14. 1. 2024 | Tomáš Taybner, Tomáš Taybner, foto: Michal Dědič

Bod z Pardubic. Bruslaři ve třetí třetině umazali dvoubrankovou ztrátu, nakonec padli v prodloužení

36., neděle 14. 1. 2024
Pardubice - Ml. Boleslav PCE - MBL
P a r d u b i c e – V rámci 36. kola Tipsport extraligy čekal Bruslaře nelehký úkol - pokusit se bodovat na ledě rozjetého Dynama. Východočeši dobře zvládli druhou třetinu, ve které začaly padat góly a před třetím dějstvím vedli poměrem 3:1. V 50. minutě vykřesal naději Rohdin, na jeho práci navázal o pět minut později Skalický a šlo se do prodloužení. V něm nakonec v posledních vteřinách rozhodl Hájek. I jeden bod z ledu Pardubic může být v konečném důsledku klíčový.
Pardubice: Klouček – Dvořák, Čerešňák, D. Musil, Košťálek, Hájek, Vála, Kolář – Paulovič, Sedlák (C), Kaut – Kousal, Zohorna (A), Radil – Mandát, Poulíček (A), Hyka – Říčka, A. Musil, Cienciala
Ml. Boleslav: Novotný – Pyrochta (A), Bernad, Čech, Pavlík, Gewiese, Křepelka, Lintuniemi – Skalický, Fořt, Lantoši (C) – Malát, Roman, Rohlík – Dvořáček, Hradec, Rohdin – Zvagulis, Závora, Půček
Branky a nahrávky: 24. Kaut (Čerešňák, Radil), 30. Radil (Kousal, Hájek), 38. Sedlák (Kaut), 65. Hájek (Kousal, Radil) – 32. Roman (Pyrochta, Skalický), 50. Rohdin (Gewiese, Malát), 55. Skalický (Fořt, Čech). Rozhodčí: Květoň, Ondráček – Hynek, Zíka. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 9 128. Střely na branku: 36:24. Zblokované střely: 24:9. Hity: 8:4. Vhazování: 53:24. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:3, 4:3.

Bruslaři o sobě na ledě favorita dali vědět velmi brzy. Hned v úvodní minutě zápasu se za pardubickou obranu proklouzl Rohlík, recept na Kloučka však nenašel. Před brankou Dynama se to ale v první pětiminutovce zelenými dresy jen hemžilo a Klouček se rozhodně nenudil. Na druhé straně v 11. minutě Kousalova krosová přihrávka přistála na holi Radila, jenže nejlepší domácí střelec nedokázal prostřelit připraveného Novotného. V 18. minutě Mandát vytvořil prostor pro Poulíčka a také on z pravého kruhu pálil neúspěšně. Také ve třetím vzájemném utkání proto zůstala první perioda bezbranková.

Úvod druhé části patřil Dynamu. Gól měl ve 22. minutě na holi Hyka, jenž po žabičce Zohorny najížděl sám na Novotného, ale neuspěl. Vzápětí byl ale při napadání příliš aktivní Půček a Východočeši svou první přesilovku využili. Čerešňák nabil Martinu Kautovi, jehož bombu od modré přizvedla Fořtova hůl a puk tak zamířil mimo dosah Novotného. Ve 30. minutě už to bylo 2:0. Malát při akci po pravé straně přišel o kotouč a Dynamo okamžitě vyrazilo do protiútoku. A protože boleslavská obrana právě střídala, bylo z toho přečíslení dva na nikoho a po Kousalově nabídce trefa Lukáše Radila.

Zápas se poté přelomil do své druhé poloviny a Bruslaři dostali šanci ke korekci stavu. To zařídil domácí Dvořák, který po odpískání naprosto zbytečně uštědřil Hradcovi krosček do obličeje. Po přesilovkové kombinaci Skalického s Pyrochtou snižoval od pravé tyčky Ondřej Roman. Pardubice po inkasovaném gólu přidaly a z toho pramenil druhý faul Středočechů, Bruslaři se ale na druhý pokus ubránili a stále tak ztráceli jen jeden gól. Nadějný stav by možná vydržel do druhé sirény, kdyby se Lukáš Sedlák nedostal před Novotného a po krátké kličce nepřehodil jeho pravé rameno – 3:1.

Ve třetí části bylo znát, že Dynamo se nemá kam hnát, a tak záleželo na tom, co předvedou Bruslaři. Po tlaku ve 46. minutě dostal nabito Pavlík, z modré čáry ale minul. Vzápětí si Dvořáček vynutil Hájkův faul a byla z toho druhá přesilovka pro mladoboleslavský tým. Zelení ji sice nevyužili, krátce po Hájkově návratu ale z modré vypálil Gewiese, úspěšnou teč u levé tyčky předvedl Joachim Rohdin a naděje byla na světě. Ještě lépe bylo v 55. minutě poté, co Fořt na levém kruhu placírkou přikopl puk do mezikruží a Pavol Skalický dokázal trefit mezírku mezi Kloučkovými betony. V závěru ještě Dynamo mělo přesilovku, při níž Hyka od levé tyčky poslal puk Novotnému mezi betony, ten ale nakonec zamířil mimo tři tyče.

V nastaveném čase zkoušel Novotného u pravé tyčky překvapit Cienciala, kterému chyběly centimetry k tomu, aby rozhodl. Na druhé straně Skalický připravil pozici Romanovi, ani on dlouhý večer neuzavřel. Rozhodnutí tak přišlo na opačné straně. Kousal připravil puk pro Libora Hájka a ten ranou z mezikruží ukončil nedělní klání – 4:3. Dva body zůstaly Dynamu, Bruslaři se na cestu zpět vydají s jedním.

Marek Zadina: První třetina z naší strany nebyla vůbec dobrá. Boleslav byla lepší než my a měla lepší pohyb. Hosté byli všude dřív, byli lepší v osobních soubojích jeden na jednoho a důraznější. My jsme se vůbec nemohli rozjet a byli jsme rádi, že jsme neinkasovali. Ta druhá třetina už byla lepší, tam jsme soupeře začínali přehrávat a drželi se na kotouči. Přetavili jsme to v góly a tu třetinu vyhráli. Bohužel se nám to nepodařilo ve třetí třetině dotáhnout do konce, za stavu 3:1 si to potřebujeme pohlídat a neztratit za tohoto stavu žádný bod. Měli jsme to zkušeně dohrát, ale to se nám nepovedlo. Alespoň jsme to dokázali rozhodnout v prodloužení a i ty dva body jsou do tabulky dobré.