strnad, Bičevskis, Stránský
Plzeň: Frodl – Kaňák, Čerešňák, Budík, Stříteský, Kvasnička, Jiříček, V. Lang – Suchý, Musil, Gulaš (C) – Straka (A), Kodýtek, Eberle – M. Lang, Kracík (A), Pour – Michnáč, Přikryl, Dočekal
Branky a nahrávky: 46. Claireaux (Cienciala, Allen), 49. Jääskeläinen, 57. Allen (Claireaux, Cienciala), 59. Fillman – 37. Budík (Eberle, Kodýtek), 58. Čerešňák. Rozhodčí: Pešina, Kika – Gerát, Hynek. Vyloučení: 4:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: hráno bez diváků. Střely na branku: 35:27. Zblokované střely: 15:15. Hity: 10:15. Vhazování: 34:28. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2, 4:2.

Úvod charitativního zápasu rozehráli lépe domácí, kteří se ihned po vhazování drali před Frodla. První velká šance se po pokusu Kodýtka zrodila na opačné straně, Krošelj s ní měl plné ruce práce, ale střelu plzeňského mladíka si pohlídal. Následně hra nabrala velmi rychlý spád a diváci u televizních obrazovek mohli sledovat dynamický hokej. Počátek 6. minuty přinesl početní výhodu pro domácí, kteří v ní gól nevstřelili, a tak procentuální úspěšnost nevylepšili. Ve vlastním oslabení od modré tvrdě pálil Kaňák, ale opřel se do hokejky tolik, že ji zlomil. Největší šanci v této přesilové hře měl Šťastný, jeho střelu se těsně před Frodlem ještě pokusil tečovat Kotala.

V 11. minutě si střihli početní převahu také indiáni, avšak ani oni tuto možnost zužitkovat nedokázali. Nejzajímavější akci této dvouminutovky předvedli Stříteský s Kracíkem, ale na Krošelje nevyzráli. Hra se posléze začala kouskovat. Nebezpečně před plzeňským maskovaným mužem dotírala třetí boleslavská formace, na opačné straně musel zasahovat po Eberleho střele Krošelj. V závěru počáteční periody si hosté zahráli přesilovou hru, ale ani tato výhoda nepřinesla gólové rozuzlení.

Na počátku prostředního dějství se aktivněji prezentovali domácí, kteří Západočechy do větších akcí nepouštěli. Ve 25. minutě se Kousalovu nabídku snažil těsně před bránou tečovat Flynn, ale nebyl příliš důrazný. Na druhé straně se ránou od pravého kruhu pokusil o převrat Stříteský. Oba mančafty udávaly svižné tempo, a tak o napínavé akce nebyla nouze. Z řad Škodovky se proti Krošeljovi rozjel exboleslavský Musil, jeho pokus domácí strážce přivítal v náruči. Doposud nejblíže ke střelení úvodní branky měl ve 29. minutě kapitán Bruslařů Ševc, na kterého po souhře jeho spoluhráčů zívala prázdná klec. V následném tažení vyjel ke Frodlovi Zbořil, ale trefil pouze beton plzeňského gólmana.

Ve 32. minutě se o slovo přihlásili Plzeňští, kteří testovali pozornost mladoboleslavského brankáře ze všech stran. Nebezpečně pálil Jiříček, o něco později Čerešňák, avšak žádný z aktérů nedokázal Krošelje prostřelit. Píle indiánů se nakonec ve 37. minutě vyplatila. Před boleslavského masovaného muže se natlačil Vojtěch Budík, který skulinkou mezi betony propašoval kotouč za Krošeljova záda. Hráči v modrém na sebe upozorňovali i nadále, ale do druhé sirény už branku nepřidali.

Třetí dvacetiminutovku rozehráli lépe hosté, Bruslaři ale úvodnímu tlaku odolali a nacpali se na následné minuty před Frodla. Ten tasil jeden zákrok za druhým a předvedl i zajímavé akrobatické prvky. Před plzeňskou oporou několikrát pohrozil Stránský, ale ten ještě úspěch v podobě gólu nevykřesal. To se podařilo až v čase 45:21 Valentinu Claireauxovi, který ránou od kruhu vymetl levý růžek Frodlovy svatyně, čímž vrátil Mladou Boleslav do zápasu. Vyrovnávací branka Bruslaře nakopla natolik, že v následujících minutách působili oproti hostům živěji a o necelé čtyři minuty slavili druhou branku. O tu se postaral další cizinec v boleslavském dresu Joona Jääskeläinen, jenž zamířil mezi rameno Frodla a břevno.

V 51. minutě po vyloučení Šťastného se pro domácí začala situace komplikovat. Indiáni sehráli povedenou početní převahu, avšak vázla jim koncovka. Před Krošeljem několikrát nebezpečně poskakoval kotouč, který Musil ani nikdo jiný ze západočeské party nedokázal napasovat mezi tři tyče. Bruslaři v následné přesilové hře mohli po projektilu Ševce své vedení navýšit, avšak hosty na poslední chvíli zachránil Frodl. Co nevyšlo Mladé Boleslavi v početní výhodě, to se podařilo o něco později. Conor Allen obešel Budíka a nadvakrát dorazil černou pryž za brankovou čáru. Plzeň se ale nechtěla vzdát a o necelou minutu později připravila odpověď. Od pravého kruhu snížil na 3:2 Peter Čerešňák. Dvě minuty před koncem riskli indiáni odvolání gólmana, což se jim nakonec stalo osudné. Z poloviny kluziště se přesně trefil Mitchell Fillman a vrátil Bruslařům dvoubrankové vedení. Mladá Boleslav tak díky cizinecké legii, která se v tomto zápase postarala o všechny čtyři branky, slaví cenný tříbodový zisk.

Pavel Patera (BK Mladá Boleslav): Do zápasu jsme vstoupili dobře a v první třetině jsme byli o malinko lepší. Ve druhé třetině pak byla už lepší Plzeň a my jsme byli rádi, že to bylo jenom o gól. I když jsme dostali nešťastný gól, tak nás podržel brankář. Ve třetí třetině jsme předvedli parádní otočku. Jsme neskutečně rádi za tři body.

Jiří Hanzlík (HC ŠKODA PLZEŇ): Dvě třetiny jsme hráli s Boleslaví vyrovnaný hokej. Hráče jsme před třetí třetinou upozorňovali na domácí aktivitu. Bohužel jsme za naši pasivitu byli potrestáni. Nebyli jsme důrazní v našem předbrankovém prostoru, a to rozhodlo.