5. 1. 2021 | Adéla Kvapilová, Adéla Kvapilová, foto: Ladislav Adámek

Bruslaři se v Pardubicích nevzdali, vyrovnání i nájezdy zařídil Flynn

9., úterý 5. 1. 2021
Pardubice - Ml. Boleslav PCE - MBL
P a r d u b i c e – Bruslařům se vstup do nového roku moc nepovedl, a tak si v dohrávce 9. kola extraligy chtěli spravit chuť. V úterním duelu se představili v oslabené sestavě na ledě Pardubic. Úvodní dějství patřilo domácím, avšak postupem času se hra srovnala a po druhé třetině bylo skóre pouze o branku. V závěru poslední dvacetiminutovky spasil naději na bodový zisk Oscar Flynn. O bodech rozhodovaly až nájezdy, ve kterých byli úspěšnější Bruslaři a zásluhou Oscara Flynna berou dva body.
Pardubice: Kantor – Kolář (A), Nakládal (C), Mikuš, Hrádek, Ďaloga, Vála, Holland – Paulovič, Poulíček, Blümel – Mandát (A), Kousal, Camara – Kusý, Roman, Svačina – Machala, Rohlík, Matýs
Ml. Boleslav: Růžička – Hrbas, Ševc (C), Moravec, Pláněk (A), Fillman, Šidlík – Lunter, Cienciala, Šťastný – Jääskeläinen, Claireaux, Alderson – Flynn, Najman, Kousal – Strnad, Bičevskis, Stránský
Branky a nahrávky: 7. Blümel (Mandát, Mikuš), 15. Blümel (Paulovič), 27. Poulíček (Paulovič), 41. Blümel (Paulovič, Nakládal) – 26. Kousal (Bičevskis), 32. Šťastný (Šidlík, Cienciala), 45. Lunter (Šťastný, Ševc), 59. Flynn (Ševc, Šťastný), rozhodující nájezd Flynn. Rozhodčí: Pražák, Úlehla – Špringl, Rampír. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: hráno bez diváků. Střely na branku: 17:28. Zblokované střely: 5:21. Hity: 11:7. Vhazování: 31:34. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 4:2, 4:4 – 4:5

Začátek duelu hrál více do karet Mladé Boleslavi. Již ve 3. minutě se pokoušel překvapit pardubického Kantora obkroužením brány Pavel Kousal, po něm okusil štěstí Oscar Flynn. První přesilová hra zápasu patřila Bruslařům, avšak po 53 vteřinách se počty na ledě vyrovnaly. Během hry 4 na 4 měl zajímavou šanci na hokejce David Cienciala, ale svou příležitost nevyužil. Zde se osvědčilo hokejové pravidlo „nedáš – dostaneš“. Do protiútoku se dostali domácí a po přihrávce Jana Mandáta střelou k levé tyči zakončil Matěj Blümel. Dynamo hned poté mohlo odskočit do dvoubrankového vedení, avšak pokus Roberta Kousala si boleslavský strážce pohlídal. Následné minuty přinesly vyrovnanou hru. Do nebezpečné akce se ze strany Mladé Boleslavi dostal Pavel Kousal, jehož střelu těsně před Kantorem tečoval ještě Ondřej Najman. Na opačné straně pokoušel o branku Robert Kousal, ale ani on nedokázal skórovat.

To se povedlo na počátku 15. minuty po chybě v defenzívě Matěji Blümelovi, který střelou nad vyrážečku poslal Pardubice do dvoubrankového vedení. Krátce poté zahrozil Vladimír Svačina, ale tentokrát na Jana Růžičku nevyzrál. V závěru počáteční dvacetiminutovky se o kontaktní gól pokoušel Brandon Alderson, ale trefil pouze brankovou konstrukci.

Na počátku prostřední části si Martin Ševc kličkou obhodil domácí beky a otestoval Pavla Kantora, který byl pozorný a kotouč za svá záda nepropustil. Na druhé straně se snažil prosadit Denis Kusý, ovšem ani on neuspěl. Ve 24. minutě usedl za katr kapitán Bruslařů, čímž nabídnul domácímu celku početní převahu. Ta se ale Pardubicím nedařila, dokonce šest vteřin před jejím vypršením ve vlastním oslabení skóroval Pavel Kousal a snížil stav zápasu na 2:1.

