17. 2. 2012 | Štěpán Tomš

Boleslav ztrácela pohodlné vedení, ale tři body slaví

49., pátek 17. 2. 2012
Ml. Boleslav - Vítkovice MBL - VIT
M l. B o l. - Hokejisté Bruslařského klubu zdolali na domácím ledě Vítkovice 4:3 a drží krok se svými soupeři na dně tabulky. V průběhu zápasu vedli Boleslavští i 4:0. Utkání přerušilo na dlouhou dobu v 5. minutě zranění Tomáše Demela. Jeho stav se zdál být vážný, nové zprávy jsou však optimistické s tím, že Demel podstupuje další sérii vyšetření.
Ml. Boleslav: Valent (nájezd Hübl) – Chaloupka, Žabka, Baldwin, Hay, Mozík, Rýgl, Beňovič, Čutta – Tomas, Výborný, Mikulík – Pabiška, Podkonický, Balaštík – Bahenský, Vrbata, Goertzen – Demel (5. Tomas nebo Goertzen), Stieler, Jiránek
Vítkovice: Šindelář - Malík, Kudělka, Ovčačík, Trnka, Sloboda, Voráček, Punčochář - Štefanka, Húževka, Szturc - Ujčík, Burger, J. Káňa - Pohl, R. Hruška, Klimek - Šedivý, Strapáč (7. T. Káňa), Walker
Branky a nahrávky: 5. Výborný (Mikulík, Tomas), 23. Tomas (Jiránek, Stieler), 28. Čutta (Tomas, Balaštík), 29. Bahenský (Vrbata, Hay) – 33. Szturc (Trnka), 36. Sloboda (Hruška, Pohl), 46. Burger (Pohl, J. Káňa). Rozhodčí: Fraňo, Hodek – Barvíř, Blümel. Vyloučení: 4:9. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 3370.

Do první šance se dostal ve druhé minutě Klimek, jenž se hnal vstříc Valentovi v boleslavské brance, skvělým zákrokem se však předvedl mladý obránce Mozík a soupeři puk vypíchl.

Dění zápasu výrazně ovlivnila nešťastná událost z 5. minuty. Ta se odehrála u boleslavské střídačky. Strapáč dohrál Tomáše Demela po odehrání puku takovým způsobem, že domácí útočník letěl zády hlavou na mantinel.

Ruce vítkovického hráče zůstaly dole a rozhodčí Fraňo s Hodkem se rozhodli nevylučovat, mezitím přímo na ledovou plochu vjel vůz záchranné služby a zraněného Demela, zafixovaného v nafukovací matraci a se zavedenou kapačkou v ruce, transportoval do nemocnice.

Hra sice po dlouhé pauze pokračovala, jenže už to prostě nemohlo být ono. Nervózní publikum na vítkovické hráče, kteří už souboje příliš nedohrávali, bučelo. V 6. minutě poslal do vedení Boleslav kapitán Výborný a bylo aspoň trochu veseleji.

Boleslavský tým zvýšil obrátky a několikrát dlouho svíral hosty v obranném pásmu, ani v několika přesilových hrách už ale další branku v první třetině nepřidal.

Dvougólové vedení vystřelil Mladé Boleslavi ve 23. minutě Tomas. Šindelářovi zaměstnal hlavu blafákem a puk přes něho obloučkem přehodil.

Ve 26. minutě hráli borci v zelených dresech další z přesilových her, hosté ale velkou šanci přečkali a dokonce se dočkali trestného střílení. Žabka hasil požár podražením Burgera, proti jehož penaltě se do brány postavil nezahřátý Hübl a ránu vyrazil!

Mladá Boleslav stačila ještě v téže přesilovce znovu udeřit. Povedenou kombinaci korunoval po křížné přihrávce Balaštíka a střele Tomase pohotovou dorážkou Čutta. O minutu později našel pod nohami puk Bahenský a jednoduše ho poslal do levého horního rohu – 4:0!

Ve 33. minutě to kolem Valentovy branky několikrát zavánělo gólem. Přišel. To když šťastnou dorážkou snížil na 1:4 Szturc. Po faulu Mozíka si za polovinou zápasu vyzkoušeli i hosté přesilovku a využili ji. Balaštík svůj únik neproměnil, zato Sloboda se na druhé straně neukvapil a zamířil na bližší tyč.

Balaštík dostal šanci na reparát, ujížděl s Pabiškou proti jedinému obránci v bílém. Rozhodl se zakončit sám, Šindelář však s jeho ránou nad lapačku počítal. Ani další šance se neujaly a do kabin se šlo za nevyzpytatelného stavu 4:2.

Na začátku třetí třetiny měla Boleslav možnost definitivně rozhodnout, ale v další přesilovce znovu tápala. Proto musel přijít trest na druhé straně. Burger usměrnil do sítě puk odražený od hrazení a zadělal tak na pořádné drama. Z čtyřbrankového náskoku Boleslavi bylo rázem vedení o jediný gól.

Hrálo se stále v tempu, každá ze stran zahrávala další přesilovou hru, stav se přesto neměnil. Minutu před koncem Balaštík promáchl před bránou přihrávku Mikulíka a napětí vrcholilo. Vítkovice odvolaly brankáře, držely útočné pásmo, ale srovnat už nestihly.

Petr Novák, BK Mladá Boleslav: Nám se povedla hlavně část druhé třetiny, kdy jsme dali tři góly. Vypadalo to, že je rozhodnuto, ale jak už je tak trochu naším zvykem, udělali jsme z toho ještě pěkné drama. Jsem rád za ten vydařený konec, bránili jsme skutečně dobře. Nemyslím si, že tam Vítkovice měly nějakou zvlášť velkou šanci, ale přece jenom měly o hráče v poli navíc. Také jsem strašně rád za nejnovější zprávu, která se ke mně dostala: Tomáš Demel by měl mít "jen" silný otřes mozku. Na ten se bohužel v hokeji taky někdy končí, ale jiné zranění by to být nemělo a to je to, co nás teď zajímá vůbec nejvíc.

Mojmír Trličík, HC Vítkovice Steel: Utkání rozhodlo to, co utkání rozhoduje a to je produktivita. Domácí hráči ji v těch důležitých momentech měli lepší. Kde se objevili, odtamtud dokázali skórovat, v čemž jsme my zaostávali. Důležitý byl úvod zápasu, první čtyři minuty jsme měli ze hry rozhodně více my. Po nešťastném zranění Tomáše Demela a následné pauze se lépe chytli Boleslavští, v nejbližším střídání dokázali skórovat. V závěru jsme sice sahali po bodu, ale domácí to výborně ubránili a musím přiznat, že vyhráli zaslouženě.