22. 9. 2023 | Tomáš Taybner, Tomáš Taybner, foto: Stanislav Souček

Bruslaři se z Hradce vrací s dvěma body. Vyrovnanou bitvu rozhodovaly nájezdy

3., pátek 22. 9. 2023
Hr. Králové - Ml. Boleslav MHK - MBL
H r. K r á l o v é – Bruslaři byli v ČPP Aréně aktivní a dočkali se také první branky. V přesilovce 5 na 3 otevřel skóre Matti Järvinen, jenže domácí ze stejné herní situace vyrovnali. Třetí perioda se tak rozjela za stavu 1:1 a utkání nakonec dospělo až do nájezdů. V nich Bruslařům vystřelil bonusový bod obránce David Bernad.
Hr. Králové: Bartošák – Blain (A), Kalina, Pavelka, Jank, F. Pavlík, Freibergs, Marcel – Eberle (C), Miškář, R. Pavlík – Jergl (A), Tamáši, Okuliar – Chalupa, Lalancette, Perret – Jasper, Zachar, Šťastný
Ml. Boleslav: Novotný – Osburn, Pyrochta (A), Čech, Jánošík (A), Štibingr, Jeřábek, Bernad – Aaltonen, Järvinen, Skalický – Lantoši, Roman, Malát – Šmerha, Fořt, Suchý – Stránský (C), Hradec, Dvořáček
Branky a nahrávky: 38. Okuliar (Lalancette, Blain) – 31. Järvinen (Pyrochta), rozhodující nájezd Bernad. Rozhodčí: Pražák, Pilný – Ondráček, Klouček. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 4 042. Střely na branku: 41:30. Zblokované střely: 20:16. Hity: 3:3. Vhazování: 45:29. Průběh utkání: 0:1, 1:1 – 1:2.

Bruslaři byli v úvodních minutách aktivnější ve střelbě. Do hry se postupně vložili také Královéhradečtí, žádná vyložená šance ale k vidění nebyla. Za nebezpečnou příležitost by se dalo považovat přečíslení Stránského s Pyrochtou, jež mladoboleslavský obránce zakončil střelou mimo tři tyče. Středočeši se poté díky dobré pasáži hry dostali k přesilovce, která následovala po nedovoleném zákroku Marcela. Skóre v ní mohl otevřít Fořt, jemuž se však ve slotu nepodařilo usměrnit na branku Malátův střílený pas. Při další početní převaze tečoval Lantošiho nahození Järvinen a předvést se musel Bartošák.A protože se při nerovnovážném počtu hráčů na ledě neprosadili ani domácí, šlo se do kabin za bezbrankového stavu.

Také na startu druhého dějství Bruslaři sršeli energií a starali se o to, aby se Bartošák v brankovišti nenudil. Na druhé straně to před Novotným hořelo ve 28. minutě, když se Hradečtí jako supy slétli před boleslavskou klecí se snahou dorážet pokus Jergla. Ve 31. minutě se hostům naskytla takřka minutová přesilovka 5 na 3 a zelenobílí se díky ní dostali do vedení. Po pasu Pyrochty u pravé tyčky uklízel touš do sítě Matti Järvinen. Mountfield si tuto herní situaci zahrál také, domácí měli k dispozici hned 86 sekund vylepšené přesilovky. Takřka ze stejné pozice jako pár minut před ním Järvinen, skóroval slovenský fantom Oliver Okuliar - 1:1. Krátce před odchodem do kabin se na brankovišti snažil prosadit Pavelka, po jehož důrazu puk přes čáru neprošel, což ostatně potvrdil také videorozhodčí.

Třetí část nastartoval závar před mladoboleslavskou svatyní, na opačné straně kluziště zase Hradec málem překonal Bartošáka, který za brankou chyboval při rozehrávce. V 50. minutě po zablokované střele Okuliara dorážel z nebezpečné pozice Tamáši, Novotný ale dokázal svůj tým podržet. Při bránění rychle protiakce domácích poté upadl Jeřábek, ale Miškář naštěstí pro Bruslaře z dobré pozice minul. Stejně tak Lalancette, který dostal do ideální pozice v mezikruží. A tak se šlo do prodloužení.

V něm při snaze obrat Novotného o kotouč fauloval domácí Perret a Bruslaři si střihli přesilovku. Obrovský tlak mohl korunovat tečující Skalický poté, co jeho hůl přesně našel Aaltonen. Rozhodovat ale musely až samostatné nájezdy, kde Bruslařům bonusový bod vystřelil David Bernad.

Tomáš Hamara: Z naší strany pomalejší nástup do utkání, v první třetině nás tam Boleslav zatlačila a měla lepší pohyb. Potom se to, myslím, vyrovnalo. Druhá třetina byla rozkouskovaná, bylo tam hodně vyloučených. Do třetí jsme nastoupili dobře a soupeře jsme tlačili, byla tam spoustu šancí, které jsme měli proměnit, ale neproměnili. Nájezdy jsou loterie a ta nám nevyšla.