Radost Mladé Boleslavi ze vstřeleného gólu moc dlouho nevydržela. Na sklonku 27. minuty Patrik Poulíček prostrčil puk mezi betony boleslavské opory a vrátil Pardubicím dvoubrankové vedení. Bruslaři se ale nezdávali a těsně po polovině utkání se jim píle vyplatila. Číhající David Šťastný usměrnil svou tečí Ciencialovu ránu mezi tři tyče, čímž nadělil hostům naději. Tlak Mladé Boleslavi nadále pokračoval. V závěru třetiny ohrozil pardubického maskovaného muže Jakub Strnad, v následné akci Valentin Claireaux dorážel natřikrát, ale ani jednou se mu nepodařilo přehodit kotouč přes Kantorův beton. Necelou minutu před druhou sirénou si střihly početní výhodu Pardubice, ale v této části ji už zužitkovat nedokázaly, a tak se odcházelo do kabin za stavu 3:2 pro Dynamo.

Jak Pardubice skončily, tak i začaly – přesilovou hrou. Tentokrát ale našla využití. Odraženého kotouče od zadního mantinelu se ujal Matěj Blümel a střelou do nechráněné klece završil v tomto střetnutí hattrick. Ve 44. minutě šli Východočeši do čtyř, což se jim velmi brzy stalo osudné. Po 12 vteřinách početní převahy se podařilo procedit kotouč Máriu Lunterovi přes Pavla Kantora a rázem se Mladá Boleslav opět dostala soupeři na dostřel. I boleslavský útočník se pokusil, stejně jako Matěj Blümel, zaútočit na třetí gól v zápase, avšak jeho tažení si pardubický brankář ohlídal.

Během následné přesilové hry zahrozil Valentin Claireaux, ale ani on na Pavla Kantora nevyzrál. Bruslaři neustále svůj tlak stupňovali a téměř domácí celek nepouštěli k puku. Do brejku ujel pardubický Camara, ale gól padl na druhé straně. Naději na body ze zápasu po parádní akci spasil necelé dvě minuty před koncem základní hrací doby Oscar Flynn. Utkání se tak přesunulo do prodloužení.

V nastavené pětiminutovce poslali sudí na trestnou Pavla Kousala, domácí ale v této výhodě nepůsobili moc aktivně. Po jejím skončení ukázal svůj projektil Martin Pláněk, s jeho tažením měl Pavel Kantor problémy, ale vše ustál. Během následné akce měl na holi rozhodnutí Marek Hrbas, ale i jeho pokus pardubický gólman zastavil. Jelikož ani prodloužení nerozhodlo, musela vítěze určit nájezdová loterie. Penaltový souboj rozhodla až 10. série, kterou úspěšně zakončil Oscar Flynn.

Richard Král (HC Dynamo Pardubice): Utkání se mi hodnotí těžce, jelikož jsme celý zápas víceméně tahali za kratší konec. Ještě po první třetině jsme vedli, ve druhé jsme se dostávali pod velký tlak, soupeř nás přebrusloval. Přestože jsme šli ve třetí třetině na 4:2, a už to vypadalo, že bychom mohli zápas dovést ke konci, dostali jsme takový smolný gól na 4:4. Jak říkám, za tento výkon jsme si víc jak jeden bod nezasloužili, možná ani ten bod.

Pavel Patera (BK Mladá Boleslav): Do zápasu jsme nevstoupili dobře, v první třetině zasloužené vítězství Pardubic 2:0. Můžeme být rádi, že to nebylo víc. Od druhé třetiny už jsme to byli my, začali jsme hrát svoji hru. Myslím si, že ty dvě třetiny a v prodloužení jsme byli lepší. Samozřejmě jsme tam byli v oslabení, ale dobře jsme to ubránili. Takže bych řekl, že dva body jsou pro nás zasloužené.